Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járással kapcsolatos kérdés?...

Járással kapcsolatos kérdés? Hogyan segíthetnék Neki, hogy ilyen zsúfolt szobában is megtudja tenni az első lépéseit?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy jelenleg nem engedhetjük meg magunknak a saját lakást. A Párom rokonánál élünk, a Párom most kapott újra munkát így még időbe telik, mire kicsit összekapjuk magunkat! Egy szobánk van, meglehetősen zsúfoltan van berendezve, ráadásul nem is nagyon merjük letenni a földre a Picinket mászkálni mert féltjük, hogy beveri a bútorokba a fejét. (plusz elosztótól kezdve minden van a szobában) A kiságyban már próbálkozott felállni, de még nem túl sok sikerrel. A rokonok azt mondják, ebben a szobában sosem fog tudni megtanulni járni, mert nincs rá lehetősége. (amit én butaságnak tartok) Azt javasolták, hogy tegyük bébikompba, de én csak rossz dolgokat olvastam/hallottam róla. Szerintetek a kiságy elég teret ad majd Neki ahhoz, hogy megtanuljon járni? Mert máshol tényleg nem nagyon fog tudni kapaszkodni és lépéseket tenni.
2012. jún. 8. 19:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a Picink 9 hónapos és ha minden jól megy, októberben tudunk majd külön albérletbe költözni! Ahol már picit több helyünk lenne.
2012. jún. 8. 19:55
 2/20 anonim ***** válasza:

Jó idő van, ki nem lehet menni? Nincs folyosó, csak a szobában lehet lenni?

A komppal még annyit se tudna menni, mert szélesek. Inkább akkor kiságy, csak ott meg az a baj, hogy szivacson, matracon lépeget, ami nem olyan mint a szilárd burkolat.

2012. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A bábkompot felejtsd el. Ha azt használja, még nehezebben fog önállóan elindulni. Sajnos a kiságy nem elég tér, de mégis biztonságosabb, mint az olyan szoba, ahol elektromos elosztók is vannak a padlón. 9 hónapos gyerekkel már jó időben nyugodtan ki lehet menni egy parkba, viszel egy jó nagy plédet és hagyod, hogy azon másszon. Ott tudsz is vele foglalkozni, fogod a kezét, gyakoroljátok, hogyan kell rakni a lábacskáit. Amikor próbál önállóan közlekedni, legyél annyira közel hozzá, hogy beléd tudjon kapaszkodni. Persze attól se ijedj meg, ha esik egyet-kettőt. Az én fiam a nógrádi várban egy kirándulás alkalmával tette meg az első önálló lépését. Csodás élmény volt számunkra, azóta is imádjuk a nógrádi várat.
2012. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

nappaliba nem lehet letenni?

Amúgy én annyira nem aggódnék a bútorok, elosztó miatt, bár nem tudom mennyire van "dzsungel" nálatok, de ha mindig a nyomában vagy mikor leteszed, akkor nem lehet baj.

Mi pici lakásban lakunk, sok bútor,cuccok, minden, nem volt gond a járástanulással.Gyönyörűen megtanulta fiam mit lehet mit nem.

De szerintem ha csak a kiságy a járástere,akkor tényleg nehezen fog tudni megtanulni menni....annál már jobb a komp, pedig amúgy én sem pártolom.

2012. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szoktunk átjárkálni egymáshoz a rokonával. Ez egy hosszú történet, a helyzet az, hogy egy ideje sajnos nem jövünk ki túl jól mert vagy elfogadjuk a rokona véleményét vagy haragban vagyunk vele, tehát mi az időnk nagy részét itt töltjük. Sajnos mi sem így terveztük az együttélést, de nem hiába mondják h lakva ismerszik meg az ember. Jelenleg mást nem tehetünk mint alkalmazkodunk. A lakás elég régies, a folyosóra azért nem akarom kivinni mert ha a csempén elesne még össze is törné magát. Ez egy pici albérlet, sehol sincs túl nagy hely. Kint meg hol tanítanám járni? Az utcán?:)
2012. jún. 8. 20:13
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnos elég rossz környéken lakunk, nem nagyon van park a közelben. A játszótereken is sok a roma, nem szeretünk arra járni.
2012. jún. 8. 20:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A kiságy tényleg kicsi. Az elosztókat dugozd be. A kisfiam már ennyi idősen tudta, hogy mi az amit nem szabad. Anélkül nem fog felnőni, hogy be ne verje a fejét! Vedd ki a kiságyból, akkor látni fogod, hogy veszélyes e a szoba vagy nem.
2012. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan egyáltalán nem kell még járnia. Ez a négykézláb mászás ideje. Attól ne félj, hogy beveri a fejét, pláne négykézláb, ritkán lesz ebből nagyobb baj. Ha nem állítgatták a gyereket, hanem békén hagyták, nem úgy fog eldőlni, mint a zsák, többnyire fenékre ül, és kész.

Ha vele vagy, zsúfoltság ide vagy oda, tedd ki a padlóra. Attól még nem lesz baja, ha megérint egy elosztót (normális, szabványnak megfelelő, nem otthon összetákolt vacakot, ami felnőttre is veszélyes!), mire szopogatni kezdené vagy beledugna egy hajcsatot már bőven közbeléphetsz.

Pakold magasra a féltett/veszélyes dolgokat, esetleg rámold egy kartonba, amit meg nem tudsz elrejteni, azt kezdettől határozottan tiltsd meg a kicsinek. Lehet hogy tízszer kell arrébb vinned a TV-től, és megpróbálni másra terelni a figyelmét és másnap kezdi újra, de előbb-utóbb megszokja, hogy bizonyos dolgokhoz nem nyúlhat.


Ne használj bébikompot!!! Add az ellenségednek, ha mégis kapnátok egyet, de igaziból neki se, mert a gyereke látná kárát.

Én nem amiatt aggódnék, hogy nem tud majd mibe kapaszkodni és felállva lépegetni, inkább hogy ha egyszer feláll, a kicsi hely miatt mindenhova eljut kapaszkodva, és csak nagyon keveset fog kúszni-mászni.

nézz körül a környékbeli művelődési házakban, sok helyen szerveznek baba-mama játszóházakat, ahol tágas térben mozoghatna a kisbabád.

A cigánygyerekek pedig egyáltalán nem fogják zavarni, különösen amíg ott vagy vele, és segítesz áthidalni az esetleges konfliktusokat. Amiknek semmi közük nem lesz a nemzetiségi hovatartozáshoz, sokkal inkább a gyerekek aktuális fejlődési fázisához és temperamentumához.

2012. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát lehet hülye kérdés, de ha nincs annyi hely, hogy letedd mászni-járni, akkor hol férne el bébikomppal?

Próbálj egy kis sarkot alakítani neki, ahol nincs konektor, meg madzagok.

2012. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

nekem is ilyenkortájt állt fel a lányom, de igazán 1 évesen kezdett el menni. Addig csak odatettem az ágy, vagy szekrény mellé, felkapaszkodott rá, és ott álldogált, max. 1-2 lépést tett. Muszáj leszel lemenni vele, ha a lakás, és a helyzet ilyen amilyen.

Lementek a ház elé, vagy vhova ami kicsit nyugisabb, homokozóba, és ott a kezét fogva lépegettek, úgysem tud sokat menni még, csak pár lépés kell neki majd, utána ledöccen ücsörögni. Nem vagyok romabarát, de a gyerekeket ők is szeretik, nem esik bántódásotok, nem értem, ez ne tartson vissza.

Ha csak a kiságyban hagyod, akkor nem kap elég ingert, se a járáshoz, se amúgy...

de mire odajuttok, hogy menni fog, addigra az új lakásban lesztek már..:))

Minden jót!

2012. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!