Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol vettétek az első születésn...

Hol vettétek az első születésnapi dekorációt? Miket vásároltatok? Érdemes papírtányérokat és poharakat venni?

Figyelt kérdés
Ezekhez fém vagy műanyag evőeszköz volt nálatok?
2012. jún. 5. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én vettem egy lampiont , egy Boldog Születésnapot feliratot, lufikat szintén Boldog születésnapot felirattal, girlandot, műanyag poharakat és tányérokat (színeset). Az evőeszköz a gyerekeknek műanyag, a felnőtteknek fém volt. Mondjuk nekünk a kertben volt a buli és eléggé fújt a szél úgyhogy döntögette fel a műanyag poharakat :-/ én amúgy neten is néztem ezeket a cuccokat de végül itt helyben egy papír-írószer boltban vettem meg őket.
2012. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam volt még rengeteg dekorációs, girland, sok lufi, asztaldíszek, stb. Mammutban lévő party kellékes üzletben ( [link] vettem héliumos lufikat, főként első szülinaposat, de előre szólok, nagyon drága... Meg első szülinapos műanyag abroszt,első szülinapos szalvéták, ilyesmiket. Több kelléket tuti nem veszek ott, szerintem drága, de lufit fogok.

Papír tányért és poharat nem vettem, abból a rendeset raktam ki, de télen volt,ha kertben lett volna nyáron, oda papírt vettem volna.

2012. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem első szülinapra nem kell túlzásba vinni, totál nem tudja a baba miről van szó, nem különösebben hatja meg a szülinap, az első inkább anyának szól. Persze, a színek, a díszítés biztos felkelti az érdeklődését.
2012. jún. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Vannak szülök akiknél tényleg a külcsíny a legfontosabb ezen a napon, a lényeg viszont elvész -a gyerek-

Én is vásárolnék néhány lufit de mást nem a gyerekre koncentrálnék, vele lennék többet, sütnék neki külön tortát amibe belemászhat kézzel és ezzel szereznék örömet.

Kedves kérdező, vásárolj neki szép színes dolgokat és attól függően hogy mit tálalsz válaszd ki az evőeszközt, ha csak torta, akkor műanyag, ha husi is akkor fém.

Boldog születésnapot!

2012. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most a hétvégén lesz 1 éves a kislányom. Keresztelővel egybekötve. Az udvaron szeretnénk tartani. Remélem az idő kedvez neki. :) Állítunk fel kerti pavilont, hogy a napon ne kapjunk gutaütést, ha esetleg annyira sütne, vagy ne ázzunk meg, ha esik. De pozitív vagyok és nem fog esni :) Szóval ezt a pavilont fogjuk feldíszíteni. vettem lufikat, boldog szülinapos girlandot, akkor ezt a színes papírt, amit szilveszterkor is szoktak használni (nem jut eszembe a neve). Műanyag színes tányérokat, poharakat, evőeszközöket. Hogy ne kelljen utána mosogatni. :) Úgy gondolom ennyi díszítés elég is lesz.
2012. jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Az első szülinapon ezeket a mesés, feliratos szülinapi kellékeket a gyerek még nem értékeli, nem fogja fel, igazából a szülő magának veszi, a gyereket nem hatja meg. A torta a lényeg, szép színes legyen valami marcipánból figurával, vagy formatorta!

Még második szülinapján sem hozza lázba, de a harmadik szülinapi bulin, mikor már Bölcsis vagy Játszótéri kisbarátokat hívsz a szülinapi bulijára, akkor minden kisgyerek ámul bámul a sok felfújt lufin, a gyermek büszke hogy mindenki látja milyen szuper bulija van, kiakasztott dekoráció, hercegnős, vagy autós tányéroko, poharak!

Akkor már egy kerek torta is megteszi, gyertyával, mert a torta a lényeg, igazi torta, kerek torta alakú legyen mint a mesékben:)

Nekem ez a tapasztalatom!

2012. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

szerintem semmi értelme túlbonyolítani.

én csak arra törekedtem, hogy aki fontos a babámnak, az ott legyen és együtt töltsünk egy fél napot. nem volt külön dekoráció, csak sütöttem 2 tortát (1 babának valót, meg egy vendégeknek valót). a meglévő tányérokból, evőeszközökkel ettünk. a babám evett a ksi műanyag táljából, műanyag villával -de inkább kézzel.


nagyon jól érezte magát midenki, főleg az ünnepelt, hogy mindenki őt babusgatta.

később ráérünk majd venni sok "kacatot"

2012. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a külcsíny a legfontosabb dologgal nem tudok egyetérteni, ne haragudjatok. Második hozzászóló vagyok és gondolom, ez nekem szólt. Én azért díszitettem, mert boldog voltam. Igen, ez az egész díszités nem a gyerekről szól elsősorban, ez igaz, mert ilyen korban még nagyon nem érdekli. Lehet, hogy majd felnőtt korban jó lesz visszanézni, de ez sem fontos szempont. Én a szívemben még mindig gyerek vagyok és annyira,de annyira vártam az első szülinapját a fiamnak, előtte lévő napokban és aznap állandóan visszatértek az emlékek a terhességről és a szülésről és, ahogy utána szép fokozatosan egyre boldogabb és boldogabb voltam, állandóan elérzékenyültem. Igen, magamnak is díszitettem, annyira élveztem az egészet,hogy kiszínesítettem a szobát, igaz, nem ez a legfontosabb, sőt semmit nem érnek ezek az anyagi dolgok az érzésekkel szemben, de jó volt ránézni a szobára. Mellesleg a fiam örült a lufiknak és a unokaöcsém is. A legtöbb díszt pedig elrakom, mint mindig, a következő szülinapr. Általában nálunk ünnepeljük a legtöbb családi szülinapot és szoktam dísziteni. Lehet, gyerekes dolog, de felnőttnek is.

Igaz, össze sem lehet hasonítani, de Karácsonykor is az ember úgy élvezi a feldíszitett lakást, akkor az is külcsíny lenne? Ilyenkor picit gyerekké válunk és sütünk, főzünk, díszitünk, együtt vagyunk, a kettő nem zárja ki egymást.

És, egyáltalán, hogy jön az ide, hogy a díszités miatt a gyerek elvész?? Ez nevetséges. Az a félóra, amíg díszitettem, pláne, hogy addig aludt is a fiam, semmit nem vett el tőle. Tortát is kapott, saját baba tortát és felnőtteknek is volt egy. A lufik ellenére is babusgatva, szeretgetve volt, nem is értem az összefüggést...

(Egyébként meg, mindig vele vagyok, nem érdekel a háztartás, ha épp nyűgős, mert az mind várhat, velem alszik, 16 hónapos még mindig nem szoktattam le a szopizásról, éjszaka kel kb. 5ször, ha nem többször és sorolhatnám. Nekem ő az első. Nem magamat fényezem, hanem inkább megvédem magam, mert a díszités ellenére is, nagyon-nagyon szeretem és állandóan mellette vagyok.)

2012. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó!!! Én is ilyen vagyok!!!:))))))))))
2012. jún. 6. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok akinek most lesz a baba szülinapja. Az utolsó előttivel teljesen egyetértek. Miért baj az, ha kidíszítjük a lakást, hiszen ünnep van! Lehet, hogy a baba nem érzékeli még, de nem is azért csinálja az ember. Magunk miatt nem csinálhatjuk??? Nekem boldogság készülni rá. Ettől lesz még ünnepibb.
2012. jún. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!