Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fogadja el a tapszert-...

Nem fogadja el a tapszert- mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves anyukak! Kisfiam 5 honapos, idaig kizarolag szoptattam. A tejem mostanaban kezd apadni, ugy vettem eszre, hogy mar nincs eleg minden szoptatashoz. Ket napja elkezdtem kostoltatni, es vettem egy doboz tapszert is. Az volt a tervem, hogy reggelire es vacsorara marad a cici, tizoraira, ebedre, es uzsonnara pedig bebietel/sajat foztom + tapszer.


A baj csak az, hogy nem izlik neki a tapszer, vettem ket felet, egyik se. Amint a szajaba rakom a cumisuveget, allatira sir szegenykem. Ha lefejt tejet adok neki uvegbol, azt viszont issza, mint a kisangyal. Csak mar a lefejt tejem is erosen fogy :)


Nem tudom, mitevo legyek. A vedono azt javasolta, hogy ha kell, eheztessem egy egesz napig, elobb-utobb hozza fog szokni a tapszerhez. Anyukam szerint mar adhatnam a forralt tehentejet, de azt meg nem merem. Ti mit tennetek, hogyan csinaljam?


Nemsokara megyek vissza dolgozni, legkesobb szeptemberig jo lenne, ha megoldodna a helyzetunk, de attol tartok, mar annyi idonk sincs, rohamosan fogy a tejem :(


koszi a segitseget elore is!


2012. jún. 8. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ne add fel, lehet ne a tápszer nem ízlik hanem gyakorolnia kell az üvegből evést vagy a cumi formája nem tetszik neki (pl kislányom csak és kizárólag Aventesből bírrt enni, na attól kisfiam öklendezik neki csak a MAM jó) de pl a Humana tápot meg a DMeset egyik se ette meg, mindkettő csak és kizárólag Hippeset fogadta el.
2012. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Isten őrizz, h tejet adjál neki még! Elkezdted már a hozzátáplálást? Ha nem akkor pl kaphat tízóraira már egy kis reszelt almát, persze fokozatosan. Utána jöhet a többi krumpli, répa stb. Az én kisfiam 5 hónaposan már csak reggel és este szopizott, nappal már korának megfelelő bébiételt kapott, már ettük a kecskeméti 5 hónapos húsosakat. Pont ezért kezdtem el a hozzátáplálást, mert nekem se volt már elég a tejcsi, mi 4 hónaposan kezdtük. Ha mégis tápszert szeretnél adni neki, próbáld meg vmivel ízesíteni, pl Hipp málnás instant teával, ez is 4 hónapos kortól adható. Szörnyen fog kinézni, de lehet, h megissza így, persze, h nem ízlik neki a tápszer, hisz az anyatej finom édes.
2012. jún. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet az a baja, hogy másképp kell kinyerni a cumisüvegből a tejet, mint a ciciből. Az én gyerekem nem tudott cumisüvegből inni, nem csukta rá a száját, csak tátogott. Két és fél decis üvegpohárból kapta a tápot emiatt. Kissé ideges voltam, hogy útközben hogyan oldom meg, de addigra kapott már gyümölcsöt és nem nagyon mentünk el itthonról meg van tetős poharunk is azóta. Később nem bántam, hogy nem kellett annyiféle cumisüvegalkatrészt mosogatni csak a poharat.

Szerintem NE éheztesd, vegyél többféle tápot, nekünk 3-félét írt fel a védőnő, amit nem ivott meg, azt nem is csodálom, mert keserű volt. Humamát kapott végülis, amit megivott.

2012. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

koszonom a tippeket!!!


kulfoldon elunk, ugyhogy nem tudom, mivel izesithetnem neki....nagyon meredek lenne, ha belekevernek egy kis almapuret?? a cumisuveggel nincs baj, ebbol itta az anyatejet is. sajnos most nem fer bele a keretbe, hogy vegyek egy masfajta tapszert, igy is 20 euro egy doboz, es mar kettot ellottem a heten, es van vagy 10 fele....

2012. jún. 8. 20:36
 5/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Bocsi látom, h már elkezdted a hozzátáplálást, figyelmetlen voltam. Még anyyi, h én biztos nem éheztetnék egy 5 hónapos csecsemőt egy napig, van gyereke a védőnőnek?
2012. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ja, es meg annyi, hogy tegnapelott kezdtem a kostoltatast, evett mar alma-sargabarackot, alma-banant, es repapuret, de amint kozeledek a kanallal, a kis csibesz osszeszoritja a szajat :D:D
2012. jún. 8. 20:37
 7/15 A kérdező kommentje:
igen, van gyereke, es ra is kerdeztem, hogy biztos nem baj, ha egy napig nem eszik???? nekem is furcsa...
2012. jún. 8. 20:38
 8/15 anonim ***** válasza:
Ismét előző. Biztos nem lenne semmi beje, de szerintem ez már kínzásnak számít egy ilyen pici babánál még, egy 2 évessel már el lehet játszani, ha nem hajlandó enni. Azt, hogy még össze szoritja a száját természetes, hisz cicihez van szokva, de majd hamar belejön meglátod. Tapasztald ki, h melyik gyümölcsöt szereti és akkor majd próbáldmeg annak a levével ízesíteni a tápit. Az uncsitesóm is így csinálta az ő kislánya csak így volt hajlandó meginni. Ők is nagyon sokat küszködtek, neki nem volt tejcsije, már kezdettől fogva, de mégis van egy egészséges, okos 2,5 éves kislánya.
2012. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az enyém hét hónapos koráig nem bírt kanállal enni, tiszta ideg voltam, nem nyitotta ki a száját. Fogyott is. Hát ha mindig reszelt almát raksz bele, akkor ezután is lehet, úgy fogja kérni, megéri?

Esetleg kicsit kitolhatod az étkezésidőt, hogy jó szomjas és éhes legyen, úgyis meleg van. Egyébként megkóstoltad a tápot, jó íze van? Mert mint írtam fenn, mikor rájöttem, hogy milyen keserű, nem is erőltettem tovább.

2012. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
beje=baja
2012. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!