Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babám nem fogadja el a...

5 hós babám nem fogadja el a tápszert, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már szinte mindent kipróbáltam, de semmi, pár napja egy kortyot sem hajlandó inni a tápszerből.Eddig semmi gond nem volt.A hozzátáplálás jól megy, minden újat elfogad, amit ehet.A tápszerből 1-2 kanállal beleszoktam csempészni a kajájába, de azt már nem eszi meg olyan jó ízűen.:(Van, vagy volt valaki ilyen helyzetben?Ő hogy oldotta meg ezt a problémát?Kioktatást nem kérek, hogy még túl pici a baba a hozzátápláláshoz...Nincs választási lehetőségünk.Amúgy sosem volt nagyétkű baba, a tápszerből sem ette meg soha az "előírt" adagot.A havi 500g-okat meghízza, de nem viszi túlzásba a hájnövesztést.Egyébként tök jó kedélyű baba hasra fordul,ügyes, figyelmes, egészséges, csak ez a kaja...
2012. febr. 23. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Más tápszert esetleg próbáltál adni neki? Hátha megunta a régi ízét.
2012. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna!!! Ugyan ez nálunk is a helyzet! Én tejpéppel pótlom, sajna nem tudok mást csinálni. Reggel este tejpépet adok ill. reggel Milumil HA vaniliás rízspépet, este Milupa jó éjt kekszes tejpépet. Van hogy uzsira tápot adok, amit Milumil 7gaboonás péppel sűrítek meg minimális gyümivel, ezeket szépen megeszi és helyettesíti a tápszert.
2012. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

a kekszes tejpép és a gabonás 6hótól adható, de van millió fajta a piacon:)

A HA pép azért jó, mert vénnyel olcsóbb és jobban megéri az árát, mint a pépek, mert ugye sajnos ezek nem olcsók.

2012. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fiam is így volt, azt leszámítva, hogy jóétvággyal evett, de a hozzátáplálás megkezdése óta alig itta a tápszert. 7 hósan itta meg utoljára, aztán feladtam (peptit ihatott csak).

Helyette reggel-este tápszerből készített pépet evett, amit nagyon szeretett:

sokféle gabonapelyhet lehet kapni (DM, Müller stb- rizs, köles, vegyes),

ezt tápszerrel kevertem ki és gyümölcspéppel (müllerben most 550 körül van 4 db 1 dl-es natur gyümölcspép) ízesítettem.

Így 2-2 dl tej, azaz tápszer lecsúszott egy nap, a többi pedig főzelék v gyümölcs volt.

2012. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam másféle tápszert is, de azt sem issza meg.

Ha tápszerből készítek neki pépet,akkor mondjuk elkészítem a folyékony tápszert és azt sűrítsem ezzel-azzal,vagy jó úgy, ha mondjuk a kész tejpépbe, vagy főzelékbe, gyümölcsbe tegyek tápszerport?

És mit isznak a babáitok mellette és mennyit?Vizet,teát?

2012. febr. 23. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok...

Az én fiam nem eszi meg a főzit és a gyümit sem, ha csak a tápszerrel keverem, csak úgy ha ezzel a gabonás péppel sűrítem! Ezt sajnos ki kell tapasztalnod, hogy a babódnak jó-e így, mert ugye nem minden baba egyforma! A tejpépet általában nagyon szeretik! Azt próbáltad már? Vizet szoktam adni ill. szentkirályi sütőtöklevet, amit pici vízzel hígítom!

2012. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló volt nálunk is a helyzet nemrég,a 6 hónapos lányom úgy döntött,hogy egy kortyot sem hajlandó a tápszerből inni,pedig éhes volt.Már kétségbeestem mire rájöttem,hogy nem a tápszerrel van a baja,hanem az Avent-os cumisüveggel.Folyott belőle rendesen a tápszer és valamiért mégsem kérte abból,másik fajtából simán megissza.
2012. febr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na nálunk is pont ez volt! Banános tápot itta egy ideig, majd azt se. Csak a kanalas kellett. Pohárból itattuk valamennyit, h azért igyon is.
2012. febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia nekem 2fiam van 2és fél és 7 hónapos !mind ketted házi tehén tejen nőttek és nőnek most is fele forraltvíz kis cirkonia kávé és pici cukor!nem ették meg a tápszert!igy anyám azt mondta fiam ti is ezt ittátok,meg mindenki annak idején,ha nem birja ugy is jelzi,megy a hasa,nem nő kiütés stb!engem is támadtak emiatt,de addig még nem tedtük egymás mellé gyerekeinket a fiaim mint buldozerek(ducik) erössek ,fejlettek és én hiszem a táplálás,hozzátáplálás amit meg tud enni a 7 hanapos fiam 3 és fél honaposan 1 üveg gymlcsös bébiételtöl nem lakott jól igy már akkor 6 hónaposnak valot adtam neki,most pedig már 10 honaposnak valot kap!a védőnöm azt monja ő elmondja amit tanult,de az én gyerekeim látja milyen fejlettek,erőssek és vidámak,nem betegesek mit mondjon lászik hogy jó nekik amit esznek(18 éves már szalonnát evett a nagyobbik,mikkor semmi nem kellett neki csak azt volt hajlando megenni én örültem hogy egyáltalán eszik)
2012. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!