Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjeli szopik elhagyását...

Djudit kérdése:

Éjjeli szopik elhagyását hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, nappal már minden szopit kiváltottunk, de este lefekvéskor és éjjel-hajnalban még szopnik akar. 1 körül és 5-6 körül ébred, úgy hogy szoptatás nélkül nem alszik vissza.Szeretném leszoktatni az éjjeli és hajnali szopiról, de félek, hogy csak akkor lehet, ha már a lefekvéskor sem kap. Elválasztani nem szeretném, de ha ezen múlik, hogy végre aludjunk, akkor már ezt is meglépném. Sírni nem hagyom, tegnap 2 órán keresztül ringattuk az Apukájával felváltva, hogy ne sírjon. Szóval... Huszárvágással hagyjuk el az összes szopit? Vagy fokozatosan ? De milyekkel kezdjem? Most a hajnalit kezdtük el kiiktatni, mert az estit megtartanám, és az 1-es keléskor nagyon fáradtak vagyunk.... Tapasztaatok, ötletek?

2012. jún. 9. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jól tettétek, én is így csináltam, minden nap rövidebb ideig tartott a ringatás, kb. két hétig tartott. Mondjuk nálunk kicsit máshogy volt, mert már óránként szopizni szeretett volna,én meg besokalltam.

Én az éjjelivel kezdeném, a hajnali 5-6 nem tűnik olyan szörnyűnek már.

2012. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Aktuális kérdés nálunk, de szerencsére megoldódni látszik. Nekem 3,5 hós a lányom, elég sírós baba. Éjjel az elején jól aludt este 8-tól 3-4-ig, majd egy pár hete elkezdett 3-4 majd 2-3 óránként felébredni és én szopival altattam vissza. Nem akartam eljutni az óránkénti kelésekhez így léptem... Elhatároztam, hogy 8-kor lerakom aludni és csak 4-kor kap enni leghamarabb. Első este 2 perc nyafogás volt, de sírásnak nem is igazán mondanám, amolyan elégedetlenkedés volt amikor bementem és nem kapott cicit csak némi simogatást. Mondtam neki hogy aludjon tovább, reggel találkozunk. Visszaaludt és láss csodát, aludt 5-ig. Másnap is megébredt, de már csak fél 2 körül. Na ez rázósabb volt, mert bár nem sírt akkor sem, de ébren volt 1,5 órát és hát "határon" volt hogy elkezd sírni. Bementem hozzá 5-6 percenként, simi, de nem vettem ki az ágyból. Végül elaludt, és aludt 5-ig. Ma volt a harmadik nap hogy elkezdtük. Leraktam este 8-kor és 6-kor kelt a drága!!! Mindenki kipihenten, mosolygósan, boldogan! :-))))) (persze kiváncsi vagyok mi lesz holnap...) Ja és a legfontosabb: nem kapcsoltam villanyt és nem vettem ki az ágyból.
2012. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok. Még csak annyit szerettem volna hozzátenni, hogy nekem szerencsém van, mert bár elég sírós a lányom, de ez mégis könnyen ment. De ha sírt volna valamennyit akkor is így csináltam volna. Ez a sírni hagyás-nem sírni hagyás nekem csak azoknál tűnik problémának akiknek nem sírós babájuk van. Én hagytam sírni ha úgy vesszük, ugyanis, volt olyan még az elején, hogy mindenhogyan sírt szegényem. Ha felvettük és nyugtatgattuk, ha leraktuk, a babakocsiban is, szóval mindenhogyan. Nem tudtam nem "sírni hagyni", hiszen elállítani sem tudtam a sírását. Innentől tehát nem esek kétségbe 5 perc sírástól, de 10-től sem.
2012. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szia, nálunk az vált be, hogy apa megkínálta vízzel, én nem voltam jelen,aznap köv ébredéskor apa ment csak be, nem sírt sokat, másnap már fel sem kelt csak egyszer a kettőből, apa nyugtatta, harmadnap felébredt, pici nyöszörgés, oda sem kellett menni hozzá, visszaaludt, azóta végigalussza az éjjeleket. A védőnő így tanácsolta hogy ne vegyük ki ha nem muszáj és lehetőség szerint én ne legyek jelen, mert engem az éjszakai cicivel kapcsol össze, apját nem.
2012. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, ha éjjel sír, akkor apa menjen be. Nálunk ez bejött, habár ne hidd, hogy akkor nem fog felébredni. Nem a cici miatt ébrednek, valami bántja. Én sosem jöttem ár, hogy mi, de 1,5 éves korától alszik rendesen, előtte mindig fent voltunk.

Viszont ha apa ment be, akkor elég volt neki egy puszi, és egy simogatás, és befordult aludni. Ellenben ha én, akkor órákig lógott a cicin, ebből nekem is elegem lett.

2012. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Fiamat 13-14 hónaposan szoktattam le az éjjeli 2 szopiról. Ő is csak cicivel tud elaludni. Először az éjszakait iktattam ki, majd a hajnalit. Hagytam sírni, és közben a szívem szakadt meg. Arra is rájöttem, hogyha pátyolgatom, ölbe veszem, vigasztalom - az olaj a tűzre. Először kb 15 perc sírás után beájult. Köv. nap 5 perc, majd 1 perc. És kész! :) A hajnali szopit még kb. 1-2 hétig meghagytam.


Most 15 hónapos, és átalussza az éjszakát (végre)!!

Nagyon kegyetlennek éreztem magam, de megérte.

Lényeg lemaradt: a sírások közben vízzel kínálgattam, amit többször ellökött, de a végén mindig elfogadta, ekkor ivott, és utána "ájulás".

2012. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nagyon igaza van. A ringatás-pátyolgatás olaj a tűzre. Abba csak még jobban felébred. Éjszaka aludni kell. Ezt ő még nem tudja magától, ezért ha nem akarsz felkelni hozzá, kénytelen leszel megtanítani neki. Ha némi sírás az ára akkor ez van. Valószínűleg egyébként megszokásból ébred csak fel a kisfiad. Neki is jobb lesz ha megtanul összefüggően aludni és visszaaludni ha esetleg megébredne mégis. Engem anyukám hagyott sírni az elmondása alapján és 2 napig cirkuszoltam csak. Ja és nem lettem lelki sérült meg ilyenek, nem is emlékszem :-)))
2012. jún. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Remélem, sikerrel járunk. Ez a harmadik éjjel kicsit nehezebb volt, mint a második, de a foga is zavarhatja megint. Azért kitartunk!

Sajnos ha nem veszem ki az ágyból, akkor nagyon sír, azt pedig nem tudom hagyni.

Majd beszámolok a fejleményekről, de addig is örülök minden infónak ;)

2012. jún. 11. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2012. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkiabálni, de jól haladunk. Végül a hajnali szopi maradt meg, az éjjeliről ringatással, szeretgetéssel, vízzel és kitartással leszoktattuk :)Nem sírt, így könnyebb volt kitartani. Az esti szopit is elhagytuk, összebújva alszunk el, és tápszert iszik előtte. Hajnalban még kap cicit, várok még pár hetet, hogy ne legyen drasztikus az elválasztás, utána ezt is elhagyjuk, és vége a szopizásnak. Ez már nem lesz nehéz, mert már látom rajta, hogy nincs rá szüksége, és szeret összebújva is elaludni. Aztán ha már a cicit is elfelejti, akkor megpróbálom az önálló elalvás felé terelgetni.

Én nagyon haragszom a védőnőmre, mert mindig azt mondta, hogy akkor is ébredni fog, ha nem szoptatom meg, mert nem az éhség miatt ébred. Mióta leszokott az éjjeli szopiról, ha jön a foga, ébred ugyanúgy, de hamar vissza tudom altatni, nem kell megszoptatni, ha nem jön a foga, nincs meleg, akkor fél4-kor ébred. Mióta nem szopik éjjel, nappal jóízűen eszik, nincs szenvedés, hogy egyen. Ezt is a fogára fogta a védőnő. Na de nem ő a hibás, hanem én voltam tapasztalatlan. Egy 1 éves babának már nem kell éjjel ennie. Finoman, szeretettel segíteni kell neki átállni. Sokkal jobb így neki is. A megszokás nem mindig jó, még babáknál sem.

2012. jún. 28. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!