Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettünk légzésfigyelőt, de minek?

Vettünk légzésfigyelőt, de minek?

Figyelt kérdés
4 hetes babánk velünk alszik az ágyban, nem sok időt tölt a kiságyában sajnos. Elrontottuk?..:S :-(

2012. jún. 11. 19:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
ADD EL ÉS VEGYÉL PELENKÁRA CSÍPTETHETŐ LÉGZÉSFIGYELŐT ,drága de praktikusabb
2012. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

A pelenkára csíptethetővel vigyázni kell, megjártuk. Az elem lemerült, de olyat csak a gyártótól lehetett szerezni, de nem lehetett elérni, a forgalmazó meg sz@rt az egészre.


Majd ha a kiságyban alszik, akkor jól jön.

2012. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Hát azért vettél légzés figyelöt, mert félsz a bölcsöhaláltól, majd a legveszélyesebb helöyen altatod a gyermekedet.

Te döntésed, te gyermeked.


Nekünk az elsö 3 hónapban sokszor besípolt, és tényleg kimaradt a légzése, mert 15 mp az elsö és 20 mp után sipol. ez a legnormálisabb ebben az idöszakban sokszor nem vesznek 15 mp levegöt a gyerekek, majd egészséges gyerekek elkezdenek maguktól lélegezni. Nálunk ez volt.


Egy 4 hetes babát nem tudsz elrontani, de nem ajánlom hogy veletek aludjon, akkor add el a égzés figyelöt és vegyél pl egy ilyen ágyat.

[link]

így ott van melletted teljesen, de még is külön helye van, az oxigén ellátásban nem veszélyezteted.

2012. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, hogy ha veletek alszik, az megnöveli az esélyét a bölcsőhalálnak. Úgyhogy valahogy meg kéne oldani a légzésfigyelést.
2012. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Igen.


A szülők manapság légzésfigyelőbe fektetnek, amely a valódi SIDS ellen hatástalan (tudom, sokan írják majd, hogy náluk riasztott - ha annyi valódi SIDS-mal fenyegető eset lenne, ahányszor ezt írják, akkor minden második gyermek elhunyna ennek következtében, és fontos az is, hogy a légzésfigyelők megjelenése óta SEM esett a SIDS esetek száma - azaz tény /és ezt a tényt Európa többi részén a helyén is kezelik/, hogy nem használ a prevencióban).


A rizikófaktorokat ellenben kevesen igyekszenek kiküszöbölni, pedig ezek igen fontosak. A kellő hőmérséklet, a kemény fekhely, amelyben nincsenek plüssök, vastag textilek, a jól szellőző szoba mellett ilyen könnyen kiküszöbölhető rizikófaktor a szülővel egy ágyban alvás is.


Azaz sokan vannak, akik légzésfigyelőt vesznek, majd plüssökkel alszik a gyermek, vagy kispárnán, vagy 30 fokban túlöltöztetve, illetve anyáékkal egy ágyban.


Fontosabb lenne a hangsúlyt a valódi prevencióra, és nem a vált biztonság megvásárlására fektetni.


Orvos anyuka

2012. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

ez abszolút a te döntésed, hogy megveszed-e, illetve, hogy hol alszik a babád. ha te nyugodt vagy így akkor csináljátok így, a bölcsőhalál 1 éves korig fordul elő, így azért ha beszokik az ágyába is fogjátok tudni használni.


férjem testvére 2 hónaposan meghalt. anyósoméktól egy drága légzésfigyelőt kaptunk, megmondom őszintén, én be voltam sz.rva, így mindig a kiságyban aludt a babám, szopi után betettem, ha sírt, kivettem, órákig ringattam, de nem tudtam addig aludni míg nem kapcsoltam be azt a kütyüt. (és persze sírni se hagytam).

így utólag jó volt, 6 hetes korától átaludta az éjszakát, 10 hónapos korától pedig egyedül alszik el, most, 2,5 éves, ha fáradt bemegy a szobájába és alszik :)


egyébként mi 2 éves koráig használtuk, én nem bántam meg, hogy ennyire eköré építettük az alvást, nyilván nálunk a rizikó is nagyobb volt

2012. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem és nem bántam meg.

Én így vagyok nyugodt.

Nálunk az elejétől az ágyában alszik.

Másra is elköltök 30 ezret (használtan már 15 ezer)!

Az újraélesztés tanfolyam nem hülyeség, ezzel egyetértek, de én elég sok esetről hallottam (köztük a keresztlányom), ahol csak fel kellett ébreszteni a babát!

2012. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Miért veszélyes ha velünk alszik? :S
2012. jún. 11. 20:24
 9/22 A kérdező kommentje:
Én megbolondulnék ha valami történne vele. Belehalnék.
2012. jún. 11. 20:25
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudjuk a pontos okot, feltehetőleg a megváltozott CO2-O2 arány okozhat zavart a légzésszabályozásban, de tény, hogy a SIDS esetek közel 50%-a akkor következett be, amikor a gyermek a szüleivel aludt.


(Fontos: ez nem azt jelenti, hogy a szülőkkel alvó babák 50%-a SIDS-ben fog elhunyni, hanem azt, hogy a regisztrált esetek 50%-a ilyen körülmények között következett be.)

2012. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!