Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a pár hetes kis babád...

Ha a pár hetes kis babád kikarmolja a saját arcocskáját mivel kezeled?

Figyelt kérdés
Már rá húztam neki a kis kesztyűcskét a kezére, de az éjjel úgy kikarmolta az arcát hogy sebes lett neki. Kenjem be sudocrémmel, vagy popsikrémmel esetleg (tudom hogy ha már popsikrém a neve akkor arra való, de talán ezen is segíthet).
2012. jún. 12. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sudokrém jó mindenre :)


kesztyűcske éjjel, nappal, mi is ezt csináltuk, de ne aggódj karmolgatni fogja magát sajnos.

15 hós fiúcska mamája

2012. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy sajnálom szegényemet, de miért csinálja? Vagy miért marcingolja a saját arcát? Nem is értem, pedig nem sírt, nem volt semmi baj vele! Oké akkor bekenem neki vékonyan sudocrémmel. Köszi!
2012. jún. 12. 08:22
 3/12 anonim ***** válasza:
De nem vágtad le a körmét? Én még a kórházban levágtam, sosem karmolta ki. :) Egy ilyen kesztyű baromi kényelmetlen lehet, melegben pláne...
2012. jún. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vágtam le neki mert azt mondta a védőnő hogy még egy két hétig ne is vágjam neki mert attól csak egyre jobban meg erősödik neki és még sebesebbre kaparja magát. Ezért választottam hogy akkor kis kesztyűcske...
2012. jún. 12. 08:54
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi már ez elég értelmetlen mondat volt, tehát a lényeg az hogy a védő nő mondta hogy még aránylag puha a körme, és ha levágom azzal csak erősödik és még sebesebbre kaparja magát. Ezért marad a kesztyűs megoldás
2012. jún. 12. 08:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi vágjuk, ugyanolyan kis puha a körme, és sehol egy seb. :) Olyan sok hülyeséget mondanak, nálunk a Manó apukája belgyógyász-gyerekgyógyász, ő azt mondta, hogy mindenképp vágjuk.
2012. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Újabb díszpinty védőnő! Még be is szakadhat a körme a picinek, ha túl nagy és nem vágod és beakad valamibe... Gratulálok a tudományához, akkor már nem csak a kis arca fog fájni, hanem a kezecskéje is! Vágd le neki nyugodtan, én is vágtam, semmi gondunk nem volt.

Karmolásra: a Sudocreme-t felejtsd el, semmire sem jó, olyan adalékok vannak benne, hogy vétek gyerek közelébe engedni!

Válassz vagy Foreveres terméket (pl. sebekre a zöld krém szuper) vagy Weledát, azt a DM-ben is be tudod szerezni.

2012. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is sokszor véres csíkok voltak a pofikáján, úgy összekarmolászta magát az elején. De mi is elkezdtük vágni rendesen a körmét, és nincs semmi baj.

Viszont a sebekre, karmolásokra direkt nem tettünk semmit. Arra vigyáztunk, hogy teljesen magától gyógyuljon be, ne kaparjuk el idő előtt a sebet, és most nyoma sincs egyiknek sem.

2012. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sumergo ***** válasza:
Anyatejet szoktam rá tenni, nagyon hamar gyógyul, másnap már nem is szokott látszani. De csak ritkábban fordult elő, mert vágtam a körmét kb. 2 hetes kora óta. Nem hiszem, hogy ettől nagyon erős lenne a körme, legalábbis nem karmolászta össze magát sűrűn, pedig már 7 hónapos múlt.
2012. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vágd a körmét. Nekünk bevállt a sudocrem ilyen esetekre is, szerencsére már nem az arcát piszkálja, hanem tépi, simogatja a haját :)
2012. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!