Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, hogy...

Rossz anya vagyok, hogy újszülött babánk a saját szobájában alszik?

Figyelt kérdés
Éjjel 3 óránként kel, a szobája közel van, ha ébred az első neszre ott vagyok és még álmában megszoptatom. Nem szokott felsírni. Mégis, annyian alszanak egy szobában a babájukkal. Akkor melyik a jobb?
2012. máj. 30. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Amelyik neked jobb, az a jobb.


Pszichológusként biztosra mondhatom neked, hogy ilyen dolgok egy gyermek jövőben pszichikumát sem döntötték el, az anyaság fokmérőjeként pedig pláne nem túl jók.


Magánemberként pedig annyit tudok mondani, hogy kifejezetten ragaszkodtam ahhoz, hogy másik szobában aludjon a babánk, születésétől kezdve. (És még szoptatni sem tudtam egyáltalán, tehát tudom, hogy van, akinek a szemében gyerekgyilkos vagyok.)

A szüleim ahhoz ragaszkodtak, hogy velük aludjak. Imádom őket. A tesómnál már ahhoz ragaszkodtak, hogy külön aludjon. Ő is imádja őket. :)

2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz anya az tuti,hisz nem ezen múlik,de én azok közé tartozom akik nem bírtak volna tőlük külön aludni:)Nekem kellett hogy halljam a szuszogásukat,de ha neked meg így kényelmes hát ne hallgass másra mert csak te tudhatod nektek mi a legjobb!!:))
2012. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a jó. Ha neked így jó, akkor ne agyalj, csináld. Két gyerkőcöm van, mindkettő az első naptól kezdve külön szobában aludt, tőlünk és egymástól is. Egy anya meghallja a gyermekének hangját, akármi van, én is így gondolom és ez a tapasztalatom is. Nekem ez vált be, de van olyan barátom, akinél az együtt alvás működik. Mindenki a maga ízlése szerint dönt.
2012. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy rossz anya!!!Sőt!Én/mi igaz egy szobában kell,hogy aludjunk a picivel,mert házfelújításban vagyunk és nem lett kész,mire megszületett a kisfiam.De én azt gondolom (látom,tapasztalom),hogy neki is nyugodtabb volna,ha mi nem aludnánk vele.Ha mi mocorgunk,köhögünk,stb. mindig elkezd mocorogni.Nyilván ez neki sem jó és azért őszintén,nekünk sem a legelőnyösebb.Remélhetőleg már nem sokat kell így lennie.Az én fiam 4 hónapos és ha tehettem volna én is úgy cselekedtem volna,mint te.Én nem érzem magam rossz anyának emiatt.
2012. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem nincs erre aranyszabály, mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babának jobb

mi is külön szobában, kiságyban kezdtük, de kb másfél éves korában feladtuk, állandóan ki akart jönni, én sírni nem hagytam, egy darabig azt csináltuk, hogy kivettem, magam mellé tettem az egyszemélyes díványra, ő durmolt, én meg semmit nem tudtam aludni, így aztán én készültem ki. Aztán véget vetettünk ennek, most már velünk alszik a hálóban, és mindenki jól érzi magát.

2012. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ettől nem vagy rossz anya. A legtöbben, akik egy szobában alszanak a babával, azért teszik, mert ők személy szerint így érzik praktikusnak. Az első nálunk is külön volt a kezdetektől, a második velünk alszik, nekem összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, de szerintem neki teljesen mindegy.
2012. máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Neha nekem is volt ilyen erzesem, en ragaszkodtam a kulon szobahoz megis a ferjem sokszor kerte hogy a pici velunk aludjon.
2012. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Megszakadna a szivem,ha nem aludhatna velem,nem szuszoghatna a nyakamba.Pedig lassan 2 éves.
2012. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Az én lelkemnek kell hogy ott szuszogjon ,ezért gondolom az övének is ,még mindig szimbiózisban élünk .Fog ez változni ,lazulni .Most 9 hónapos ,ráérünk.

Próbáld ki hogy vele vagy és ahogy jobb nektek az lesz a megoldás.Azt meg felejtsd el hogy ki szerint milyen anya vagy ezt neked kell érezned.

2012. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Szia nem vagy az miért lennél,nálunk 3 hónapos koráig volt egy szobában velünk,de külön ágyban de nem volt kész a szobája azért,miután átkerült azóta alussza teljesen át az éjszakát,és alszunk mind3an nagyon jól.Őt kifejezetten zavarja már ha bent van más is a szobába ahol alszik,most 13 hónapos.
2012. máj. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!