Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás következtében jelentkez...

Fogzás következtében jelentkező széklet többlet rendszeres?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mikor jön a baba foga, és ettől hasmenése van, vagy csak több széklete, az rendszeres, vagy rendszertelen?

Lehet tudni, hogy mondjuk minden evés után kakil? VAgy bizonyos időközönként vagy bizonyos időben?

Lányom 1 éves, a rágófogai bújnak, és szerintem a következő is töri át az ínyt. Eddig csak 1 fogánál vettem észre hasmenést , a többi tünetmentes volt.

Most már 2 hete hasmenése van, 3 óránként tisztába kell tennem.

A dokinéni és a védőnő tanácsára abbahagytam a tejtermékek adását, amiket most vezettünk be, és az elmúlt 4 napban kapott 1-1 banánt, de még mindig sokszor van széklete, pedig már régóta csak 1X volt neki ebéd után.

Lehet ez a fogától, vagy valami más baja van?


2009. júl. 3. 19:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy fogzás, vagy esetleg egy enyhe vírus...mindkettő okozhatja. Próbálj szénhidrát-diétát tartani nála: alma, banán, burgonya, sárgarépa, zezek hússal. Talán megfogják a pocakját. Almalé, szőlőlé vizezve. Normaflor. Ha nagyon gáz a helyzet, akkor Smecta por, de az almalébe téve, mert különben vacak íze miatt valószínűleg nem inná meg a babád.

Nálunk már pont 1 hete ez van. ma adtam először Smectát és ma VÉGRE!!! nem volt folyós a széklete, már csak laza.

Babámnak napi 6-7-szer volt híg széklete, egy-egy alkalommal mindig kevés, néha olyan érzésem volt, mintha állandóan kakis pelenkát cserélnék.

2009. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!