Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Baba arcán "tejrózsa"...

A Baba arcán "tejrózsa" alakult ki. Mitől van? Segíthetek hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért. Tejrózsa ez biztos? Még sosem hallottam róla, és a google-ban sem találtam semmit...
2012. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam, csak ma, hogy voltunk benn a gyermek orvosnál, és ő mondta hogy a baba arcán kialakult kis piros pötty foltok azok. De nem vázolta hogy miért vagy mitől, csak hogy ne aggódjak amíg szoptatok addig valószínűleg ott lesznek...de hogy nem vészes. Hát jó de ez nem valami sok infó! :S
2012. jún. 13. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Tejkiütés.. érzékenyebb lehet a tejre. Mennyi idős? Ha még szopik, akkor lehet te ettél több tejeset a kelleténél, ha már nagyobb és kap tejeset akkor várj vele 2 hetet, aztán próbáld újra, és ha akkor is lesz neki vidd vissza dokihoz.
2012. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 hetes a pici, és én meg talán 2 naponta ha iszok max. fél litert (nem szabad sokat inni szoptatás alatt úgy tudom). Ő még csak szopizik.
2012. jún. 13. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Én napi két liter tejet ittam,amikor szoptattam. Semmi baja nem lett tőle a gyerekeimnek,nekem viszont nagyon sok tejem lett.

Az arcán nem allergia miatt vannak a pöttyök,hanem azért,mert szopi közben a szájából kicsurog a tej,és a nedvesség "csípi" ki.

Nagyon sok pici babánál van ilyen.

2012. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


A szemöldökére is folyhat a tejcsi? :DDD

Egyébként a védőnő mondta hogy ne igyak szoptatás alatt sok tejet, max napi fél litert. Ezért is próbálom betartani ezt.

2012. jún. 13. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam, hogy tejrózsának hívnák, de létezik a tejkiütés. A lányomnak 1-2 hónapos kora közt volt, a fiamnak nem volt. De egy barátnőm azt mondta, neki végig volt, amíg szoptatott. Mármint a babájának. Nem nagyon tudsz vele mit csinálni, tényleg nem érdemes vele foglalkozni.
2012. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiamnak is volt ilyen, én a gyógyszertári fürdetőkenőccsel kentem be neki vékonyan, mintha krémezném, és nem mostam le. Pár nap alatt elmúlt.


Nekem a védőnő ajánlotta hogy így kezeljem.

2012. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú, az én babám tiszta pöttyös panni volt. Én azt olvastam, hogy pár hetes korától kb 2 hónapos korig tart, amíg az anyai hormonok távoznak. Én Sudokrémmel kentem be vékonyan, és pár nap alatt elmúltak. Mi amúgy tejkiütésnek hívtuk, de a tejhez nem sok köze van. Ha ugyanarról beszélünk, ne izgulj, elmúlik.
2012. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!