Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most komoly? Lehet adni 8...

Ez most komoly? Lehet adni 8 hónapos babának babapiskótát, kefírt és joghurtot?

Figyelt kérdés
Épp most mondta az orvos... Ti adnátok neki?
2012. jún. 13. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

A glutén bevezetését már el kellett volna kezdeni,a savanyitott tejtermékeket meg pont ebben a korban lehet elkezdeni..

Persze hogy adnék,sőt adtam is a babámnak ennyi idősen!

2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

7 hónaposan már babapiskótát rágcsált. Jót tett a fogainak. Ráadásul nem vagyok cumipárti, így nem raktam mindig azt a szájába.

A tejtermékeket meg 8 hónapos kora óta kapta, szépen fokozatosan.


Most 11 hónapos és eszik mindent, amit mi is.

2012. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
a lányom 6-7 hónapos kor környékén kapott babapiskótát, és 8 hónapos volt, mikor adtam neki egy icipici natúr joghurtot. Ízlett neki. :)
2012. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Én egyedül a glutént vezettem be korábban a tejtermékkel vártam, mert a nagyobbik tejallergiás volt. Egyébként a mostani ajánlások szerint 4-6 hónapos korban a hozzátáplálás megkezdése előtt be kell vezetni. A nagynál 1 évesen kellett. Állandóan változnak a trendek, a dokim nekem azt mondta, hogy hosszas kísérletek igazolták, hogy azok a babák akik korábban kezdték el a glutént fogyasztani kevesebb lett közölük glutánérzékeny, mint akik később kezdték el enni.

Szóval nagyanyáink mégis csak tudhattak valamit :)

2012. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
enyém csak a vaníliás joghurtot ette, többit nem. Savanyúnak találta szerintem. A babapiskótában sok a cukor, én azt nem adtam.
2012. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is ez volt az ajánlás, és lányom ette is ezeket 8 hó körül. Köszöni jól van. 2 éves. :)
2012. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Babapiskótát szerintem hanyagold, tele van cukorral, minek? A glutént mással is be lehet vezetni. Pl. gabonapehellyel. Kefír, joghurt mehet, de csínján. Pl. a gyümölcsjoghurtok tele vannak e-faktorral. Én inkább natúr joghurtot vettem, és tettem bele friss gyümit, vagy gyümis babaételt.
2012. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

Persze,miért mit gondoltál????


A glutént (akár babapiskóta formájában) a legújabb ajánlás szerint 4 hónaposan be lehet vezetni.Mi 1 éve 6 hónaposan vezettük be,a tejtermékeket pedig 7-8 hónap között ajánlják.

2012. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos azt mondta, hogy a kefír, joghurt, túró 8-9 hónaposan mehet. Viszont a babapiskóta max. 10 hónaposan, mivel átalában tartalmaz tojást.
2012. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A glutén bevezetését én biztos hogy nem cukros és mindenféle egyéb adalékanyagos babapiskótával kezdeném, a cukor biztos hogy nem tesz jót a fogainak, akkor már inkább valami jó minőségű kenyér.
2012. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!