Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a babám az ágyról!...

Leesett a babám az ágyról! Lehet valami komoly baja?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, apukám vigyázott rá, mert engem elkapott egy hányós-hasmenős vírus. Most a nagyszobában voltak, apu ott feküdt mellette az ágyon, de megcsörrent a telefonja, egy pillanatra elfordult hogy felvegye, a kicsi meg kislisszolt a keze közül (már intenzíven mászik) és leesett a franciaágyról. Nagyon sírt, nem piros semmije, a kutacsa állapota nem változott, kezeit és lábait tudja mozgatni, csuklója, könyöke és válla rendesen mozog, nem okoz neki fájdalmat a mozgatás.

Lehet valami egyéb baja? Mire figyeljek?


2012. máj. 8. 13:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A hasára-kezére érkezett, elméletileg a fejét nem ütötte be, de nem láttam magát az esést, csak a sírást hallottam!
2012. máj. 8. 13:31
 2/14 anonim ***** válasza:

hányás, aluszékonyság, mozgás koordinációs zavar (szédülés)

ne izgulj, nem lesz baja. a babák 99.99% -a leesik az ágyról :) Az enyém is leesett 9 hónaposan.

2012. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A babák gumiból vannak, de tényleg...olyanokat tudnak esni, hogy az ember ott helyben szívrohamot kap, nekik meg legtöbb esetben semmi bajuk nem lesz tőle szerencsére!

Figyeld a jelzésit, ha valamit másképp csinálna mint eddig vagy ha mondjuk sokat aludna, hányna, sokat sírna még a nap folyamán, akkor lehet történt vele valami. De reméljük semmi.

Lányom esett párszor nagyon nagyot, főleg mikor próbált felállni-menni, de soha nem lett baja. Annyi mindent kibírnak még a csontjaik, ízületeik, igazi kis ruganyos-bébik. :)

2012. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a babák szeretnek potyogni. De azért feltétlenül mutasd meg orvosnak. Lehet olyan sérülése, aminek a következményei csak később jelentkeznek. Arról már nem is beszélve, hogy az orvosi vizsgálat után te is megnyugszol.
2012. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az enyém annyiszor leesett az ágyról pedig ott ültem mellette, egyszerűen mire utána nyúltam addigra a földön volt. Nem hiszem hogy lesz baja, de ha szokatlan tüneteket veszel rajta észre akkor doki!
2012. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 alaszka ***** válasza:
Enyém is már kétszer esett az ágyról, egyszer 5 hónaposan, nem tudott még helyetváltoztatni, a hordozóban volt az ágyon, én onnan bukfencezett ki valahogy, beütötte a buksiját, de egy pici piros folt volt, semmi komoly. Aztán meg most a napokban, a nagyágyra tettem le aludni, ő 10 perc múlva felébredt, átmászott a párnákon amikkel körberaktam, és a parkettára esett, megijedt de azon kívül semmi baja nem lett. Ne aggódj szerintem, ez tényleg minden babával előfordul...
2012. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A fiam 4 és fél hónaposan kezdett el kúszni. Ketten voltunk mellette Apával, de egy pillanatra egyikünk se figyelt rá, és hopp, leesett. Nagyon sírt, megvígasztaltam és figyyeltem. Semmi baja nem lett, pedig ő a fejét is beütötte. Később, mikor elkezdett menni és felmászni ide-oda a fotelból úgy gondolta jó pofa lesz ha csak úgy lelép. Akkor is leesett, szintén semmi baja nem lett. Hiába próbálunk mindig ott lenni velük és figyelni, óvni őket ez nem mindig jön össze, hiába, mi is emberek, anyák vagyunk, akik tévedhetnek, akiknek másra is figyelniük kell. Ne hibáztasd Apukádat sem!

Tényleg figyeld, előttem már leírták mikre! Ha estig nem látsz változást nem lesz semmi baja!

2012. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod azonnal felsírt, rendesen mozog, nem hiszem hogy valami baja lett. Mostmár próbálj megnyugodni és megvígasztalni az apukád is, biztosan nagyon rosszul érzi magát miatta...

Neked pedig jobbulást!

2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: ne izgulj!

HA áttapogattad és nem felelt sírással a mozgatásra akkor hirtelen nem kell orvoshoz futni!

Ha a fejét ütötte be akkor igen.


Agyrázkódás tünetei: aluszékonyság, hányás...


Ha ma nem észlelsz semmi változást a viselkedésében, nem látsz rajta sérülési jegyeket akkor kihagyható az orvos.


3 gyerekes gyerekszakápoló anyuka

2012. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

18 hónaposan esett le a lányom, amikor már állt, és olyan rosszul esett, hogy eltört a csuklója.

azért írom, hogy már állt, mert úgy azért magasabbról érkezik.


amúgy mozgott rendesen, nem is sírt, csak nagyon bújós lett. így biztos, ami biztos alapon bevittük a baleseti sebészetre, és kiderült, hogy csuklótörés :(

2012. máj. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!