Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor szokott ki a...

Kinek mikor szokott ki a nagyágyból a gyereke? Azok mellözzék a választ, esetleg rosszalló kijelentéseket akiknek csak kiságyban alszik! Köszönöm.

Figyelt kérdés
A lányom a kiságyában alszik el,de sajnos éjszaka felsír többször,és csak úgy alsziik tovább,ha berakom magam mellé.Másként 10 percenként felsír.17 hónapos.Délben is a kiságyban alszik.
2009. júl. 4. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érdemben nem sokat fogok neked segíteni, de azért a kérdésre válaszolok.

Az én babám két hónapos korától aludt velünk. Néhányszor próbáltam visszarakni, de annak éjszakázás lett a vége, utána meg már úgy voltam vele, hogy felesleges visszaszoktatnom, ugyanis négy hónapos volt, amikor egy hónapig a két nagyinál nyaraltunk, ott úgyis velem aludt, tehát kezdhettük volna elölről.

Öt hónapos volt, amikor hazautaztunk és akkor már az első éjszaka visszaraktam a kiságyába, nagyon fáradt volt az utazás miatt, úgy aludt, mint a bunda. Változóak voltak az estéink, volt, hogy végig ott aludt, volt, hogy magam mellé kellett vennem, de pár hét alatt teljesen visszaszokott. Azért is kezdtem meg ennyi idősen, mert a sógornőm sokat panaszkodott és mondta, hogy szoktassam vissza, amíg még pici baba és nem olyan akaratos.

Ők hasonló helyzetben voltak, mint ti, már két éves is elmúlt a kislány és nem tudták átszoktatni, mindig velük aludt. Pedig már úton volt a kistesó, így lépni kellett.

Náluk az hozta meg a sikert, hogy lecserélték a kiságyat egy lányos gyermekheverőre, felmatricázták a gyermekszobát, igazi barbis szobát csináltak, mindezt nagy propagandával. Kb egy hónapig mondogatták, hogy milyen szép és nagylányos lesz majd a szobája, az ágya, így a gyerek már őrült izgalomban volt, mire tényleg megvették az ágyat és kifestették a szobáját már alig várta, hogy beleköltözhessen. A gyerek választotta végül azt, hogy külön alszik, önként és dalolva, annyira büszke volt arra, hogy neki már nagylányos ágya és szobája van.

Esetleg ti is megpróbálhatnátok ezt.

2009. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém még 6 évesen is anyám mellett aludt...

Szerintem jobb, ha találsz valami megoldást...

Lányom is sokszor felsírt éjjel, nehéz volt visszaaltatni. Megtanítottam egyedül elaludni, azóta nincs gond.

1 éves.

2009. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!