Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem ezt?

Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Lányom 3 hét múlva 1 éves!

Normál rendes súllyal született már 5 hónaposan megvolt a kötelező duplázás is szóval semmi gond nem volt.....!

De onnan csak csiga tempóban ment a hízás!

Most 8 kiló 10 dekánál tartunk!

Egy végtelen jó kedélyű kislány!

Kellő képpen anyás, apás :)

Lassan elindul mert már álldogál kapaszkodás nélkül...! Szóval minden kerek szépséges!

Rettentő büszkék és elégedettek vagyunk vele :)

De mikor olyat látok mint ma is az egyik üzletben elkettyenek hogy én csinálok e valamit rosszul :(

Nem volt velem babám egyedül vásároltam, mikor beálltam a sorba előttem egy velünk egy korú babával állt egy kis család!

A baba ugyanolyan kis jó kedélyű tündi bündi volt, integetett meg huncutkodott nekem az anyukája válla mögül (dettó mint az enyém) viszont egy nagy dolog szembe tűnt :( A súlya..... kis hurkás volt meg a kezén is látszott jó súlyban van, szerintem 10 kiló tuti volt... (ami nekünk álom súly)

Szóval nem értem miért érzem mindig azt hogy én nem etetem rendesen lánykám :( Pedig eszik, most pl. nagyon jó étvágya van(fogzáskor rémálom, csak a tápszer kell)


Ti is vagytok így???

Vagy csak én vagyok idióta ezen a téren???


2012. jún. 14. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj emiatt, én is 8 kiló voltam 1 évesen, és azóta ügyesen felnőttem, nem vagyok se sovány, se duci. Manapság annyi elhízott, túlsúlyos ember van, örülj neki, hogy a lányod nem az. Amúgy majd behozza szerintem a lemaradást, mire oviba megy, olyan lesz mint a többiek. Addig meg egy kis filigrán, mosolygós, jó kedvű babád van, mint számít +-2 kg... A lényeg, hogy egészséges, és boldog!
2012. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár Nekem dundi volt a babám világ életében most 14kg 16 hónapos:) de szivesebben cipelnék 8kg-t haza a játszótérről mint 14-et:) Látod egy pozitivumot találtam én is Neked:)
2012. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a doki, védőnő nem szól nincs baj!

Örülj neki, hogy ilyen, valszeg nem lesz gondja a súlyával!

Én dagi vagyok, a lányom 19 hónapos, most voltunk a 18 hónapos oltáson, és lemérte a vénőnő, még 10 kiló sincs. Van egy ikertestvére, fiú, ő 10,6 kiló. Ennek ellenére mindkét porontyom stramm kis kölök:-)

Sőt, mikor a doki és az asszisztense meglátta őket, azt mondták, hogy ritkán látnak, ilyen egészségtől duzzadó, napbarnított, stramm gyerekeket!


Nekem a magasságukkal van bajom. 80 és 79 centisek 19 hónaposan, amit én keveslek. Igaz, hogy 48 centivel születtek, dehát akkor is...:-(


Nem idióta vagy, hanem aggódsz, és ez így van jól, csak túlzásba nem kell vinni az aggódást!

2012. jún. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónapos lesz egy hét múlva. Ő sincs még nyolc kiló, de valószínű egy évesen sem lesz annyi. Most rettenetesen rosszul eszik, fogzik. Jönnek a felső fogacskái. De ha legalább a tápszert enné....de azt sem. :( Már csak 4-szer tudom megetetni egy nap. :( :(

Ma nagy ímmel-ámmal evett reggel egy kevés tejpépet, csináltam egy adagot, de a fele sem fogyott el. Délben meg egy fél üveg bébikaját sikerült belekönyörögnöm nagy nehezen. :( Katasztrófa. Én is aggódom mindig az evés miatt, a súlya miatt. Most bízom benne, hogy nem fog fogyni.

Csak azt tudom mondani, kitartás!

Nem vagy idióta, csak egy aggódó anyuka!!!!


Amúgy valljuk be, a genetika is számít. Ha jó kedvű, akkor jó! Hálistennek az én kicsim is vidám, mosolygós, boldog baba! Ez vígasztal... :)


(Most érzem át, mit küzdött velem anno anyukám, iszonyú rossz evő és vékonyka kislány voltam én is, nem is tudom, mit várok?!?!)

2012. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy egykorú volt a babáddal az előtted állóé???

(Csak, mert az unokaöcsém pl. 2,5 évesen 5-6 évesre való ruhákat hord ... Szóval a méret semmit nem jelent!)

Ne hasonlítgasd a lányod senki gyerekéhez, amíg vidám, egészséges, nincs okod a panaszra :-)

2012. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Tökéletesen boldog lehetsz, ne keress felesleges problémát magadnak! :) Egészséges, boldog, ügyes a kislányod, büszke lehetsz rá! Az én nagylányom most 12 éves, 1 évesen ő sem volt 10 kiló, de még 8 is alig! Formás, csinos most is. A kisfiam 15 hónaposan volt 9700 gramm! Ő is alig volt 8 kiló 1 évesen... Igaz, ő korababa, 3 hónappal hamarabb született, 1350 grammal! És pont az ő példája álljon előtted, mert: sokat beszél, mondatokban is, viszont a súlya, hossza miatt rendszeresen 1 évesnek nézik az utcán, boltban, orvosnál! És szegény anyukák szomorúan mondják nekem, hogy de szépen beszél a kisfiam, az övék még alig mond 1-2 szót! Aztán csak meglepődnek, amikor csitítom őket: igen ám, de a kisfiam másfél éves lesz 3 hét múlva, csak éppen koraszülött volt, azért ilyen kicsike még! :))) Szóval nem tudhatod, hogy a boltban előtted álló kicsi, vajon mennyi idősen akkora, amekkora. Egyébként pedig miért lenne szép egy hurkás baba? Ízlés dolga, nekem sosem tetszett, nem feltétlenül az egészség jele!
2012. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha jó kedélyű, egészséges és okos kislányod van, védőnő és gyerekdoki sem aggódik, akkor te miért is?:)


Ami meg a hurkásságot illeti: én őszintén szólva mindig megdöbbenek, amikor nagyon dundi babákat látok, és mindig azt érzem: de jó, hogy az én babám nem ilyen...:)

Én pont azt imádom a kisfiamban, hogy olyan nyúlánk, izmos, atlétikus, csinos.:) Örülj te is úgy a kislányodnak, ahogyan van!!!:)

2012. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)
2012. jún. 16. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi kislányunk egy éves. 9250 gramm, de tiszta hurka, na mi meg ezért kapunk folyton. Bár engem nem zavar. Hány centi a Babád? Szerintem az is számít, lehet, hogy rajta jobban eloszlik a súly. :) Amíg jó kedvű stb, addig szerintem nem kell aggódni. A mi kis angyalkánk 74 centi. (Szerintem nagyobb, de a védőnő ennyit mért a legutóbb)
2012. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!