Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A járássegítőt is ugyanolyan...

A járássegítőt is ugyanolyan "károsnak" tartják mint a bébikompot? Azt érdemes (ebb) beszerezni?

Figyelt kérdés
A bébikompról nagyon sok rosszat olvastam/hallottam. Ma viszont a járássegítőt ajánlották nekem, ugyanis a kislányom 9 hónapos. Ma állt fel először a kiságyban de még lépegetni nem lépeget. Kúszni szépen kúszik. De nem tudom, hogy ártok -e azzal ha ilyen kütyükkel próbálom segíteni a fejlődését?
2012. jún. 15. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A járássegítőt mi nem azért vettük, hogy segítse a járást, hanem játéknak. Talán az volt az egyetlen olyan játék, amit 4-5 hónapon keresztül minden nap elővettek és legalább egy órát elvoltak vele. Mikor mi vettük, akkor már mind a kettő gyerekem elindult pár napja.

Amúgy nem káros a babának és szuper jó játék, nagy találmány szerintem!

2012. jún. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sókristály ***** válasza:
100%

Ezek az eszközök igazából nem arra valók, hogy segítsék a fejlődését, hiszen megy az a maga útján, hanem hogy lekössék a babát egy időre.

A járássegítő annyiban "jobb", mint a komp, hogy csak akkor tudja használni, ha már elég erős ahhoz, hogy magától felálljon, lépegessen, míg a komp egy erőltetett tartást ad.

A járássegítő nem sokban különbözik attól, mintha a kiságyban állna fel, vagy a bútorok mellett lépegetne. Nem terheli a gerincét.

Viszont veszélyessé válhat. Mivel kerekei vannak, időnként úgy meglöki a baba, hogy még nem tudja követni, de el sem engedi, így jó néhány hasraesés várható.

Nem igazán szeretem az ilyen eszközöket, kompom sosem volt. De kaptam egy CHICCO járássegítőt. Eleinte tetszett, mert odaült elé, és nyomogatta, tekergette a rajta levő játékokat. Aztán rájött, hogy tolni is lehet. 2 nap múlva leszereltem a kerekeket, annyit esett vele.

A gyerekek általában megtalálják a megfelelő eszközt arra, hogy könnyebben helyet változtassanak. Nálunk a nehéz tölgyfaszékbe kapaszkodik a legkisebb és azt tolja centinként előre.

Gondolom mindenki másként vélekedik, de szerintem hagyni kell, hogy a gyerek magától tanulja meg, amit tudnia kell mozgás terén, nem kellenek ehhez eszközök, mert legtöbbször többet ártanak, mint segítenek.

Bocsi, hogy hosszú lett :-)

2012. jún. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az enyémek akkor estek el vele, ha nagyon "bevadultak" és rallyztak a járássegítővel. De azért ez sem volt veszélyes.

Nagyon nagyot nem estek. Anélkül is esnek, hisz még nekik nincs összerendezett, stabil járásuk.

2012. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó a járássegítő. Az én lányom egy széket tologatott állandóan, az ponmt ugyanolyan mint a járássegítő, mert hogy mi végül nem vettünk (sajnáltam rá a pénzt). De amikor olyan helyen voltunk nagyon szívesen tologatta. A játékbabakocsi is ugyanezt a célt szolgálta egy időben.
2012. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A járássegítőről én csak jót hallottam, viszont szó szerint addig használják a babák, amíg tanulnak járni, ezért érdemes lenni kölcsönkérnetek valakitől erre a pár hónapra.

Összességében én is a természetesség híve vagyok, tehát ha nem lesz ilyene, akkor is meg fog tanulni járni, nem is biztos, hogy később. Kreatívok ők, felkapaszkodik majd a székben. itt azt szokták élvezni nagyon, hogy kis erőfeszítés kell hozzá és gurul.

2012. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egy fp-s járás segitőnk van! Én nagyon szeretem..7 hónapos korától kezdve mindennapjátszik vele(16hónapos most)! Eleinte persze esett de igazából nem egy veszélyes dolog..esnek a babák e nélkül is..

Amugy az enyémnek pl az elején van formabedobo(ez a "kocsi csomagtatrója"),kormány,duda,"rádió", világitás..és miután megtanult járni a két "lábát" össze lehetzárni és kis motorként használhatja..Én fiam nemrég kezdett el vele tolatni,előre még nem megy:)

De szóval Én rossz hatásáról a járás segitőnek nem hallottam,és nagyon szeretem a miénket,nagyon örülök hogy vettük mert sztem baromi jó kis járgány!:-)

2012. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most én is azon gondolkodom,hogy vegyek-e,mert a lányom a fürdetőállványát tologatja mint járássegítőt. :D
2012. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, nekünk is motorrá alakítható van csak Tomy márka. Te hol vetted a Fp-t? Egyik anyuka kérdezte tőlem, hogy Mo-n be lehet-e szerezni az enyémet, de akkor ha van FP is motorrá alakítható, akkor megírnám neki.
2012. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is Görögországól van

de este utánna nézek és privibe irok ha találok!

2012. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
köszi!
2012. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!