Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötőhártyagyulladás, könnycsat...

Kötőhártyagyulladás, könnycsatorna dugulás lenne? Csepegtessek bele anyatejet?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, védőnő, doki elérhetetlen. Nem túlságosan, de kicsit csipás az egyik szeme, megmasszíroztam a könnycsatornát, nem jött belőle semmi. Milyen sűrűn csepegtessek, mindkettőbe, vagy csak a csipásba? Úgy hallottam, hogy ez segíthet.
2012. jún. 15. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
én inkább kamillával mosnám le és amint szemészetre tudtok menni menjetek.
2012. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Ez tipikus újszülött probléma.

A könycsatorna el van zárodva és a bkatériumok megtelepednek benne. A picik nem könnyeznek még a méhben ezért van ez.


Anyatej jó mindenre mert steril, amit tehtesz hogy csak is lefött steril vizzel, és steril gézzel a szem külsö alsó részétöl egy eröteljes masszír nyomással befele maszírozod. mert a könny a szembelsö csücskében jön ki, csak is arra szabad kifele nyomkodni. Eröteljesen meglehet nyomni (na persze ezt érzed) ez segíthet ha nincs teljesen ezárodva.

Mindenképpen minden steril legyen és amit TILOS az a kamilla bármely változatát szemre használni.


Ha nem múlik vidd ügyeletre, mert sajnos a könnycsatorna ami legtöbsször antibiotikum nélkül nem múlik.

Nekünk a korházban már mutatták hogy kell masszirózni, hogy ne legyen baj, de aztán még is antibiotikum lett.

2012. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

3-4szer csepegtethetsz bele, de ami nagyon fontos, hogy minden amivel a tej érintkezik steril legyen, a kanál amivel cseppentesz, és alaposan kezet is kell mosni fejés elott. Elég csak a beteg szembe cseppenteni. Viszont amint tudsz vidd el orvoshoz, ha nem javulna akkor hétfon mindenképpen.

A konnycsatornát nem csak megnyomni kell, hanem alaposan megmaszírozni. Elotte ki kell tisztínani a szemet, aztán ha még jonne váladék azt is, és a tiszta szembe lehet csepegtetni. Ha konnycsatornadugulás, akkor viszont ez a módszer magában nem fog segíteni. Tudom, mert lányomnak is volt, majdnem 6 hónapos volt mire elmúltak a tunetei, 3-szor fújták át neki a csatornákat.

2012. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos a masszírozásban rutinos vagyok, a nagylányom k.hártyagyulladásos volt (rányitották az ablakot), aztán nem bírták átmosni a csatornát, röpke fél évig jártunk kezelésekre az ország egyik legjobb orvosához, mire sikerült rendbe tenni. Azóta minden oké vele.
2012. jún. 15. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

kötöhártya gyulladás nem huzattól lesz, sajnos az egy fertőző betegség, csak nem kapott már el ilyen vacak betegséget a 3 hetesed. akkor gyulladt lenn és sárga váladék folyna a szeméből, nagyon látványos a kötőhártya gyulladás, azt észre vennéd.


én anyatejet nem mernék bele cseppenteni, inkább kamillával mosnám meg és levinném szemészetre, lehet át kéne mosni a könnycsatornát, bár nem nagyon írtad mennyire csipásodik, ha csak egy picikét alvás után akkor lehet inkább nem is kéne piszkálni, nehogy épp attól legyen baj.


ha meg mégis kötőhártya akkor azonnal orvoshoz kell vinni, antibiotikumos szemcseppet ad rá


jobbulást

2012. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a kezdődő k.hártyagyulladás csupán némi csipásodás, utána jön a durvább rész...

A kamillás lemosástól csak a bőre szárad ki.

KI A BÁNAT PONTOZZA LE A VÁLASZOLÓIMAT???

2012. jún. 15. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


a kamillától sajnos nem csak a böre szárad ki hanem a nyálkahártya is, ami pedig a legjobb táptalaj egy vírusnak, baktériumnak bekerülni a sejtekbe. A másik pedig az alergia, a kamilla a legalergénebb növények között van ezért is tilos a szem vagy orr, nyálkahártyája közelébe is vinni.

Még megfázás esetén is tilos az inhalálása, mert iszonyatosan száritja a nyálkahártyát még belélegezve is.


Amire jó több gyomor problémákra. Meg a börre is jó ha egy anyagot kivonnak belöle, ezért is használja a kozmetikai ipar, mert ök kitudják vonni belöle azt ami hasznos és jó.

2012. jún. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
te jó Isten !eddig a kamillát mindig magasztalták hogy mindenre jó most meg ilyeneket olvasok róla.Konkrétan hol van ez leírva hogy nem szabad vele szemet lemosni meg inhalálni.?Én még az őskorban élek?
2012. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt olvasni is lehet rengeteg szaklapban, de ha volt már szem problémás állatod vagy gyereked akit dokihoz vittél ott rögtön lebeszélnek róla. De már minden újság tele van vele ha olvasol magazinokat pl egészséges életmód, babás magazinok stb...


A kamilla alapból tényleg jó lenne, ezért is használja a kence ipar, kitudják vonni az alergén részét, de csak egy sima durva kamilla fözettel otthon csak rosszat teszünk. elvileg füves emberek is tudják már megfelelöen használni, pl olyan helyekre tenni ahol nyálkahártyát nem ér stb...

2012. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!