Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Székrekedés-szorulás-dugulás?...

Székrekedés-szorulás-dugulás? Bővebben lent, sűrgős

Figyelt kérdés

lányom 4 éves.tegnap a kh-ba is voltunk mert egy kb 8cm átmérőjűre kitágult a feneke,de a fél kaka visszament.a másik fele a kezembe maradt.

Szegény egész nap sírt,és a kh kapott pezsgőskúpot,attól 10 percen belül jött 2db kis kemény kaka,és kicsi hasimars.megnézték azt mondták nem tapintható kaka már.

De ma egész nap megint szenved,valami szúr neki azt mondja,2 percenként szalad a bilire,de nem jön kaka.

kapott glicerines kuott attól sem indult be.És ma du-án kb 3 órakkor lavela hashajtót,és eddig semmi kaka.

Levest-akizviát,szilvabefőtett evett ma,és kb 0.5 l vizet ivott csak.


Mit tegyek????minden dokit felhivtam.és beöntést is kapott itthon,és semmi.

SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!


2009. szept. 29. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokkkkkkal több folyadékot kellene innia! Az én fiam 22hós,napi mésfél liter vizet iszik...
2009. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
eddig megivott 2l is,de mióta ez van nem iszik,de nyomom belé.
2009. szept. 30. 07:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Remélem az éjszaka vagy reggel rendeződött a helyzet, de leírom, nekünk mi vált be, ha egy nap nem kakil /kicsinek ő is szorulásos volt, így van tapasztalat/: narancslé, frissen facsart vagy 100%-os vagy sportkupakos Kubu-megiszik egy üveggel és már jön is a kaka. Persze ez minimum 3 dl jelent fél órán belül, tehát ennyit iszik meg. Szorítok.
2009. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos eddig semmi,és ha ma sem lesz irány a kh
2009. szept. 30. 10:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup, szinte rögtön hat, homeopátiás!
2009. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha bementek a kh.-ba mond meg egy röntgent csináljanak nem-e nyelt le valamit ami elzáródást okozott,mert ha a beöntés nem segített akkor már a házi módszerekkel nem sokra mész szerintem menjetek vissza a kh.-ba és mond meg hogy még szúr neki valami de vajon nem csak a sok megerőltetéstől faj már neki.
2009. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Paraffin olaj, Levolac, Duphalac szirup, és lehet kapni aszaltszilvalevet (gyógyszertár, drogéria), az is nagyon jó. Néha szoktam adni a fiamnak Guttalax-ot.

De orvos lássa, mert lehet tényleg lenyelt valamit, az szurja.

2009. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kijött tegnap,nem nyelt le semmit,dugulása volt,volt a doktor nálunk,és irt beutalót,de elötte kicsit megpiszkálta őt,és rá 20 percre kijött a sok-sok kaka:-)))))))))))
2009. okt. 1. 07:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj nagyon örülök!!!!! Ma ez volt az első dolgom, hogy megnézzem, írtál-e. Nagyon örülök!
2009. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megúsztátok.

Unokaöcsémnek ilyen miatt 4 napig beöntést adtak minden nap többször mert tele voltak a belei, mivel okos anyósom állandóan csokival és kakaóval tömte, hogy legalább valamit egyen(kedvenc unokája)...., de azóta sem tanultak a dologból és ugyan úgy etetik mindenféle szeméttel a gyereket. Sógornőm meg leszarja, nem szól az anyjára. Az én lányom szerencsére nem édesszájú és keveset is találkoznak (engem utálnak már)de nem is baj, legalább itt nem követhetik el ezt a hibát:-)Eddíg húsvétkor jártunk hasonlóan (kkor volt 20 hós), mert akkor tele sikerült tömni csokitojással a lányomat és csak a 3. nap sikerült kakilnia,de akkor is a guttalax segített csak, és nagyon sírt mikor kijött a dugó.

Neked meg azért tanácsolnám, hogy egyen joghurtokat, gyümölcsöket és sok-sok folyadékot a kislányod ezentúl, nehogy megint így járjon szegény.

2009. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!