Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Chicco, Fillikid, Pierre...

Chicco, Fillikid, Pierre Cardin, Baby Björn, Trade max kengurukról vélemények?

Figyelt kérdés
Nem a kenguru ellenes mei tai imádók válaszára vagyok kiváncsi, hanem azokéra akiknek a felsoroltak közül van tapasztalatuk valamelyikkel.
2012. jún. 15. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én speciel mei tai imádó vagyok, viszont több ismerősöm használ Babay Björn-t, és mindeki dicséri.
2012. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem először Chicco-m volt kölcsön, nem volt rossz, de aztán kaptam egy BB-t, és az sokkal jobban bevált nekünk is.

A PC kb Chicco szinte egy az egyben Chicco, a másik kettőt nem ismerem.

Én is a BB-re voksolok!


Egyébként a lányommal mei-tai-oztunk és imádtuk. Aztán ebből kiindulva a kisfiammal is megpróbáltam,. na ő meg egy percig se bírt megmaradni benne, valamiért rettentően utálta, akkor kértem kölcsön kengurukat, és valamiért azt meg elfogadta. Úgyhogy Bb-ztünk míg ki nem nőtte súlyban.

2012. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi a Baby Björn-t használjuk és imádom!!!A kisfiam is szereti,nagyon jól elvan benne.Kényelmes neki,tartja a gerincét rendesen és nincs benne "eldeformálódva" a gyerek.Nem olcsó,de maximálisan megéri az árát.Nekünk 2 is van,hogy tuti ne hagyjuk otthon.
2012. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk volt BabyBjörn és Chicco, de nem szerettem. A gyerek totál összeesett benne, a gerince ki volt merevedve, a lábait pedig húzogatta fel. Kérdeztem más kisbabás ismerősöket, hogy ez mennyire normális, mindenki azt mondta, hogy ez így teljesen jó... Én pedig elhittem, és használtuk is mindkettőt. Aztán mikor a babám már 5-6 kiló volt, 20 perc után majd' megszakadtam. Nagyon rossz volt.

A folytatás off, "mei tai-imádó" dolog, úgyhogy ha akarod, hagyd figyelmen kívül:

Viszont hordozni szerettem volna nagyon, és elkezdtem utánajárni jobban a dolognak. Láttam, hogy a kengurut a legtöbben nem ajánlják, helyette inkább a kendőt, mei tai-t, csatost... Hát elmentem egy hordozós-klubba, és kipróbáltam több hordozót. Teljesen más volt, mint a kenguru! A súlypont máshol volt, sokkal jobban eloszlott a súly, a babám is természetesebb pózban volt bennük (mintha kézben lenne), és jobban is élvezte. Úgyhogy vettem egy Manduca csatost, és nem bántam meg. Ugyanolyan egyszerű (talán még egyszerűbb)Ö a felvétele, mint a kengurué, kényelmes, babám most 9 kiló, és elől is simán elhordozom 1 órán keresztül, háton pedig órákig.

(Próbából beletettem többször a babát a BB kenguruba itthon, de úgy el kezdett ordítani minden alkalommal. Úgyhogy eltettem a szekrény legmélyére mindkét kengurut...)


És bocs a kérdésért, de miért csak kenguruban gondolkodsz? Miért zárod ki teljesen a többi megoldást?

2012. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"tartja a gerincét rendesen és nincs benne "eldeformálódva" a gyerek"

Igen, a kenguruk többsége kiegyenesíti a baba gerincét, pedig az újszülöttnek az a jó, ha a hordozó a gerincének a természetes C alakját veszi fel. És ha elég szoros a hordozó eszköz, és minden pontot jól megtámasztja a babát, akkor semmi eldeformálódás nem lesz. Az egyenes (ami valójában nem egyenes, hanem S alakú) gerinc a mászással, üléssel, járással alakul ki, nem attól, hogy kimerevítik a baba hátát.

Ha megnézel egy kendőben hordozott újszülöttet, és egy nagyobb, szintén kendőben (mei-tai-ban vagy SSC-ben) ülni/mászni tudó babát, látni fogod, hogy a nagyobb baba gerinc nem gömbölyödik, mert a mozgásfejlődéssel egyenesedett neki.

Teszek is be két képet, ahol látható a különbség:

Újszülött, C alakú gerinccel, kendőben:

[link]

Nagyobb baba, csatos hordozóban:

[link]

2012. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért gondolkodom kenguruban, mert van mei tai-nk, de 10 percnél tovább nem marad meg benne a babám.
2012. jún. 18. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Azért az nem feltétlenül a mei tai hibája, csomó dolog lehet, amiért nem marad meg benne...

Hogy kötöd meg? Elég szoros? Előre vagy hátra kötöd? Mekkora a babád?

2012. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint én...

És amúgy milyen fajtájú/márkájú a mei tai?

2012. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint én.

Mi újság veled, kérdező? Vettél kengurut?

2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rossz véleményem van a kengurukról. Pierre Cardin, Chicco Go Baby, és Fillikid Air, egy régebbi Chicco vázas babahordozó, és egy noname fekvős kengurunk is volt, de egyiket sem használtuk sokáig.

Előszöris mindegyiket 3 hónapos minimum kortól javasolják, én meg újszülöttet akartam hordozni. Mindbe azért beleraktam nagy nehezen a gyereket ( a fekvősbe könnyebb volt valamivel, meg a vázasba), de egyszerűen eltűnt benne a gyerek. Nem lehetett szorosabbra állítani már oldalt, és lötyögött bennük a gyerek.

Röviden: többet is kipróbáltunk, de nem tartom alkalmasnak sem újszülött, sem nagyobb gyerek hordozására. Maximum fekvő pozícióban, de azért meg felesleges egy méregdrága cuccot megvenni. Az újabb típusoknál már picit szélesebb a popsi alátámasztás, de a gyerek combja még így sincs vízszintesen. A kifelé fordított hordozást is kipróbáltam egyszer, többet nem. Nekem fontos, hogy lássam a babám arcát, ő lásson engem, és oda tudjon bújni hozzám, ha az kell neki.

Tovább ne olvasd, ha nem érdekel a csatos hordozó:

Miután rájöttem, hogy a kenguru egyáltalán nem jó nekem, kezdtem el keresni alkalmasabb hordozóeszközt, és ekkor jöttem rá, hogy a kenguruval (keskeny popsitámasz, és viszonylag merev váz) több probléma is van. Ezek után nem is próbáltam kengurut használni. Először egy rugalmas kendővel próbálkoztam, ami elég jól bevált, de csak rövid ideig lehetett használni, gyorsan kinőtte. Utána pedig a kengurukhoz sokban hasonlító SSC-ket használunk a mai napig.

2012. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!