Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan anyuka...

Van köztetek olyan anyuka vagy ismertek olyat akinek a babájának vesetágulata van/volt?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy mi lett a kimenetele,kinőtte,ha igen mikorra,ha pedig nem akkor mi történt velük?!

Sajnos az én kisfiamnál már méhen belül megállapították és már 7 hós lesz csütörtökön,de egyre csak nő neki.

Orvosok még nem mondtak semmit(rendszeresen hordom uh-ra),csak annyit,hogy majd ráérünk erről akkor beszélni ha valami aktuális lesz,ezt pedig nekem nem túl biztató hallani.


2012. jún. 15. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányom így született. Többször is voltunk UH-n és 1 éves korára elmúlt szerencsére. Nem tudom, mivel kezelik ha nem múlik el.
2012. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt állapították meg,hogy mindkét veséjében vesetágulata van,de szerencsére mire megszületett felszívódott,mert már az utolsó 2 havi ultrahangokon nem látszott.

Ha jól tudom csak 9mm felett jelenthet problémát,volt akinek műteni kellett,de olyan is ahol 2-3éves korára eltűnt.

2012. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is még méhen belül megállapították,9mm volt amikor megszületett,12mm volt 4hónapos korában.Kedden voltunk uh-on és november óta nem nőtt neki,10hónapos lesz 26.-án.Még egyszer kell mennünk 6 hónap múlva kontrollra és azzal biztatott a doktornő,hogy nyilván az lesz az utolsó!:)
2012. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nővérem kisfiának volt,ráadásul a szívében a pitvarok sem voltak rendesen kifejlődved de egy éves korára kinőtte és a szíve is rendbe jött
2012. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisbabámnak is méhen belül diagnosztizálták ezt az eltérés, de neki extrém nagy volt a tágulata, sajnos nem is nőtte ki és meg kellett műteni fél éves korában (azóta viszont teljesen egészséges!). De meg szeretnélek nyugtatni, hogy szerintem 10-ből 9 esetben magától megszűnik ez a probléma, illetve ha olyan mértékű lenne a tágulata, ami már veszélyeztetné a veseműködést, akkor már egészen biztosan további vizsgálatokra küldtek volna Titeket. Az, hogy az uh-n növekszik a tágulat mérete, önmagában még nem ad okot aggodalomra, mert attól még a vesefunkciója lehet jó illetve mert maga a baba is növekszik (ahogy mindene kicsit nagyobb lesz, úgy a tágulat is). Nekünk azt mondták az orvosok, hogy az a lényeg, hogy a vese is növekedjen és hogy a parenchyma ne vékonyodjon, ezeket az értékeket figyeld az uh-leleten, ne csak a tágulat méretét. És nyugi:-)!
2012. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!