Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukàk,...

Tapasztalt anyukàk, segitenétek?

Figyelt kérdés
Sok oldalon,forumon lehet hozzàvetoleges listàt talàlni,a babànak szukséges dolgokrol,de sehol nem irnak mennyiséget. Kb tudnàtok segiteni azzal,h leirjàtok,h a korhàzi csomagon àt, kb 3honapos korig, milyen ruhàbol mégis mennyit vegyek? egyéb otleteket is szivesen fogadok. koszonom
2012. jún. 16. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
másol be egy listát és arra tudunk nagyságrendeket írni
2012. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs szóval másolj be egy listát
2012. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsönek.


Egyébként szerintem ez annyira de annyira egyéni dolog. egy lista jó elképzelésnek, de én nem tudom hogy te inkább rövid vagy hosszu body-t fogsz a gyerekre adni, hogy te inget vagy rugit szeretsz majd.


Korházi csomag korháza válogatja, ott fáradj be a korházba és kérdezd meg mit kell vinni, általában van nyiltnap ahol ilyeneket elmondanak.


èn úgy csináltam hogy egy katalógust kinyitottam és elkezdtem 2 anyukával átbeszélni. egyszerre, és külömbözöek voltka, amire mindenki egyértelmüen nemet mondott kihúztam.

2012. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos,aug. kozepére vok. kiirva,tehàt nyàri babàm lesz. Az alàbbi ruhàkbol mennyi kell: zokni,body,rugdalozo (rovid és hosszujju) pizsama,kardigàn,nadràg,sapka... és egyéb dolgok,amik kellhetnek,de nem irtam le.
2012. jún. 16. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom három és fél hónapos, túlvásároltam magam, szóval a negyedét sem használtuk annak amit megvettünk, amit ténylegesen elég lett volna azok ezek a mennyiségek:

rövid u.bady:10 db(ez a minimum szerintem mert volt nap, hogy háromszor is kipisilt a pelusból)

hosszú bady:10

rugi :7

napozó:3

kiskendő 1


két kardigán

zokni hét

kisnadrág:4

kis napsapi:2

fürdőlepedő :2

textílpelus büfihez, pelenkázóra stb:20 db

ágylepedő :3

takaró 2, egy meleg és egy vékony


eldobható pelusból napi kb 7-8 darabot használunk a mai napig is.

Kórházi csomagba a következőket tettem

eldobható pelus kb 20db mivel nálunk napi hármat adtak

plusz a babára ruhák, minden napra egy badi és egy rugi, mivel a kórházi amit ott akartak ráadni agyon volt fertőtlenítve és olyan szaga volt, hogy fulladtam tőle, így sajátba öltöztettem

textílpelus 5 büfizéshez

mivel szoptatni nem tudtam így fejőgép, de végül is pohárba fejtem és cumisüvegből etettem,

melltartóbetét , eldobható bugyi öt darab, nagyon sok betét, három tena csomagot használtam el és két always éjszakait, vittem kispárnát magammal:) úgy jobb volt az alvás, hálóinget minden napra egyet, ja és egy popsikenőcsöt és egy csomag popsitörlőt a babának, most több nem jut az eszembe :)ja de szoptatós teát is vittem

2012. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hüha... Ez nehéz dolog. Mindenki másképp vásárol. ;-)

Én annyi ruhát felhalmoztam a fiamnak, hogy a negyed részét rá se tudtam adni! :-D

Ha lenne kistesó az biztos hogy én így fogom csinálni:

Rövidujjú body 56-os 5 db, 62-es 5 db

Hosszuujjú body 56-os 5 db, 62-es 5 db

Rugdalózó/mi ezt használtuk pizsinek 5 db

Kisnadrág 5 db

Pulcsi 5 db

Sapi 2 db

Zokni 5 pár


Nekem őszi volt a fiam, még overál volt neki 1 db, és vastag kardigán 2 db. Több ruhát nem is használtunk el.

2012. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!