Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen lenne egy fájás? Olyan...

Ilyen lenne egy fájás? Olyan tanácstalan vagyok, tapasztalt anyukák, segitenétek?

Figyelt kérdés

ma vagyok 38hetes. pár napja elég furán érzem magam. gyakran szédelgek-fáradtnak érzem magam. hasmenésem is volt/van, de nem olyan vészes. van amikor hosszu percekig olyan érzésem van, mint mikor meg akar jönni-nem görcsös, csak olyan kellemetlen-fájdalmas érzés. naponta többször is.

aztán van mikor érzem h az egész méhem-pocakom befeszül-kellemetlen de nem fájdalmas különösebben, inkább kényelmetlen. ilyenből jön pár egymás után és ennyi. ez lenne a fájás? és akkor a mindjárt megjön érzés? sokszor már én sem tudom h épp mi zajlik velem...


2012. febr. 11. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ilyesmi...nekem sosem voltak jósló fájásaim,nálam egyből az igazi fájások jöttek 5 percenként. Keményedéseid vannak,teljesen természetes. De szerintem nyugodtan hívd fel a dokidat, csak hogy megnyugtasson. Én is elmondtam a szülésznőmnek éjjel a tüneteimet,szerinte még nem kellett volna indulni szülni,de én mondtam,h ez olyan más érzés, és tényleg mentünk szülni...
2012. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fájás ritkán tart napokig. Az igazi "fájás"az nem teljesen ilyen.Az kezdődhet villámgyorsan is,de kezdődhet egy egyszerű menstruációs görccsel,ami egyre fokzódik,és nem hagyja abba.
2012. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon készülődik valami :) A hasmenés is egyértelműen arra utal, h közeledik a szülés. Az igazi fájás olyan, aminek érzed az elejét és a végét is. Jön, mint a gyorsvonat, egész hirtelen érzed meg, kicsit megtorpansz tőle, tarthat 20-60 mp-ig, aztán amikor vége, felsóhajtasz, kicsit megkönnyebbülsz. Ha ilyeneket érzel, kezdd el mérni az időt közöttük (a fájás kezdetétől a következő kezdetéig kell mérni) és ha kb 5 percesek, érdemes elindulni a kh-ba!

És az elején még nem olyan erősek ezek a fájások, simán tudsz mellette szinte akármit csinálni, de méhösszehúzódással járnak, abból egyértelműen érezheted!

2012. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nyákdugó egy vasárnap távozott (kezdett mert több napig jött).

Onnantól voltak másfajta fájások mint előtte.

Előtte: vagy csak keményedés vagy megjön érzés.

A nyákdugó után: Derekam megfájdult, két oldalt előre jött a csípő körül, és megfájdult a hasam, be is keményedett. Ez ment keddig, hiába a zuhany és bármi. Leginkább délután volt több de rendszertelen.

Már a kórházban feküdtem, és mondtam az ügyeletes szülésznőnek vagy a dokimnak, mondták hogy ez jó ez a jósló! Jaaaaa, mondom én, azt hittem ami ez előtt volt, az volt a jósló. Na mindegy. Ez a fájdalom keddre fokozódott, már hétfőn éjjel is párszor fent voltam miatta, és a babám is úgy mocorgott, mit aki megőrült. Kedden éjjel már nem aludtam, és szerda délelőtt megszületett a második babánk. (az első progis császár volt farfekvés miatt, ott nem vajúdtam)


De mindenki más, én így éltem meg, így fájt. Én is vártam a menzis görcsöket (persze sokkal erősebben) de nekem nem is hasonlított rá. És főleg hogy végig rendszertelen volt. (nem volt 5 perces, hanem: 5-7-8-5-6-9-5-7-....stb. Még a kitolásnál is volt pár perc szünet, mire megkérdeztem, hogy "na mi van? leállt???" ).

2012. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, utolsó vagyok.

Nekem a fájások nem 60 mp-ig tartottak, hanem vagy másfél percig!!! Ahhh, nagyon fájt a vége felé...

2012. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!