Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Segitenéte...

Tapasztalt anyukák! Segitenétek? Hozzátáplálás!

Figyelt kérdés
6 hós kislányomnak 1 hete adom az almát, és az alma-öszi barackot. Ezt kb 10 óra körül kapja. Szeretnék neki adni krumlit, sütötököt. Azt hánykor adjam? A gyümölcs maradhat igy délelött, vagy a fözelék kerül délelötre, és a gyümölcs délutánra?
2011. febr. 2. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod a gyümölcsöt tízóraira, de én inkább uzsonnára adom. A főzeléket ebédre kapja ne másra. Ne határolj mindent időre. Főzi délben, mivel az nem nasi, a gyümölcs pedig délelőtt vagy dáéután.
2011. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem:) Köszönöm!
2011. febr. 2. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is úgy csináltam hogy ebéd körül kapta a krumpli, répa, sütőtök stb. aztán uzsira a gyümit, de délelőtt is kapott néha almát, banánt, attól függ mikor ébredt!
2011. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés! Ha a krumpliba öszibarackot vagy almát teszek akkor is a fözeléknek tekinthető? Tehát délben adjam ebben a formában is?
2011. febr. 2. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is reggeli cici ,utánna délbe főzi, 3kor cici, 5körül alma, aztán a vacsi nekünk megint főzi, és cici...
2011. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Főzeléket ebédre. NÁlunk is délelőtt van gyümölcs és délután egy picit laktatóbb az uszonna. Amúgy meg amikor még a hozzátáplálás kezdetén voltunk, igazából én arra ügyeltem, hogy mindig minden étkezés kb. ugyanakkorra essen. Bölcsiben így van: 8-kor reggeli, fél 10-kor tízórai (gyümölcs), fél 12-kor ebéd, 3-kor uzsonna és itthon este 6-fél7 körül vacsi, aztán fekvéskor még egy kis tápszer. Bár ők már jóval nagyobbak. (csak azért írtam, hogy
2011. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen ha bármi zöldséges van akkor az főzelék, akár krumpli ,cékla, répa, sóska... bármi annak számít elvileg.
2011. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha egy hete kezdted a hozzátápit, akkor ne akarj rögtön kétszer adni neki egy nap. Az alma és a krumpli is hasfogó, nehogy gond legyen. Fokozatosan kell megszoknia. Az első hónapban de legalább 2-3 hétig elég ha naponta csak egyszer kap. És mindegy, hogy mit. Bármit amit ehet már ilyen idősen. Alma, krumpli, répa, cékla, barack, sütőtök, stb.

De ezt naponta egyszer. Utána jöhet a napi 2 adag, abból az egyik gyümis, a másik főzelékes, plusz lassan egy kis husi is. a főzelékbe.

2011. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap adok neki sütötököt, de nem adok gyümölcsöt. A krumplit öszibarackkal gondoltam, mert az alma nagyon megfogta a kis pociját.
2011. febr. 2. 22:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok:)
2011. febr. 2. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!