Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elválasztásnál milyen időközön...

Djudit kérdése:

Elválasztásnál milyen időközönként hagytaták el az utolsó szopikat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves múlt. Lefekvéshez és éjjel 1-2szer szopik még, de egyiket sem a tej miatt. Ha ringatjuk, akkor nem is hiányolja. 1 hete hajnalban már nem rakom mellre. Vajon a lefekvéses szopit és az éjjelit mennyi idő alatt váltsam ki?

2012. jún. 16. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én legelőször az éjjelit vettem el tőle, ilyenkor még megmaradt a reggeli meg az esti, de mivel a reggeli inkább hajnalban volt,így az volt a következő, amit elvettem.

Lényegében az esti maradt utoljára.

Hát kb 2 hét volt míg csak este kapott már,utána azt is elvettem.De igazából ez gyerek függő,mert nálunk is úgy volt, hogy elhagytuk és egyáltalán nem viselte meg.Ha megviselte volna, akkor biztos lassabban csinálom az egész elválasztást.Az esti szopival meg úgy voltam, hogy sírás árán nem akartam elvenni.De szerencsére sírás mentesen sikerült:)

Nem csináltam vele a megszokott dolgokat, tehát nem ültem be a szoptatós székbe,ahol mindig szoptattam, hanem elkezdtem neki olvasni és szépen elaludt,nem is kérte utána sem.

Szóval szerintem figyeld fiadat neki mi a ritmusa, mennyire viseli meg vagy nem viseli meg a dolog.

Így utólag nézve ha nem vártam volna 2 hetet sem akkor se lett volna nagy baj.

Mondjuk én fiam 1,5 éves volt mire elválasztottam, de persze nem 1 évesen kezdtük, hanem később:)

2012. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!