Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok-e áfonyából készült...

Adhatok-e áfonyából készült kompótot 4,5 hónapos babámna?

Figyelt kérdés
Illetve milyen idénygyümölcsökből készíthetek neki cukor nélkül kompótot? Nem vagyok híve az üveges gyümölcsleveknek, annyi gyümölcs terem most..
2009. júl. 5. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bogyós gyümölcs egy éves korig nem ajánlott, allergizál, sárga, őszi barack, alma, körte ok
2009. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy magát a gyümölcsöt nem adhatom, de a dokinéni ajánlotta pl. a málnából készült kompótot, szereti is. Agyümölcsöt viszont nem adom neki belőle.
2009. júl. 5. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az áfonya aprómagvas, azt még nem ehet.

Őszibarack, meggy, alma ezeket tuti adhatod.

2009. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

OFF-olok: hogy készíted málnából a kompótot?

Gondolom átpasszírozod, hogy a magja ne kerüljön bele, de hogyan készíted el?

Én is gondolkodtam rajta, hogy teszek el a manónak.


5 hós, és szeretnék neki málnát adni átpasszírozva.

Ezek szerint tényleg lehet...

2009. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem passzírozom át. Nem is befőtt kompótra értettem a kérdést, hanem.. No írom, hogyan... Egyszerűen odateszek vizet forranikb. 1,5 csészényit, aztán amikor forr, beledobok 2 szem málnát. Ezt, ha lehűl, átszűröm, és a kompótlevet frissen fogyassza, szobahőmérsékleten. Télére inkább lefagyasztom neki, és a szokásos módon kapja. A gyümölcs evéssel várok, ameddig lehet.
2009. júl. 5. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
4 hós kortól van már áfogya babadesszert, szóval szerintem lehet adni azt is.
2009. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Igen, az eperből, áfonyából, málnából a magja az, ami allergizál. Magát a gyümölcsöt lehet adni, ha meg tudod szabadítani a magjától. Bár ez sok esetbe elég macerás, de nem lehetetlen. Így lehetséges, hogy 4 hós kortól van üveges áfonyás bébidesszert.
2009. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
mért kell kompotoznod mért nem csöpögteted ki a levét és vízzel higitod. Fözésnél veszít a vitaminokbol. Én a meggyet szét nyomtam és szűrőn le paszíroztam kb. 10-20 ml. és hígitottam vízzel .
2009. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!