Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az az igazi babaillat?

Mitől van az az igazi babaillat?

Figyelt kérdés
5hós a lányom de még egyszer sem volt babaillatú:(
2012. jún. 17. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Te orrod már megszokta azért nem érzed :)

Ha jönnek hozzánk látogatni, mondják hogy de jó baba illat van, de én nem érzem , csak ha meg szagolom a fejét :))

2012. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom :)

nekem 4 van. az első lányomnak még másfél évesen is babaillata volt, meg az egész szobájának, a párnájának, mindennek. A fiamnak egyáltalán nem volt babaillata, illetve volt saját pézsmás illata, de az másféle volt, nem az az édes-púderes-semmivel sem összetéveszthető babaillat. Kb egyéves koráig a feje búbjánál lehetett érezni leginkább. A harmadikomnak - szintén lány- volt halvány babaillata, de csak pár hós koráig és nem túl intenzíven. A pici fiam egy éves, neki erős illata van, de kevésbé babás, hanem inkább mentás-friss karakter, nagyon kellemes, de nem a hagyományos babaillat neki sem. De körbelengi rendesen :)


keresztlányomnak fél évesen már nem volt babaillata, keresztfiamnak meg erősen volt kb 8 hós koráig, aztán tompult és egyévesen már semmi...


érdekes dolgok ezek.

2012. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a babaillat olyan rejtélyes, mint az idősek "öregszaga". (Tiszta, ápolt időseken is érzem, tehát nem pisiszag, vagy ilyesmi)

A kisfiamon én sem érzem, szerintem is az lehet, hogy hozzászoktam. De amikor hazaérek a lakásba, mindig megcsap a babaillat. A cuccain is érzem, főleg a textilpeluson amivel aludt, de közvetlenül a babán nem.

2012. jún. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor ez tényleg érdekes:)
2012. jún. 18. 06:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a baba illat, az a savanykás szaga volt a gyereknek, mivel napi 8x bukott/hányt, jött vissza tej, hiába öltöztették át, töröltem meg az arcát, mindig olyan kis savanykás szaga volt.

Most már megvan a saját szaga, annyira szeretem puszilgatni, szagolgatni:)

2012. jún. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hintőportól. Régen minden fürdetés után hintőporozták a hajlatokat, most azt hiszem éppen azt mondják rá,hogy nem jó mert elzárja a pólusokat. Én ebbe a nagy melegbe hintőporozom a babám,főleg mert elég hurkás.
2012. jún. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A babákra jellemző, bőrön lévő baktériumok által termelt vegyületek miatt.
2012. jún. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint.

Én is inkább a baba sajátos vegyületeire tippelnék inkább, mint a hintőporra, már csak azért is, mert én egyiküket sem hintőporoztam (kivéve a köldökápoláskora a hexaklorofenes h.port).

2012. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!