Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kisbaba mennyit kell...

1 hetes kisbaba mennyit kell egyszere szopizon?

Figyelt kérdés
Hogy bisztosan tudjam hogy eleget evet es nem amiat sir hogy ehes maradt!!!
2012. jún. 18. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

úgy lehet számolni, hogy testsúly kg-onként 150g-ot egyen naponta.


tehát pl. 4 kg-os baba:

4x150=600

600-at osztod el a szopik számával, ha 6x szopizik, akkor 100g evésenként.


de ezek csak számok! nem esznek ugyanannyit mindig (mint ahogy mis sem). reggel pl.biztosan többet szopizik, mint este és ez így jó is.


nem érdemes minden szopinál piszkálni a méréssel, szerintem sokkal jobb, ha hetente 1x méred, ha heti 150g-ot hízik, akkor semmi ok aggodalmaskodásra. (heti 120g a "szintentartás", 150 a hízás, ennél több már csúcs!)

2012. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10-40 ml között evett. De szinte óránként. Én is kétségbe voltam esve és méregettem, de!!! beleőrül az ember. Mérd a babád súlyát 1x egy nap, ugyanabban az időben, ha hízik, nincs gond, ha nem akkor éhes maradt. Illetve figyeld a pisis pelenkák (4-5) és kakis pelusok (3-4/nap) számát. Ha megvan, akkor eleget eszik.
2012. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszi szepen!!!Azt nem tudom el donteni hogy ehes maradt e vagy csak a pocija faj mert egeszn nap sir szinte alig alszik kicsit!!Es mindig huza ossze magat mintha a hasa fajna!!!Tejat nem fogadja el!!!
2012. jún. 18. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor igen fáj a pocija, többször büfiztesd, espumisan, infacol cseppek és tornáztasd.
2012. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 20 percet. Ha ezután sír, akkor már nem az éhség miatt van.
2012. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi hat kab 15-20 perceket szokot szopizni!!!Rendesen bufizik utana es vissza szokot bukni tejcsit szoval szerintem is eszik eleget csak a pocia faj!!!Mindenkinek koszi!!!
2012. jún. 18. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!