Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kisbaba nappal,...

Krisztinav kérdése:

1 hetes kisbaba nappal, szopizás után letéve felriad és nem akar aludni. Bárhogy nyugtatom, keservesen sír. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szoptatáskor elalszik, megbüfiztetem, majd lerakom és pár másodperc után felkel és kapálózik, sír. Csak akkor nyugszik meg, ha újra visszateszem cicire.

Rendesen eszik, van hogy 100 grammot is. Egyedül a hintájában nyugszik meg.


2012. jún. 15. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg,hogy egy vékony takaróba belecsavarod, ahogy az orosz csecsemőkkel csinálják. Ha nem láttam volna a saját unokámnál, nem hinném el: 5 perc alatt úgy elaludt, mint akit hipnotizáltak.
2012. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod az elő által javasoltakat, vagy:

tedd vissza cicire (arra, amit már kiürített), hogy komfort-szopizhasson.

Vagy tartsd kézben, amíg mélyen nem alszik.


Amikor elalszanak, akkor először egy éber alvási fázis van, ha ebben teszed le, gyakran az történik, ami nálatok is. Ha kivárod a mély alvást, akkor könnyebben "úgy marad".


És nyithatsz ablakot is, hogy érje a levegő, de mehettek sétálni is, ha Te már bírsz.


Vagy ringathatod picit kézben is.


Nem kell aggódni, hogy "elkapatod", még nagyon pici, a méhbeli ringatózáshoz van szokva.


Én a mellkasomra is szoktam fektetni, ott is elalszik hamar.


Persze ez mind akkor segít, ha amúgy nem éhes/szomjas, és nem kell kakilnia vagy pukiznia/böfiznie.


2 gyerekes és 2,5 hetes babás anyuka

2012. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is tartsd cicin, vagy a karodban, vagy a mellkasodon egy darabig, miután elaludt. Várd meg amíg mélyebben elalszik, és akkor próbáld óvatosan lerakni.
2012. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bugyolálni már próbáltuk, egyszer hatott, de többször nem. felhergeli magát és még jobban sír....

mennyi idő az amikor már mélyen alszik?

2012. jún. 15. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:

10-15 perc.

Valahogy látszik rajta.


Először mozdulatlanul "eldobja magát", az még nem jó, meg kell várni, míg utána mozgolódásba kezd, és ha az is elcsitult, akkor még 3-4 percet várj, és kb. akkor.

:D

2012. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Böfiztesd hosszabb ideig,mint szoktad. Lehet, hogy sok levegőt nyel, ami feszíti a gyomrát. Barátnőm kisfiánál legalábbis az volt a gond, pedig nem szopott mohón.
2012. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze végig kell menni mindenen: böfiztetés, pelenkázás, nincsen melege-nem fázik, simogatás-szeretgetés, éneklés, ringatás...stb. De ha már ezeken végigmentél és semmi sem segít akkor próbálj megbarátkozni a gondolattal, hogy most egy nagyon nehéz időszak vár rád... Az enyémnél is kb. ennyi idősen kezdődött a nappali nyugtalanság és nem alvás csak sírt-sírt-sírt... Persze később hasfájásra fogtam és az összes cseppet megvettem, de semmi sem használt. Ha cicin megnyugszik akkor hagyjad rajta. Esetleg szoptasd fekve és hagyd hogy bealudjon melletted az ágyon. Talán úgy nem riad vissza egyből. Nálunk ez volt az egyetlen ami valamelyest bevált. Na meg a porszívó-hajszárító-szagelszívó hangja amire mindig menyugodott ha már nagyon sírt. Persze ha kikapcsoltuk, kezdődött... De van amelyik baba el is alszik ezekre a zajokra, próbáld ki, hátha nektek segít!
2012. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!