Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem bírja tovább alvás...

Miért nem bírja tovább alvás nélkül?

Figyelt kérdés

11 hónapos a lányom. 1-2 alkalommal volt olyan, hogy délelőtt nem tudtam letenni aludni és simán bírta, csak 1szer aludt napközben. Úgy gondoltam, hogy akkor próbáljuk meg azt, hogy átállunk az 1 alvásra. 2 napig ment, de tegnap is meg ma is nagyon álmos volt és elaludt délelőtt.

8kor szokott kelni, 10-fél 11körül alszik 1 órát majd a következő alvás fél 3 környékén van, szintén egy óra. Este 9kor fektetem le.

Miért van az, hogy délelőtt 3 meg délután is 3 óra ébrenlét után már álmos, viszont késő délután meg kibír 6 órát is?


2012. jún. 19. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kisfiammal is hasonlóképpen volt, kb. 2 hónapig tartott az átállás 2 alvásról 1 alvásra. Egyik nap 2x aludt, másik nap 1x. Nem tudtam mit tenni, ha álmos volt, muszáj volt lefektetni. Ha elsőre keveset aludt, még egyszer aludnia kellett, volt, hogy emiatt csúszott az esti lefekvés is. De aztán 13 hónapos korára beállt az 1 napközbeni alvásra.

Aztán jött más probléma, elkezdett éjszakánként felkelni :/

2012. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kislányom is ezt csinálta, igaz ő 15 hónaposan. Ő is délután többet bírt. Én húztam az időt, ameddig csak bírta délelőtt. Nem aludt el délelőtt. Kb 2 hét alatt rendesen átállt. Most, hogy van ez a nagy meleg, hamarabb álmosodik délelőtt. (Biztos azért, mert nem tud olyan jót pihenni éjjel :o( )
2012. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fiamat minidig hagytam akkor aludni, amikor álmos volt. Nem akartam soha átszoktatni más ritmusra. És ő 2 éves kora után jelezte, hogy már csak egyszeri alvásra van szüksége napközben. És nála is ez mindig a helyzet, hogy a délelőtt mindig rövidebb, mint a délután, akkor többet van ébren.

Hogy mitől van így, nem tudom, de szerintem nem kell erőltetni az átállást.

2012. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még az a bajom ezzel, hogy délután már egyre később tudom lerakni aludni. Tegnap is csak 3kor sikerült elaltatni és aludt is 1 órát. Ez viszont így már az esti alvás rovására megy, mert akkor is csak később tudom lerakni. Ezért szerettem volna, ha inkább a 2 alvás között alszik, de akkor nagyobbat. Mondjuk nagyon úgy sem tudok mit tenni, ha álmos délelőtt úgyis elalszik...
2012. jún. 21. 09:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az Ő ritmusa,alkalmazkodj hozzá.És ha később fekszik akkor mi lesz? Nem kell ezt túl tragikusan venni,csak harc lesz minden altatás.
2012. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát azért nem szeretném, ha este 10kor aludna el. Nekem is kell aludnom valamikor. Főleg, hogy éjszaka még kelni kell hozzá, meg mostanában a kutya miatt is.

Persze igyekszem alkalmazkodni hozzá, de azt hittem, ha magától döntött úgy már 2szer, hogy nem alszik délelőtt, akkor már átállhatunk erre.

2012. jún. 21. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Én ugyanazért próbáltam átállni vele, ami a Te okod is: két alvás már sok volt. Kb .ugyanakkor aludt el a lányom, mint a Tiéd, és akkor már este csak nehezen tudtam időben letenni. És hát igen, én is szeretnék este normális időben ágyba kerülni, mert éjjel bizony még mindig kelni kell:o(

Próbálkozz a délelőtti alvásokat húzni, mindig egy kicsivel. nem mondom, hogy egyszerű, de szerintem megoldható. Amúgy mikor kel a lányod? Nekem az volt az érdekes, hogy akkor, amikor kezdett átszokni, volt, hogy reggel fél 7kor kelt! és kb 12.30ig kellett húznnom az ébrenlétét.

2012. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Általában 8kor kel, de ma pl már 7kor fent volt. Ha van valami program akkor bírja jóval ebéd utánig is, de ilyen melegben nem mehetek ki vele délig :S

Mostanában nem teszem le aludni, hanem megvárom amíg jelzi, hogy álmos, de az a baj, hogy ez már 10 fél 11 körül van. Innen még nehéz lenne kihúzni délig. Délután meg nem várok amíg jelez, hanem elaltatom, mert különben csak későn lenne álmos, de ahhoz nem elég későn, hogy fürdésig kibírja.

Nem egyszerű, de remélem ez csak egy rövid átmeneti helyzet.

2012. jún. 21. 14:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia,


nagyon meleg van,szerintem hagyd most kicsit az ő ritmusát amit ezekben a napokban,hetekben igényel.Be fog állni majd megint,nem kell nagyon bonyolítani.Elhiszem hogy fáradt vagy,de ha a babádat nem hagyod akkor aludni amikor igénye van rá az még rosszabb.Gondolom nyűgösebb is olyankor. 3 gyermekem van,,csak a tapasztalat beszél belőlem.:))

2012. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Átmeneti helyzet, biztosan, nálunk 1-2 hónapig tartott. Azóta egyszer alszik a fiam napközben, fél kettőtől fél 4-fél 5-ig. Este valóban nem alszik el csak fél 10-10 órakor, és így én sem tudok hamar ágyba kerülni. DE: azért van ennek előnye is, mert így reggel 9-10 között ébred! Így a délelőtt hamar eltelik, ebéd fél 1-1 órakor, aztán a délutáni alvás, utána a séta. Így a délelőtti melegben nem is megyünk ki, csak délután, estefelé. Mediterrán életritmus: reggel sokáig aludni, a meleget kihúzni a lakásban, este indul az élet, a hűvösebben sétálni, vacsi, hosszú pancsi 9-kor, aztán alvás. Van ennek előnye is, hiszen nyár van, többet van a friss levegőn, csak hát nem délelőtt, hanem este. :)) Senki nem sürget minket, itthon vagyok vele, mi osztjuk be az időnket, és a vakációra ez bevált. Majd ősszel szépen fokozatosan vissza áll a téli napi ritmus a korai sötétedéshez igazodva, hiszen akkor majd a hideg miatt délelőtt 10-11 előtt úgysem megyünk sétálni.
2012. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!