Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikorra kaptatok időpontot...

Ti mikorra kaptatok időpontot a csípőszűrésre?

Figyelt kérdés
Nekem a lányom júli26-.án lesz 4 hónapos és 27.-ére kaptunk időpontot.Szerintetek nembaj hogy addigra már betölti a 4 hónapot?

2012. jún. 19. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos? Nem sok az egy kicsit? Nekünk 6-7 hetesen kellett volna menni, de mivel az Karácsony környékére esett, így azt mondta a doki, menjünk januárban. Január elején mentünk, akkor volt 2 hónapos a lányom.
2012. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lányoknál 2x van csípőszűrés.(Ált. 1 és 3 hónaposan) És amúgy ezek csak kb. határértékek. 4 hónaposan is lehet menni, az a lényeg, h menjetek.
2012. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálunk (Miskolc) így adnak időpontot. A védőnő még telefonszámot se adott én már megelőztem és kértem. Csak lesett hogy már kértem? Nem akartam neki mondani, hogy mégis mire vártam volna??
2012. jún. 19. 15:08
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! majd megkérdezem azért a gyerekorvost tanácsadáson mi erről a véleménye.
2012. jún. 19. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem szó szerint ki kellett könyörögnöm a gyerekorvostól,hogy adjon beutalót.Azt kérdezte minek akarom vinni,így ránézésre minden rendben van.Ezen felcsattantam.Az én fiam már bőven lemúlt 2 hónapos,mire sikerült időpontot is kérnem az orvoshoz.Jelzem ez lett volna a 6 hetes kötelező szűrés.Aztán ki is derült,hogy nagyon kötött a csípője és elég rendesen tornáztatnunk kellett,hogy kilazuljon.Mondanom sem kell én váltottam is gyerekorvost.
2012. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat hetesen van az első kötelező szűrés, de a nagyobbik lányommal hat hónaposan jutottunk el. Még szerencse, hogy nem volt semmi baja. Egyébként mindkét lányomat csak egyszer szűrték, azt mondták csak akkor kell újra menni, ha gond van.
2012. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Az biztos, h ez a vizsgálat országosan kötelező...Én nem is értem, hogy hogy mondhat egy gyerekdoki olyant, h "ránézésre semmi gond" .

A lányoknál meg azért van 2x, mert gyakoribb a csipőficam előfordulása. A 2. kontroll inkább, akkor nálunk is csak ránézett a doki, mert az elsőnél nem volt semmi gond uh-n, meg kézi vizsgálaton sem.

2012. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak már a kórházban mondták,hogy kell a terpesz-pelus,aztán 6 hetesen mentünk csípőszűrésre.Nem volt gond,így nem hívtak vissza.
2012. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekünk szó nem volt 6hetes korában a csípőszűrésről.Annyit mondott a gyerekorvos mikor eljött (mikor hazajöttünk a kórházból,) hogy terpeszpelenkát vegyünk.Állítólag mindenkinek ajánlja.Azóta is adom rá, minden éjszaka abban alszik.
2012. jún. 19. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi az 5.-et is betöltöttük már,nem volt semmi gond emiatt (amúgy se)
2012. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!