Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Füllyukasztás! Mennyi idős...

Füllyukasztás! Mennyi idős volt a babád? Hogy viselte? Meddig fájt neki? Este nem aludt nyugtalanul emiatt? Nem lázasodott be?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 5 hónapos múlt, pár héten belül tervezzük a fülbelövetést. Rosszabb mint egy oltás?
2012. jún. 20. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát mi a kórházban csináltattuk meg, 4 napos volt akkor.

Észre sem vette, végigaludta az egészet, egy csepp vére szivárgott ki, de nem volt lázas, semmi ilyesmi.

Náhány napig kenegettük neki kamillateával, azóta sincs vele probléma, most 7 és fél hónapos.

2012. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia!


Kb. 6 hónapos volt a csajszi, mikor megcsináltattuk. Sírt rendületlenül, de a hölgy gyorsan "belőtte". Mi ilyen "kapszulás" fülbevalót kaptunk, nem tudom hányféle, fajta létezik még, nekünk azt mondta kb. 1 hónapig alkoholos vattával kell kenegetni, meg néha forgatgatni.

2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja, és utána (hogy bent volt már a fülbevaló) el is aludt. Utána már nem igazán fájt neki, nem lázasodott be, nem volt nyugtalanabb stb,
2012. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 2 hónapos volt, mikor a kozmetikus kilőtte a fülét. Kicsit sírt, de mikor felvettem kb. 15 másodperc múlva megnyugodott. Szerintem nem fájt neki nagyon maga a lyukasztás. Jobban sírt előtte, mikor le kellett fognunk a fejét hogy be lehessen jelölni hol lesz a lyuk. Utána nem volt gondja vele.

Aztán rá 6 hétre ki akartam cserélni a belőtt fülbevalót aranyra, na azt nem tudtam, mert már akkor is sírt mikor kivettem a fülbevalót a füléből + az egyik fülén elkezdett vérezni a lyuk... Aztán végül a védőnő cserélte ki neki a fülbit. Azzal már csak annyi gond volt, hogy rá kb. 2 hétre megint egy icipicit elkezdett vérezni a lyuk, mivel hason alszik a lányom és rengeteget forgolódik, dörgöli a fejét, gondolom emiatt. Akkor lealkoholoztam neki, pár napig kentem Bepanthennel és azóta nincs gond vele. Most 5 hónapos.

Ha legközelebb tehetném minél előbb lyukasztatnám ki a fülét.

2012. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 4 hónapos volt mikor kilövettük a fülét.Semmi gond nem volt.Persze sírt egy kicsit de hamar megnyugodott,nem fájt neki utána,nem volt nyugtalan és nem lázasodott be.A kozmetikusom csinálta azt mondta 6 hétig kell bent hagyni azt a gyógyfülbevalót.A rendes aranyat is ő rakta be neki.Őneki jobban hagyta hogy kicserélje mint nekem.

Nem rosszabb egy oltásnál.

2012. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a lányom, ékszerész csinálta. Szuper volt, 5 perc alatt kész volt mindennel együtt, nem is sírt. Nem lett semmi baja, de be kell tartani, amit mondanak. (alkohol, forgatás, stb.) Kb. 2 hónap múlva beleraktam a fülébe az arany végleges fülbevalót.
2012. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a kórházban szúrta át 4 naposan a csecsemősnő, semmi gond nem volt vele. Szerintem nem rosszabb, mint az oltás. Pláne ha belövik, és nem beszúrják. Max. megijed a hangtól, ne aggódj :)
2012. jún. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6 hónaposan, a lehető legjobb időpont volt szerintem. Sírt, de 5 perc múlva már el is felejtette végleg, úgyhogy éjszaka és később sem okozott problémát. A belövésnél azért jobban sírt, mint oltásnál, de csak pár percig.
2012. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 és fél hónapos volt, sírt onnantól kezdve, hogy lefogtuk (hogy bejelölhessék a fülén a lyuk helyét....). Egyébként nem volt számára egy nagy megrázkódtatás, egyből utána elaludt, később még csak nyűgös sem volt.
2012. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7hónapos volt a lányom amikor kilövettük neki a kozmetikussal.Nem sírt egyáltalán,csak az idegesítette,hogy nem látta,hogy mit csinál a "néni" azzal az "izével". :D

Mindenáron szét akarta szedni a lányom a füllyukasztó pisztolyt.

Nem fájt neki és később sem gyulladt be,sőt alvásnál sem zavarta.

2012. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!