Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az uborkát hogyan vezettétek...

Az uborkát hogyan vezettétek be a babátok étrendjébe?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy főzve, sütve kell adni, nem nyersen. De úgy milyen? Szerette a babátok? Mivel más étellel jó kombinálni?
2012. jún. 21. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
én simán,nyersen adtam a reggeli vajas kenyér mellé...semmi baja nem lett.Szerintem nem kell túldramatizálni, és amúgy te megennél egy főtt uborkát??hááát nem tudom milyen íze lehet...
2012. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom egyből kovászos uborkával kezdte...anyukám adta neki kb. 8-9 hónaposan, mert állítólag én is imádtam kiskoromban. :S Néztem egy nagyot, de lányom meg úgy cuppogta, hogy csak na...(megrágni még nem tudta, úgyhogy csak nyalogatta, de tényleg odavolt érte).

Amúgy én nyersen adtam neki (persze jól megmosva, hámozva), és amíg nem evett nagyon darabosat addig lereszeltem neki.

Nekem eszembe se jutott sütni vagy főzni az uborkát.

Bár ha nagyon szeretnéd, akkor megpárolhatod, az nem fog neki ártani, sőt.

Én felvágottal, kenyérrel adtam neki, aztán mikor már evett natúr joghurtot, akkor tzatziki jellegű ételnek is meg lehet csinálni az uborkát.

2012. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutna uborkát főzni... :)

Fiam is kovászos ubival kezdte, de hámozva, mert nem hiszem, hogy megbirkózna a héjával. Ha nyersen adom, akkor is jó vastagon hámozom, majd egészbe odaadom neki (mert karikázva nem kell neki).


Fiamat elég rendesen puffasztja a nyers ubi, de nem panaszkodik :)

2012. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Uborkafőzeléket csináltam először. Imádja :)

De nyersen is megeszi.

2012. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!