Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel fertőtlenítitek a...

Mivel fertőtlenítitek a műanyag játékokat?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 16:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én első alkalommal bedobom a sterilizáló folyadékba.
2009. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A lányom 16 hónapos. Még csak a dokinéni a kötelező oltásokon látta, mert nem volt beteg. Az új játékait csak meleg vizben lemostam, szárazra töröltem. Amivel hónapok óta nem is játszik..

Mostanában csak az ásványvizes üveggel rohangál, meg a tusfürdővel, amit a fogával kinyit, a konyhai szemetes kislapátot ki sem birom venni a kezéből, mert akkor ordit. Inkább hagyon , hogy játszon vele, majd megunja és leteszi. Szerintem ne fertőtlenits, mert tényleg nem lesz védekezőképessége a szervezetének.

Minden jót!

2009. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítő folyadékos vagyok! Mi sem élünk steril környezetben, de azért az sem mindegy, mekkora babáról van szó! Én az első alkalommal biztos, ami biztos, megteszem ezt, utána már nem, hiszen az sem mindegy, hogy Kínában a gyártósoron több száz munkás tapogatja végig azt a játékot, majd ki tudja merre jár még, aztán itthon ő nyalogatja. Nekem az itthoni "kosz" már más! De lehet, hogy hüle vagyok!
2009. júl. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok sterilmániás, de az előttem szólónak igaza van, hogy télleg nagyon sok emberen keresztül megy egy játék, mire a gyártótól eljut a babákig.És legtöbb játékot nyitott csomagolásban árulnak.Hát bizony én a múltkor elszörnyedtem, amikor sétálgattam a babaruhák, meg babajátékok előtt, és rossz kinézetű alkoholista nő teli torokból rátüsszögött a játékokra, és bizony sok nem volt becsomagolva teljesen légmentesen.Nyitott dobozban volt a legtöbb.Én mikor megláttam, hogy odaprüszköl, gyorsan elhúztam, nem szerettem volna elkapni tőle valamit.Én dolgoztam boltban, élelmiszerüzletben vagyis vegyesboltabn egy áruházláncnál, és láttam miegymást, úgyhogy télleg nem árt jól lemosni, mielőtt megkapja a kicsi a játékot, de ha nagyobb lesz a babám(most 16 hós)akkor is le fogom mosni meg törölgetni használat előtt a játékait.Én még a mesekönyvet is letörölöm egy babatörlőkendővel.Jó már, voltam úgy, hogy játékboltban orított egy játékért, és odadtam neki a csomagolással együtt a kasszáig, hát egyből meg is nyaldosta, aminek nem örültem, de azért legtöbb játékát azonnal megtörölöm.Szóval én is így vagyok, jobb félni mi mint megijedni alapon.Én például nem eszek pénz fogdosása után,hanem kezet mosok.Nézzetek csak szét emberek, milyen emberek járkálnak a világban, akik sem nem fürödnek, de még wc zés után sem mosnak kezet.Van pl. olyan barátnőm akinek a 10 hós kisfia mindig a péztárcáját rágja a barátnőmnek, hát szerintem nem gusztusos, bár egészséges nem beteges a babája, de azért a pénztárcámat nem rágatnám vele.Éa Tescós bevásásrolókocsit is letörölöm egy fertőtlenítő kéztörlővel amikor bele ültetem a babám.sőt ha vásárolok akkor használat előtt letörölöm a fogóját, ha nincs velem a babám akkor is.szóval azért nem csak a babáknál kéne betartani néhány alapvető higiéniai szabályt.Én abszolút túl higiénikus vagyok, 36 éves vagyok, mégsem vagyok, voltam beteg soha.Infulenzát is 5 évente kapom el, azt is maximum családtagoktól.Betartom az alapvető higiéniás szabályokat és ezzel le van tudva, nyugodt vagyok, de mindenki azt mondja finnyás vagyok.:( Lehet az vagyok, de én soha nem ennék bolti kenyeret, amit 5 öt ember mefogdosott mire a boltba jutott.Inkánn sütök kenyérsütővel, a többi élelmiszerbe meg bele sem gondolok, hogy hogy gyártották, mert tuti többet nem ennék.:)))
2009. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!