Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így tényleg nem fog kúszni?

Így tényleg nem fog kúszni?

Figyelt kérdés

Babám 6 hónapos és egy hete hason elkezdett teperni. Nagyon cuki, jár a lába hátul, meg a keze is!

Jött a védőnő és mondta,hogy a gyerek kezének elöl kellene lennie, nem ennyire széttárva, mert ebből így nem lesz kúszás!

Ez igaz?


2012. jún. 22. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem z még bőven változhat! még simn hónapok telnek el, mire elindul.

a lányom már 4 hónaposan repülőzött, és 7 hónaposan kezdett el kúszni.

2012. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom vagy 9 hónapos volt amikor elkezdtett kúszni, addig sokat repülőzött (az az amit leírsz te is, hogy csinálja a babád) sok rosszat olvastam a repülőzésről, így megmutattam gyógytornásznak, de mondta, hogy alaptalan a félelem, mert így erősítik a hátizmukat. Nyugi picike még (az enyém ennyi idősen kezdett csak átfordulni, aztán 1 éves korára behozott minden lemaradást gyorsan megtanult kúszni, mászni felállni és menni)
2012. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Forgás megvolt?

Ne engedd felkapaszkodni állásba (tedd távol a bútoroktól, tegyél köré játékokat, amit kúszással érhet el), akkor tuti lesz legalább mászás, de jó eséllyel kúszás is. Jól csinálod, hogy sokat van hason.

2012. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Forogni forog már!

Meg keze sem teljesen van szétcsúszva, hanem így félúton.

Aha, szóval ez a repülőzés?

És akkor azt mondjátok,hogy ebből lehet a kúszás?

Hason tényleg sokat van!:)

2012. jún. 22. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól haladtok.
2012. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tedd csúszós felületre ha már úgy látod próbálja lökdösni magát... Az én lányom kezdetben csak parketton kúszott aztán szépen megtanult szőnyegen is... már a kutyázásnál tartunk (bár ez még nem tökéletes mert a keze ugyan nyújtva van de a fenekével sokszor ráül a sarkára- tehát még nem teljesen jó a térdelése)... 1-2 hét alatt jutottunk el idáig... szerintem már ti is nagyon közel vagytok a kúszáshoz, csak győzzed majd utolérni (az én kislányom mindent le akar bontani amit nem szabadna, amióta kúszik és szinte bármit el tud érni nem igazán érdeklik a játékai csak minden olyan amit nem szabadna)... :)
2012. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!