Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt valaki akinek a...

Van itt valaki akinek a babájának mostanában volt névadója?

Figyelt kérdés
Amikor beírtam a keresőbe,ezzel kapcsolatban évekkel ezelőtti kérdéseket dobott fel.Mostanában már nem divat?10 hónapos fiúnknak egy hete volt és nagyon szép volt!:)

2012. jún. 24. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi ez a névadó?
2012. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyan mint a keresztelő csak nem pap,hanem az Anyakönyvezető tartja a ceremóniát.Esküdt tettünk mi szülők és a névadó szülők is,az a.könyvezető verseket idézett és a fiúnkhoz is beszélt,majd a végén kapott egy emlék lapot.Utána otthon volt ebéd a családdal.
2012. jún. 24. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenről még életemben nem hallottam. De nagyon aranyos lehet.
2012. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyre ritkábban csinálnak ilyet.Vagy keresztelő vagy semmi..Pedig nem mai dolog,az öcsémnek is ez volt,ő pedig lassan 27 éves.
2012. jún. 24. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor a névadó szülő olyan mint a keresztanya?
2012. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,gyakorlatilag olyan.Csak ebből az egészből maga a vallás van kihagyva,egyébként minden ugyanaz.
2012. jún. 24. 14:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell érte fizetni vagy ez hogy működik?Engem is érdekelne.Írnál róla bővebben?
2012. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A párom nővére intézte,így csak annyit tudok mondani,hogy kb 1 hónappal előtte kért időpontot a helyi polgármesteri hivatalban,igaz mi mondtuk meg,hogy mikor legyen,mert a névadó szülők 200km-re laknak.Akkor kellet volna fizetni,ha ittunk volna pezsgőt,amit mi nem vittünk.A sógornőm csináltatott egy asztali díszt virágokból,azt adtuk az anyakönyvezetőnek.De szerintem nem egyforma ez sem mindenhol,lehet,hogy egy nagyvárosban máshogy működik,mi egy kis faluban lakunk Baja mellett.A névadó szülő lehet bárki,nálunk a sógornőm lánya/akinek párom a keresztapja/és az ő párja lettek azok.
2012. jún. 24. 14:47
 9/10 A kérdező kommentje:
2012. jún. 24. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi,majd akkor utána nézek,hogy nálunk mi a helyzet,mi városon lakunk:)
2012. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!