Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A foltos textilpelust mivel...

XStefix kérdése:

A foltos textilpelust mivel tudom kimosni?

Figyelt kérdés

A kisfiam időnként nagyobbakat bukik és a (gyanítom) beleszáradt anyatejes foltokkal egyszerűen nem boldogulok. Nem hiszem, hogy kakifoltok lennének, mert ennyit nem kentünk össze és a kaki érdekes mód jól kijön belőlük..

Amit eddig próbáltam:

50, 60 és 95 fokos mosás, egymás után. 60 és 95 fokon fehér Cloroxot is tettem a gépbe, és először Persil Sensitive géllel, másodszorra fehér Tomi Kristállyal mostam ki őket. Mivel ez se használt, leáztattam őket lavórban fehér Cloroxban is, forró vízben, 10 percre, ahogy a használatiban írják. A pelusok persze kezdtek picit sárgulni, ami nem izgatna, de a foltok is megvannak még.. :(


Mit csináljak, mivel mossam?

Amikor frissen összekenjük a pelust, áztassam le rögtön? Vagy csak öblítsem és lógassam ki, amíg mosásra nem kerül?



2012. jún. 24. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Így van, én ezt szoktam: ha nagyobbat bukik, akkor azonnal áztatás, öblítővel, és utána mosás. :) Nekem mindig kijön, szerintem neked is beválik! :)
2012. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, leírom a módszerem, próbáld ki!

Én-hogy szép fehérek maradjanak is a pelusok, beáztatom őket egy fehérítő mosószeres vízbe. Mondjuk ott vannak fél napot. Semmi demestos, meg clorox, igazából nem sokat érnek akkora adagban,a mekkorát bele mer tenni az ember. Utána beteszem a pelenkákat a mosógépbe, és 40 fokon kimosom, tehát semmi extra. (Max. öblítőhöz tegyél egy kis ecetet). És most jön a lényeg! Nagyon jó időszak van, dobd ki őket nyugodtan vagy az udvarra, vagy az erkélyre, a napra!! Csodálatosan kiszívja a foltokat! :)

2012. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a textilpelusokra csak a fekete flakonos hipó válik be, a Clorox és egyéb hangzatos cuccok nem.

Van, amikor olcsó fajta mosóporos és hipós vízbe áztatom egy éjszakára, átöblítem, és be a gépbe (Tomi kristály és 40 fok). A pelusok 98%-a nálam így foltmentes, a többit meg hagyom, foltosodjon (gyümölcsfoltok, pörköltszaft és társai), legfeljebb befogom takarítósnak, ha már menthetetlen.

2012. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

és persze lehetőleg ahogy kenődik össze a pelus, azt nyomd rögtön az áztatóvízbe,nincs az a csodaszer,amelyik több napos beszáradt foltot kiszed. (tapasztalat)

/De a napfény tényleg csodákat tesz, ezeket a foltokat is kihalványítja./

2012. jún. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is a napoztatást akartam írni! :) Én simán kimosom, mint a többi ruhát, majd ki vele a napra! Fél óra után hussss - folt volt, folt nincs. Ez bevált a gyümölcs- és kakifoltokra is.

Nem kell ezeket agyonvegyszerezni + 95 fok...

2012. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most kapcsolok: "Új" babád van?? :) Mikor született?
2012. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nekem csak a napfény szedi ki a makacs foltokat.

és igen, ha frissen kiöblíted, az többet ér, mint a csodaszerek.

2012. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mielőtt berakom mosni, mosószappannal súrolom, és áztatom. Nálunk is gyakori probléma ez, mert nekem a pelenkázólapon is pelus van, sokszor összepisili, sőt le is kakilja.:) Van 14 darab pelusom, de állandó a körforgás.:)

Remélem jól vagytok! Üdv, Dorka:)

2012. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ma 3 hetes a fiam. :)


Szóval akkor inkább hipó+mosószeres v. sima mosószeres áztatás, nem csak simán fehérítős. Ez még éjjel is belefér azért, inkább, mint a mosogatás. :)

Mindig a Napra teszem ki őket, igaz, félbehajtva.. akkor majd kipróbálom kiterítve is, hátha.

Köszi a tippeket!

2012. jún. 24. 15:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Korábbi tapasztalatom, hogy vannak olyan foltok, amik csak beleégnek az anyagba egy bizonyos hőfok (60) felett. :( Úgyhogy lehet, hogy már ottmarad. Engem mondjuk annyira nem zavar, tudom, hogy gyakorlatilag tiszta és kész.


Mosható pelusosok nátrium perkarbonáttal szoktak fehéríteni. Én is azt használok, de még gyakorlatban nem próbáltam


(Biztos, hogy anyatej? az nekem szinte sima vízzel is kijött amikor mostam pl. a melltartóbetéteket)

2012. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!