Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon drága, márkás gyerekülé...

Nagyon drága, márkás gyerekülést használtan vagy újat, de olcsóbbat? Melyik a biztonságosabb a babának?

Figyelt kérdés
Kb. 30 ezret, max. 40-et tudunk rá szánni. Egyetlen szempont, hogy dönthető legyen. Kisfiam 9 hónapos, tud ülni.

2012. jún. 24. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Én használtat vettem, nania. Igazából nem volt használva, az előző tulaja megvette, de kb 3-szor ült benne baba, mert eladták a kocsit. Ha nem fogtam volna ki ezt, akkor újat vettem volna egy közép árkategóriásat. Nekünk nincsenek 100 ezreink autósülésre, nem járunk hosszú útra kocsival, városban is inkább vagy babakocsi vagy bicikli.
2012. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na igen ez a másik, hogy havi max. 3-szor ülünk autóban. Mondjuk azt lehet látni egy ülésen, hogy balesetes volt-e, meg hogy mennyire nyúzott, nem?
2012. jún. 24. 15:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy új. A használt üléseken lehetnek rejtett sérülések, amik miatt kevésbé biztonságos lehet. Ezen kívül nem tudhatod, hogy volt-e balesete az ülésnek (bár nagyon remélem, hogy senki nem akarja eladni a balesetes ülését!), és azt sem, hogy minden alkatrész eredeti-e (pl. az öv).

Szóval én használtat csak olyan ismerőstől vennék, akiben megbízok.

2012. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi neked is. A Maxi Cosik tetszenek, de annyim nincs rá. :(
2012. jún. 24. 15:37
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez a két lehetőség van, akkor a használt márkásra szavaznék. Bár 40 körül már akad megbízható márkájú új is. (igaz, amikor mi is keresgéltünk és hasonló összeget akartunk rászánni, mi is 55-nél kötöttünk ki :( Sajnos meg kérik az árát, de így nyugodtak vagyunk)
2012. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jól nézzétek meg mit vesztek, lehet egyszer ül benne egy hónapban, de ha pont akkor történik valami egyáltalán nem mindegy miben ül és az hogy van bekötve.

Én nem vennék használtat, már csak azért sem, mert az ülésekre rá van írva hogy ha baleset/koccanás "áldozata lesz az ülés akkor nem szabad tovább használni, mivel lehet hogy olyan rész repedt meg vagy tört el amit te nem látsz. Tehát ha nem ismerőstől veszed, akiben megbízol én újat vennék.

A másik hogy hogy kötöd be. Ha 9 hónapos akkor hiába tud ülni még hátra fele kell bekötni. Max 1 éves kortól és 10kg-tól lehet menetiránnyal megegyező irányba bekötni, bár én akkor még mindig nem ajánlom, biztonsági okokból. Egy kisebb koccanás is nagyon megterhelő lehet a baba csigolyáinak. Az én fiam 14 hónapos, elég hosszú baba, de még mindig hátrafelé van bekötve. Esetleg olvasd el az alábbi linket.

[link]

2012. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még egy hasznos link.


[link]

2012. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézz szét a neten, 35-40 körül szokott lenni maxi cosi priori ujjonan!

Drága, de el tudós majd adni fél áron.

2012. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A linkeket is köszi. Természetesen háttal lenne bekötve, mai napig ott ülök mellette úgyis, letudom foglalni, hogy nem lát ki úgyis. :)

Nézegettem a Piori tetszik nagyon, de nem láttam csak 40 fölött. majd figyelem. Köszi.

2012. jún. 24. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha pénz kérdés akkor használt márkás. Semmi esetre sem olcsó új.

Nem hiszem, hogy azok az emberek akik megengednek maguknak egy százezres gyerekülést, azok balesetesen tovább adnák. Vagy legalábbis remélem.

És egyébként is úgy vedd, hogy meg tudd nézni. Mi is megnéztük, egy teljesen hibátlan, szinte új BeSafe ülést sikerült kifognunk.

2012. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!