Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kell aggódnom lassan?

Nem kell aggódnom lassan?

Figyelt kérdés

Babám 7 hónapos múlt, most tanul kúszni, 6 hónapos volt már, mire elkezdett forogni.

Ülni nem tud egyedül, magától, én nem is nagyon szeretném ültetni, a nagyanyja néha ülteti pár percre, a baba örül is neki, de mindig előre dől. Nem ül egyenesen, mint a korabeli babák, és én ezt hallgatom mindenkitől :(

Normális, ha ilyen korban ülő helyzetben nem tartja magát, hanem teljesen előredől?

A lábacskáinál is furcsállom, hogy a lábujjait behúzva tartja, mint mikor ökölben van a kéz.

Doki látta egy hónapja, azt mondta, semmi gond, jövő hónapban megyünk megint.

A ti 7 és fél hónaposotok hol tartott? Volt, akinek épp így előredőlt ülésből?


2012. jún. 24. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne aggódj ilyeneken!!! Minden rendben van azzal a babával, és mama se ültetgesse, ha még a gyerek magától nem érett rá. A gerincnek nem jó.

Minden baba más ütemben fejlődik, nagyon nagyok lehetnek az eltérések. Higgy a dokinőnek, minden rendben! :)

2012. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi,az enyém pontosan így haladt,mint a tied,és ugyanúgy elborult.:)Most 8 hónapos,és annyi,hogy már nem dől el,támaszkodik a kezével.Az én lányomra azt mondta a doki,hogy mivel kicsit duci,nem bírja úgy magát.De ne aggódj,ez nem verseny,majd kúszik,mászik,ül,áll,amikor kész lesz rá!Jó babázást:)
2012. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne aggódj, minden baba más. És ne ültessétek, amíg magától nem tud, azért dől el, mert terheli a hátát, nem tudja tartani. Majd megy neki ez is :D A dokinak igaza van.

Az én fiam 9 azaz kilenc hónaposan ült fel először, ezzel egyidőben tanult meg mászni, aztán 1évesen már járt. De soha senki nem mondta, hogy le lenne maradva. Örökmozgó, és csodaszép egyenes tartása van.

Nem kell csodababának lennie, elég, ha szépen fejlődik. Volt olyan anyuka, aki félévesen megkérdezte tőlem ül-e már, és miután nemet mondtam, ecsetelte, hogy az ő hét hónaposa szépen ül, csak magától még nem megy neki......

Tudják ők...

2012. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a lányom is 7,5 hós

még nagyon nem tud ulni, ez így teljesen normális, ha nincs ultetve a baba, akkor ennyi idosen nagyon sokan még nem ulnek meg, nem is kell eroltetni

az, hogy az ujjai még ossze vannak húzva az csak annyit jelent, hogy még megvan az a reflexe, még egy ideig nem fog felállni

nagyon ugyes a babád, ha már 6 hónaposan forgott, 7 hónapos korára kell forognia, fogd fel úgy, hogy 1 hónappal hamarabb forgott

2012. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megnyugtattatok. Nagyinak is megmondom, hogy ne siessen az ültetéssel...
2012. jún. 24. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kell aggódnod ez én babám az ülést hagyta legutoljára!!forog kúszik mászik feláll és kapaszkodva próbál járni most 10 és fél hónapos és most kezdet ülni!!!Minden baba más!!!
2012. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még van 1-2 hónapja, hogy felüljön viszont az hogy folyamatosan be vannak húzva a lábujjai az nem jó megnézetném egy szakemberrek.
2012. jún. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy 1 percre nyugodtan lehet ültetni a babaát. De ne többre. Ugyanis ahhoz, hogy megtanuljon ülni kellenek bizonyos izmok, és azzal ha rövid időre ülteted stimulálod ezeket az izmokat, tehát csak jót teszel.

De az nagyon fontos, hogy tényleg csak rövidke időre ültesd.

2012. jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pl. én ké éves koromig szoptam
2012. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden baab már és valamelyik lassabban tanul! Ismerősöm fia 6 és fél éves és mindent írtó későn kezdett el de aztán pikk pakk belejött!!!!
2012. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!