Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom nagyon lassan fejlődi...

A lányom nagyon lassan fejlődik. Aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
A lányom egy hét múlva lesz 9 hónapos. Hasra és vissza fordul, de ezt nem gyakorolja akkora hévvel ahogy szeretném. Ha olyanja van, akkor napi 2-3szor hempereg egy kicsit és ennyi. Nem megy el a játékokért. Megmutatja, hogy mit adjak a kezébe. Próbáltam letenni és otthagyni, de nem vált be, mert egy perc múlva ordított. Más gyereke már ilyenkor totyog, az enyém meg szinte semmit nem csinál.Üldögélni nagyon szeret, és stabilan is ül, de ennyi... El vagyok keseredve és aggódom!
2009. febr. 25. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod, mert ebben a korban a gyerekeknél óriási különbségek lehetnek. próbálj vele minél többet mozogni, pl. lefekszel és a hasadra ülteted és zsip-zsuppot játszol vele, vagy felállítod úgy, hogy a hóna alatt fogod és úgy együtt totyogtok. Vagy amikor hason fekszik, a talpához teszed a kezed, hátha kirúgja magát.
2009. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kis megnyugtatás képpen leírom neked, milyen volt az én lányom.

9 hónaposan ült fel magától, és utána kezdett el mászni is.

10 hónaposan állt fel, és onnantól több mint 3 hónapig kézenfogva kellett vele menni. Végül 14 hónaposan mert elindulni egyedül. Ő is olyan kis lusta baba volt, ráérősen fejlődött. Persze első gyerek lévén, én is aggódtam, hogy nem fejlődik rendesen:)

Azóta már 6 éves nagylány, és teljesen egészséges!

Remélem sikerült kicsit megnyugtatnom téged. És gondolom a gyerekorvos úgyis mondaná ha valami baj lenne a babáddal.

2 gyerekes anyuka

2009. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyan így vagyok a fiammal.Ő pár napja múlt 9 hónapos,igaz több mint 1 hónappal előbb született,de ő sem egy örökmozgó.6 hónaposan fordult át először,de csak egy párszor tette.Ő is stabilan ücsörgött az utóbbi pár napig,amikor elkezdett forogni és egy kicsit hátra felé kúszni.Szerintem beindulnak hirtelen.
2009. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!