Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos a kisfiam, és szeretn...

4hónapos a kisfiam, és szeretnénk elmenni a párommal kettesben egy hétvégére!?

Figyelt kérdés

A nagyszülőknél lenne addíg a kicsi ott vannak 4en akiket imád is a fiam:) mama,papa és a két nagybácsikája:)

Ti mikor mentetek el valahová a kicsi nélkül?Önzőség tőlünk a párommal hogy nélküle akarunk egy kicsit kikapcsolódni?Netán rossz anya lennék?:S

Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 7. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudnám itthagyni a fiamat egy egész hétvégére, de nem a gyerek miatt, hanem magam miatt. Nem hiszem, hogy ezért ne lennél jó anya. Csak adj neki időt, fokozatosan hagyd egyre hosszabb időre a nagyszülőkkel, hogy ne hirtelen maradjon hosszabb időre nélkületek. Szerintem nem lesz baj belőle.
2009. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodtan mehettek,ha szeret velük is lenni.Nem is fog rá emlékezni,ha újra otthon lesztek.Ilyen korban még nem feltétlenül a szülőhöz ragaszkodik a baba,hanem a gondoskodáshoz,amit mint írtad,maximálisan meg is fog kapni!Nektek is jót fog tenni,ha végre kettesben lehettek,így teljesen feltöltve tudtok újra belevágni a babás hétköznapokba.Főleg Te...
2009. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Az én lányom 14 hónapos, de még nem mertem éjszakára otthagyni egyik nagyszülőnél sem (pedig az egyik óvónő volt!). Félek, hogy nem tudnám magam jól érezni, nem tudnék igazán kikapcsolódni, mert egyfolytában azon járna az agyam, hogy vajon minden rendben van-e.... Ez mindenkinél másképp van. Ha te úgy érzed, hogy nyugodt lennél és lelkileg már most készen állsz rá, akkor menjél nyugodtan. Ettől még egyáltalán nem leszel rossz anya!!!

Több órára már persze volt a nagyszülőknél nappal 3 hónapos kora óta, de éjszakára még sosem...

Meg persze attól is függ, hogy anyatejes-e a babád, mert akkor neked is folyamatosan fejned kell a tejed, nehogy begyulladjon a melled.


14 hós baba anyukája

2009. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
a mi kisfiunk 13 hónapos de én még ekkora korában sem hagynám senkire éjszakára és nem ishagytuk. én nem tudnék nyugodtani szórakozni, mindig az járna a fejemben hogy hiányozhaunk is neki.... meg nekem is hiányozna!nagyon!! de ezt ti tudjátok eldönteni!
2009. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
szerintem kicsit korai, szerintem, mi idén nem megyünk nyaralni még hosszú hétvégére sem, majd jövőre akkor már másfél éves lesz és ő is élvezni fogja:)
2009. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én sem hagynám még itthon. Egyébként nem a baba miatt, mert valószínű ugyan olyan jó dolga lenne a nagyinál is mint otthon, hanem magam miatt. Nem bírnék elmenni most még nélküle sehova... :-(, kicsit irigyellek, hogy neked ez nem probléma.

Ha mégis mentek, akkor jó utat!

2009. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem mernék elmenni, biztos rosszul is érezném magam nélküle. Az évfordulónkon anyukáméknál aludtunk, lefektettem a kicsit(3 hós), utána elmentünk vacsizni kettesbe. Csak 2 órát voltunk távol, de nagyon rosszul éreztem magam. Pedig anyukám jó szülő és remek nagyi de mégis féltettem, pedig nem is szokott éjjel felébredni.
2009. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!