Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy egy anyatejes babának naponta mennyit kell ennie?

Figyelt kérdés
Ezt is úgy mint a tápszereseket? Testsúlykilogrammonként 150ml? Tehát egy 5kilós babának 5*150 azaz 750 milit kéne ennie naponta?
2012. jún. 26. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
testtömeg kg-ban szorozva 150 gramm
2012. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sosem számoltam. Nekem a kórházban annyit mondtak, hogy kb. fél órát szopiznia kell intenzíven, hogy a kellő mennyiséget megegye és a napi 5 pelusnak meg kell lenni. Ez megvolt, esténként mérték, szépen gyarapodott. Otthon sem mértem soha, evett amikor kért, védőnő hetente mérte, de szemmel láthatóan is nőtt mint a gomba. 4 kg-val született a fiam. De pl. a súlygyarapodásra is azt mondta a védőnő, hogy "elvileg" ugye fél éves korukra duplázni, 1 éves korukra triplázni kéne, de ez csak a 3 kg-os babákra igaz, mert egy 4 kg-os azért ne legyen már 1 évesen 12 kg! :) Elég neki, ha kb. 10 kg körül van.

Van valami különesebb okod, hogy mérni szeretnéd (félsz, hogy nem fejlődik), vagy csak a kíváncsiság miatt?

2012. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fejlődik rendesen, csak nem nagyon szeret szopizni, amint egy kicsit dolgoznia kéne vele hogy ne csak úgy folyjon a szájába a tejcsi, hanem szívnia kéne akkor abbahagyja a szopizást és sír, és attól tartok hogy éhes marad. Ezért szoktam mérni minden evésnél,de ha tényleg kg*150g, akkor mi nagyon keveset eszünk (jobb napokon megvan a 600, de ez nem túl sűrűn.(3930g-mal született és 2 hónaposan 5kg)), pedig 5-6 alkalommal cicizik.


Adjak neki pótlást? Vagy jó így ahogy van?

2012. jún. 26. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, így lehet számolni.

mennyi idős?

az én babóm is épp 5 kg és épp most kezdtem számolgatni, mert keveset szopizik (70-70g-ot, napi 8x kb.), hasonló okokból, amikor nehezebben jön, akkor megelégeli.


de közben szépen hízik, heti 280at. úgyhogy én nem adok neki pótlást. próbálom rávenni hogy a hátsó tejet is igya ki: mellemet simítom a közepe felé, hogy könnyebben folyjon, illetve a szopi vége felé elölre hajolok. és észrevettem, hogy oldalt fekve nyugodtabban, többet eszik, mint a karomban.


a pótlással az a baj, hogy akkor rájön, hogy még könnyebb módja is van az evésnek, és onnantól egyre kevesebbet fog szopizni, ami nem célom. bízom benne, hogy ha éhes lesz, akkor megküzd érte.

2012. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Testtömeg kg-ban szorozva 150-el és OSZTVA AZ ÉTKEZÉSEK SZÁMÁVAL!
2012. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok

5-nek, azért nem írtam oda hogy osztva az étkezések számával, mert maga a kérdés az volt, hogy naponta!

2012. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Kedves 3.hozzászóló 2 hónapos a kislányom 6*eszünk egy nap és egy evésre nagyon változó a mennyiség 80-120 között eszik.


Nem tudom hogy mi történt de az elején olyan nagy lendülettel cicizett, hogy amikor hazajöttünk a kórházból és 70-et kellett volna ennie, akkor megette a 100-at. Most hogy 120-on fölül kéne ennie most meg nem akar megharcolni a kajáért. Mi lehet a probléma?

2012. jún. 26. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

akkor hasonló cipőben járunk, az én fiam 8 hetes, és ő is most kisebb lelkesedéssel eszik. viszont a heti hízása rendben van, úgyhogy nem aggódom.

szerencsére a tejtermelés igazodik hozzá, tehát ha kevesebbet eszik, akkor sűrűbb lesz az anyatej.

2012. jún. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!