Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen egy édesanya?

Ilyen egy édesanya?

Figyelt kérdés
38 hkm vagyok, egy hetet kórházban kellett töltenem. Az édesanyák legtöbbször a folyóson beszélgettek a rokonokkal, mert az fontosabb mint a baba, baba-mama szobát talán ha egy ember kért. A nővérek mindennap kiabáltak a folyosón, hogy "Tessenek bejönni szoptatni", a babák meg sírtak éhségükben, sokszor éjszaka is. A babájához minden anyuka bemehetett volna, de mondta a csecsemős, hogy nem nagyon szoktak. A legtöbb anyuka egy kórteremben bandázott a többiekkel. A szülés elmesélése fontosabb mint a baba? Úgy kell levadászni az anyukákat, hogy éhes a gyereke? Nem csodálom hogy a csecsemősök néha "bunkók". Tapasztaltál ilyesmit?
2012. jún. 26. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem, én babájukat le nem tevő anyukákat tapasztaltam inkább, fészbukozó és mérhetetlenül unintelligens csecsemősök kíséretében. És az én babám kb. tőlük éhen is halhatott volna, ugyanis jeleztem, hogy nincs tejem, annak ellenére, hogy a Manó 0-24-ben a mellemet rágta, de pótlást nem kaptunk, hiszen ez bababarát kórház. Utána a férjem a sarkára állt, vért vett a babánktól, demonstrálandó, hogy milyen a vércukra a kvázi éhezéstől, és megmutatta, hogy 2 centi mély a kutacsa - erre odavánszorgott egy banya (elnézés a kifejezésért), aki azt mondta, hogy na, ő akkor lefeji a tejemet, mert tuti, hogy tele van. 10 ml-t fejt ki, másnapra 40 fokos lázam lett, tályog lett a mellemben - kiderült, hogy semmilyen kivezető nyílása nincs a tejcsatornáimnak, csak épp senki nem volt hajlandó rám nézni. A babánk 3 nap éhezés után csak azért kapott tápszert, mert az apja kiírta neki, és saját felelősségünkre távoztunk.
2012. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hűha, én szerencsére nem. Ahol én szültem 5-en voltunk egy szobában, és egy anyuka volt ilyen, mondjuk ő meg volt kattanva a szüléstől és nagyon félt a babájától is. Nálunk egész nap kint voltak a babák, szinte minden szobában ezt láttam, sokan éjszakára is kint tartották. Hol voltál, melyik kórház ez?
2012. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerencsére én sem találkoztam ilyennel, mondjuk én kétágyasban voltam, és teljesen természetes volt, hogy reggel 6-ra mentünk a kisbabákért (2 éve a Bajcsy-ban, Bp). Napközben, ha benéztem valami miatt a csecsemőosztályra, talán 1-2 babát láttam odabenn, szóval a többség kint volt az anyukánál. Nekem a csecsemősök is segítettek amennyire tudtak.
2012. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok. SOTE II., és azt hiszem csak rooming in van. Nagyon aranyosak és segítőkészek voltak a csecsemősök.
2012. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Az ellenkezőjét tapasztaltam a csecsemősök ritka bunkó emberek voltak.2 órára rá,hogy betoltak a szobába hozták a gyereket hogy keljek fel éhes a gyerek ne kényeskedjek,igyekezzek már. Mozdulni nem bírtam a gátseb miatt,hulla fáradt voltam,fiam nem akart szopizni bimbóvédővel sem,majd letépték a mellem, az ordító gyereket erőszakolták rám.nem volt tejem hiába szóltam, azt mondták annyi baj van velem, igenis próbálkozzak,semmi tejem nem volt még fejni sem tudtam azt mondták milyen anya vagyok ,ég erre sem vagyok képes. Kb 2szer fél órát volt távol a baba,semmi nem tudtam pihenni,azt sem tudtam mit csináljak vele,ha segítséget kértem elküldtek vagy lehordtak, szinte könyörögtem sírva egyik este vigyék ki mert nagyon fáradt vagyok.A fiam besárgult,tovább kellett bent lenni, ha jöttek a látogatók, forgatták a szemüket hogy oda tolom hozzájuk a gyereket,meg zavarom őket a pihenésbe. Többek közt nekik köszönhetem a depresszióm,meg fogadtam hogy nem megyek ebbe a kórházba se olyanba ahol a gyerek non stop ott van,mert szülés után kell a pihenés nagyon is.
2012. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Két babám van,és mindkettőnél a kórházi napok alatt,nagyon lelkesen babázó,boldog anyukákat láttam leginkább.Az is aki császáros volt,az is akinek nehezebben ment a szoptatás,stb...Akik nem azok szó szerint a "kisebbség"volt,ők inkább cigiztek,szinte egész nap :( A személyzet szintén lelkes,baba-mama szerető volt,és akinek szükséges volt,567x is türelmesen elmagyaráztak bármit.
2012. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
komolyan lepontoztatok mert leírtam mi volt..szánalmas...
2012. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én sem tapasztaltam ilyet.Nekem sem volt tejem,egy csepp sem,be is sárgult a gyerekem.A 4.napra mivel vészesen elkezdett fogyni,nagy szájhuzogatva kapott tápszert.1 hét múlva mentünk haza,azóta is próbálom kitörölni azt az 1 hetet.6-an voltunk a kórteremben,mindig sírt valamelyik anyuka akit padlóba döngöltek a csecsemősök.Sőt,aki 10 percnél tovább volt a rokonokkal,annak szóltak rögtön.
2012. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

osztom az elso velemenyet, es aki ugyanazt irta.

en csak onnan tudtam, hogy telnek a napok, hogy felment a nap, lement a nap, meg amikor bejott a ferjemakkor belemtomott valami kajat (non stop szopi mellett max inni tudtam)


mondtam hogy nincs tejem (hormonproblemam van, es a fiam is komaba esett a bababarat korhazban, mert nem adtak neki potlast), persze a huga nem adta fel, ejjelnappal szopizott, ezert nem adtak potlast, eredmeny, elso het a korhazban, mert kiszaradt es besargult.. 300as (!! ekkor mar serul az idegrendszer) bilirubin felett hozattam a ferjemmel tapszert, es kihisztiztem egy napi kekfenyt


lehet lepontozni :(

2012. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát nálunk baba-barát kórház van, itt nem viszik el a babákat, csak füröszteni, mindig az anyukával vannak.

Én császárral szültem mind a kettőt, meg sem tudtam mozdulni, akkor is velem volt.

Az első éjszakára vitték el, de utána minden egyes pillanatban velem volt.

30 hkm

2012. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!