Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy édesanya honnan tudja,...

Egy édesanya honnan tudja, hogyha fáj a baba hasa vagy ha éhes? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok édesanya, de érdekel, hogy egy anyuka ezeket a dolgokat honnan tudhatja/tudja. Talán ösztön? Nyilván hogyha valami baja van a kisbabának, akkor általában sír. De ettől függetlenül honnan lehet ezeket a dolgokat tudni?

Köszönök minden választ!


2012. febr. 3. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Másképpen sír ha éhes, vagy ha fáj valami. És ha evésidő van akkor valószínű éhes, ha nincs akkor más a baja.
2012. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy sír.

Ha például a hasa fáj, húzogatja a lábát fel.

Meg az éhséget idő alapján is ki lehet találni: Fél órája evett, büfizett, kakilt, és most sír, akkor valószínűleg fáradt, vagy szeretgetést akar.

Érted?

2012. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö idökben nincs anya aki tudja miért sír.


Ha elkezd sírni az anya megeteti, pelenkát cserél, megnézi melege van fázik, járkál vele fel alá, ölelgeti, ringatja, majd ha semmi nem segít akkor azt gondolja hogy hasa fáj.


habár nagyon hasfájos gyereke huzogatják a lábukat, de lehet lábhuzogatás nélkül is hasfájás.


Majd szépen kitapasztalja mikor miért sírhat.


De az elején mindent ki kell próbálni.

2012. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vannak az anyai megérzések, és hát valóban próba szerencse...kipróbálsz tényleg mindent, hogy jó legyen a babádnak.

Az én lányom nagyon sírós volt, annyi mindent megtettünk, próbálkoztunk, de igazából csak az idő múlása segített abban, hogy ne legyen ilyen sírós. Úgyhogy számomra örök rejtély marad, hogy pontosan miért sírt annyit az első hónapokban.

2012. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bizonyos helyzetekben valóban másképp sír, egy idő után kiismered a babád sírását.

De szerintem sokszor az anyuka sem tudja pontosan mi lehet a baj, viszont szívét-lelkét kiteszi ilyenkor az ember, és az alapproblémákat megpróbálja elhárítani (éhség, pocakfájás, fáradtság stb).

Jó párszor én sem tudtam mi baj lehet, csak hát olyankor előveszed minden anyai ösztönödet és cselekszel. Legtöbb esetben azért bejön. :)

2012. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom. Tippelek. Pedig már 2 gyereket szültem
2012. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Másképp sír ha éhes és ha fáj a pocak!meg ahogy írták is előttem a hasfájásnak más tünetei is vannak:felhúzza a lábát,erőlködik majd esetleg jön egy kis puki tehát akkor látod rajta hogy tényleg szenved!Amikor éhes akkor meg olyan köhögésszerűen,türelmetlenül sír meg valóban az időből is tudhatod!Ha eteteés után sír akkor valszínű nem éhség áll a sírás hátterében!
2012. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom sokszor, pedig már 1 éves. Próbálkozom, valami mindig bejön :)
2012. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha éhes la la la hangot ad sűrűn (mikor egy két hetes) Ha fáj valamilye látod az arcán hogy az igazi fájdalmas sírás ha álmos akkor köhögő egymás utáni sírása van...! Nemtom én 25 vagyok de már az első héten értettem a kis nyelvi világát... Hm mondjuk kisangyal is, biztos ezért mert megértjük egymást...! Hihetetlen amúgy hogy a saját gyerekét az ember hogy érti....!
2012. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Kicsi lányom pár hetes korában sokszor sírt úgy, hogy Neh!Neh! Meg is mosolyogtuk, amit utólag jól megbántam :-( Nemrég olvastam egy cikkben, hogy ez a sírás általában az éhség jele, és szegénykém valóban mindig éhes volt (kevés volt a tejem, nem is indult el rendesen, és erőltettem a szopizást, háthat elindul végre, úgyhogy csak kevés tápit kapott először)

Az anyai ösztönt inkább tapasztalatnak mondanám, egyetértek az előttem szólókkal, hogy sokszor még nagyobb korában is kérdéses, hogy miért nyűgös :-s

Ami minden fájdalmat megold, az az ölelés! Ha még az sem segít, akkor nagy baj van.

2012. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!