Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik hogy a babámnak 10...

Létezik hogy a babámnak 10 naposan tejkiütése van?

Figyelt kérdés
Az állán jött ki két kis pötty aminek kicsit fehéres a belseje.2 óránként szopizik mert kicsit sárga volt amikor hazajöttünk.Teganp a dokinő meg a védőnő is azt mondja hogy enyhült.Ébresztgessem 2 óránként? Vagy várjam meg míg Ő kér?A kiütés miatt kérdezem.Meg kicsit fáj a pocija is.Lehet ez is amiatt hogy tartalmasabb a tejem?
2008. ápr. 30. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tejkiütés. De azt semmilyen praktikával nem tudod elmulasztani. Ugyanis a tévhittel ellentétben a tejkiütés nem a tartalmas, vagy "erős" tejtől van, hanem attól, hogy a pocidban, amíg össze voltatok kötve, a Te hormonjaidat is ugyanúgy kapta a baba, mint a táplálékot. Ezek a hormonok ürülnek ki, ettől van a kiütés. Ráadásul az anyatejjel még most is kap a hormonjaidból, ezért lassan ürül ki a szervezetéből. Aztán ha már csak a tejből kapja, de a szervezetében lévő -még a pocidból származó- kiürült, akkor szép lassan elmúlnak a pöttyök.

Nem tudsz tenni ellene, és nincs is ezzel semmi baj, teljesen természetes jelenség. (Biztosan mondják majd az "öregek", hogy erős a tejed, de én ilyenkor csak mosolyogtam és másról kezdtem beszélni, így vitatkozni sem kellett senkivel és elkerültem a jobbnál jobb tanácsokat is.)

2008. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
természetesen lehet, és nincs vele semmi gond! az azt jelenti hogy szuper tartalmas a tejed, és hogy a babó is elegendőt szopizik, s dolgozik vele a kis szervezete. Jönnek mennek ezek a pöttyök, cseppet se izgasd magad miatta!
2008. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. Véletlenül elküldtem az előzőt, mielőtt befejeztem volna.

Szóval a tejkiütés neve a régi "erős tej" hiedelemből ered, de nincs köze hozzá, illetve maximum a hormontartalmához.

Én addig ébreszteném, amíg a sárgaság el nem múlik teljesen, ezután már csak akkor adnék neki cicit, amikor kér. Ha sokszor kéri, akkor gyakrabban, ha kevesebbszer, akkor ritkábban. Rábíznám, mikor éhes.

Boldog babázást!

2008. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!