Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátok miket...

5-6 hónapos babátok miket csinál már meg? Hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy kicsit aggódós vagyok, de szeretném kikérni a véleményeteket, hogy hol tart a babátok. Nekem múlt vasárnap volt 5 hónapos, és már minden érdekli, ügyesen fog, erősen tartja a fejét, hátáról oldalra fordul, meg kb. 4-szer a hasára is sikerült "átgurulni". De nem kellene már simán átfordulnia? Vagy csak én képzelem be? Légyszi, aki tud, írjon! Előre is köszi!
2012. jún. 26. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónapos babám is igen érdeklődő, figyelmes, rengeteget gőgicsél. Ő a hasáról szokott a hátára fordulni. Néhányszor hátról hasra is ment neki, úgy egy-másfél hónapja, de azóta nem próbálta. Felnyomja magát négykézláb-állásba, így ring előre-hátra. A lábát is ki-kinyújtja időnként. Ő 7,5 kg, 75 cm, már van 2 foga, tehát elég jól fejlett baba, úgy gondolom. Szerintem minden kisgyerek más ütemben fejlődik, nem érdemes izgulnod emiatt.
2012. jún. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 5 és fél hónapos a babám. 6,7kg és 69cm. Még nem kezdtük meg a hozzátáplálást, mert anyatejes. Nagyon mosolygós és érdeklődő baba, mindenér nyúl, szépen fog. Már 3és fél hósan a hasára fordult, azóta szépen tartja a fejét hason, néha már egész kinyomja magát. Visszafele fordulást a hátára csak pár napja csinálja, de egyenlőre nem olyan gyakran, de már vissza vissza fordul. Ne aggódj, minden rendben, barátnőmé 6 hósan fordult hasra. Más ütemben fejlődnek a babák.
2012. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én babám tegnap töltötte a 6 hót.


5 hósan 9 kiló volt és 67 cm.


Gurulva közlekedik, tehát fordul minden irányba már. Kúszik, tolat hátrafelé, kutyázik állandóan (négykézlábra állva ring), fog ügyesen. Ezeket úgy 5 hós kora óta csinálja.


Nagyon különbözően fejlődnek, nincs miért aggódnod. Nekem ő a 3. babám, és mind a 3 gyerek teljesen eltérő ütemben fejlődött, ezzel nincs semmi gond. A nagyobbik lányom 6 hós koráig egyáltalán nem fordult semerre, mégis pl előbb indult el (10 hósan), mint az a húga, aki már 5 hósan mászni is tudott. Szóval nem jelent semmit, nagyon ügyes a babád már most is :) n

2012. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1 héttel vagyunk idősebbek. A hasáról átfordul a hátára, de fordítva még nem. Csak az oldalára fordult párszor. Védőnő látta, mondta, hogy még belefér. Próbáljam egy pléddel oldalára fordítani, de a kezét már ő tegye tovább.

Kúszni próbálgat még, a lábát ügyesen felhúzza tolja magát előre, de még nem esett le neki, hogy kéne a keze is :-)

Nyugi időbe vagytok. Valakinek csak 6 hónap után sikerült egyáltalán vmerre forogni.

2012. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam már betöltötte a 6. hónapot, mikor hátról hasra fordult. Fordítva már 3.5 hónapos kora óta csinálta. Most 6.5 hós, gurulgat egyfolytában.
2012. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!