Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok hol tart a...

8 hónapos babátok hol tart a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Arra is kíváncsi lennék hogy hány kiló,és hány cm?

Az én lányom az utóbbi 2,5 hónapban nem nőtt csak 1,5 cm,és ez egy picit aggaszt...


2011. dec. 9. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez normális.

Amióta el kezdett mászni a kisfiam, azóta ő is megállt a súlynövekedésben. Volt olyan időszak, hogy extrán nagynak számított, most egyre inkább közeledik az átlagoshoz. Számokat nem írok inkább, mert te is és még sokan mások is önkéntelenül a saját babájukhoz hasonlítanák. Nem akarok ebből adódóan felesleges aggódást váltsak ki.

Amit tapasztalsz, normális. Gondolom eddig rendben volt a súlya

2011. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Fiam 8 hónapos múlt, 74 centi körül van, de Ő hosszúnak is született (3160 gramm mellé 56 centi volt, nagyon soványka), most nem tudom, mennyi a súlya, majdnem 7 hónaposan 7900 gramm volt.

Próbálkozik a felállással, de még nem igazán jön össze neki, ül, mászik, kúszni sosem kúszott. Még sokszor szopik egy nap, kb. 6x, ebből 2-3 éjszakára esik ... sajnos nem jó alvó, még sosem aludta át az éjszakát.Eszik üveges bébiételt, gyümölcsöket, jó étvágya van.

Nagyon figyelmes, élénk baba.

2011. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Az én kislányom 8005 g volt tegnap,és ehhez 71.5 cm.Már 6,5 hónaposan felállt a kiságyában magától,most már egyedül lépeget az ágy mellett,de mászni nem mászik,csak kúszik.Próbálkozik a mászással is,de szerintem úgy van vele,hogy egyenlőre gyorsabb ha kúszik.:)Én csak a "magassága" miatt aggódtam,de akkor még mindig a normális kategóriába tartozik.:)

2011. dec. 9. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ne aggódj :-) Nekem azt mondta a védőnő, hogy az én Babám "túl" hosszú, úgyhogy szerintem a Tiéd pont jó.

(2. voltam)

2011. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. 76 cm-nek mérték legutóbb a babám, de én úgy gondolom, hogy ő nagyon hosszú.

71.5-öt, főleg kislánynál szintén nem tartok kicsinek

2011. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mozgásfejlődésre meg pont ebben a korban nem szabad semmit mondani, mert: 7 és fél hónaposan kisfiam még gyakorlatilag semmit nem csinált, rákét hét múlva meg mindent. (leegyszerűsítve :) tehát a tolatásból lett stabil ülés, kúszás, mászás, felállás, bútor mellett lépegetés - nagyon meglepődtem) egyik napról a másikra fejlődnek ilyenkor
2011. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

8,5 hós a lányom.

Mini manó.68 cm és 7790g. 57cm-vel és 3540g-al született.

Iszonyatosan sokat mozog. 6 hós kora óta felül, mostanra egyedül feláll, tolja maga előtt a széket és lépeget utána, de ha siet, akkor négykézlábra vágja magát, és mászik. :)

2 hónap alatt szinte semmit nem nőtt és csak 250g-ot hízott.

A doki szerint normális, mert sokat mozog és lemozogja.

2011. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam a 6.-8. hónap között 1 cm-t nőtt, majd 3 hétre rá 3 cm-t! Most 9 hónapos és 74 cm. 8 hónaposan 71cm volt.

2011. dec. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!