Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba szopizás közben félrenyel...

Baba szopizás közben félrenyel, másoknál is szokott ilyen előfordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Babám még újszülött, de akár ciciből eszik, akár üvegből félrenyel. Nem minden etetésnél van, de a nagy részénél igen. Nagyon ijesztő számomra. Persze ilyenkor azonnal kiveszem a cicit vagy üveget a szájából és felrakom büfizésre a vállamra. Akkor köhög meg kínlódik egy percig vagy addig sem. De nagyon rossz hallgatni. Normális ez?


2012. jún. 27. 05:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ha minden etetésnél ez van, szerintem nem normális. Az én babám 1,5-2hónapos volt amikor egyszer félrenyelt. Annyira, hogy már feje tetejére fordítottam, hogy abbahagyja a köhögést, fuldoklást. Felhívtam a dokit, hogy lehet-e baj. Azt mondta, hogy vigyem el hozzá, megvizsgálja. Megnézte, nem talált semmi, de azonnal továbbküldött kórházba, hogy csináljanak egy röntgent a biztonság kedvéért. Szerencsére semmi baj nem volt. Szerintem még ma beszélj a dokival. Ha csak mohóság miatt is csinálja, talán tudnak mondani valamit ha meg baj lenne, most derüljön ki! Még nagyon picike! Remélem nem lesz baj, majd írj!
2012. jún. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül letapadva a kis nyelve? Sógotnőméknél volt hasonló a helyzet és 8 hetesen felmetszették a baba nyelvét. Onnantól megszűnt a probléma. Nézesd meg dokival, de az is lehet, hogy nagyon ömlik a szájába a tej, és nem bírja olyan gyorsan nyelni.
2012. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is gyakran félrenyel. Néha az elején, mert nagyon kis mohón kezd szopizni, nem tud olyan gyorsan nyelni. Néha pedig akkor, amikor már félig-meddig belealudt, és hirtelen szív egy kis tejet, ilyenkor meg is lepődik, hogy jött :) Na meg félrenyeli. Köhög egy kicsit, de utána folytatja a szopizást. Nem hiszem, hogy ez orvosi eset lenne.
2012. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is sokat félrenyelt, de még a mai napig elő-elő fordul. Az én lányom túl mohó, amúgy minden rendben.
2012. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ma jön a védőnő, majd szólok neki.

A nyelve nem tudom le van-e tapadva, de mozog :D

Amikor félrenyel, akkor ugye köhög, meg amit mi csinálunk felnőttek, gyorsan felveszem büfiztetni, akkor még küzd egy kicsit aztán már jönne le kajálni.

Aki idáig látta enni azt mondta, nagyon mohó, én is így látom. Hatalmasakat tud nyeldekelni olyan gyorsan eszik.

Csak majdnem minden nap van, de van, hogy cici után még az üvegből is félrenyel. Az üvegből biztos jobban jön a tej, de nincs kisebb lyuk, mint az 1-es, idági mam és aventet próbáltam. Szoktam vele itatni teát, mert a pocak is lehet fájdogál néha, így kap édesköményt, meg vizet is ebbe a nagy melegbe, de sajnos ezeket is félre tudja nyelni. A cicimből az elején biztos jobban jön, mint a végén, amikor már bealszik.

Ijesztő, mert félek nehogy baj legyen.

De szólok a védőnőnek, nézze meg hamár úgyis jön, aztán mond valamit.

2012. jún. 27. 09:22
 6/10 A kérdező kommentje:
mármint a félrenyeléskor csinálunk felnőttek, csak hülyén fogalmaztam :)
2012. jún. 27. 09:24
 7/10 A kérdező kommentje:
sőt ez a majdnem minden nap elég lightos, mert minden nap és akár naponta többször is.
2012. jún. 27. 09:24
 8/10 Pető Vivien ***** válasza:
28%
Szia! Nekem is félre szokott nyelni, eleinte még levegőt se vett ilyenkor és a könnyeim csordogáltak és kiabáltam vegyél levegőt az isten áldjon meg...ütögettem a hátát...vannak tejbelövések ami azt jelenti,hogy van amikor hirtelen sok tej jön, és nem tud vele mit kezdeni, és félrenyel...de semmi orvosi eset nincsen, aki elvitte orvoshoz a gyerekét egy félrenyelés miatt az BETEG. szép lassan kinövi mert majd tudja kezelni a helyzetet! Puszi, és ne aggódj
2012. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg elég ijesztő mikor félrenyelnek én is úgy meg tudtam ijedni ilyenkor, hogy csak na. De már megszoktam, könnyedén kezelem a helyzetet, meg szerintem már a babám is. Nyugi nincs semmi baj!:-)
2012. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Pető Vivien, köszi a kedvességet, nem vagyok beteg. És a doki továbbküldött röntgenre, tehát nem volt alaptalan az aggodalmam. Sőt a kórházban sem röhögtek körbe. Hallottál már olyanról, hogy aspiráció? Ha nem elmondom, hogy pont azért veszélyes mert a tüdőbe nem nagyon van helye sem ételnek, sem italnak. A kérdező véleményekre és tapasztalatokra volt kíváncsi, én is leírtam. Nem is értem a véleménymegnyilvánulásodat.
2012. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!