Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne csak az...

Mit tegyek, hogy ne csak az üveges bébiételeket egye 10 hónapos kislányom? Próbálok mindig adni neki abból, amit főzök. Nagyon kevés fűszert használok. Miért nem eszi meg?

Figyelt kérdés

A gyümölcsöt, kenyeret, felvágottat, májkrémet megeszi szívesen. Azt hittem az én főztömmel van a gond, de a mamáé sem kell neki :S

Hagyjam és próbáljam később? Mikor?



2012. jún. 27. 11:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok jó recepteket küldeni, amit a ti babátok is szívesen megesz!
2012. jún. 27. 12:01
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia, bocsi, most receptet nem írnék, csak szeretném megjegyezni, hogy én nagyon sokat főzök a kicsinek, 10 hónapos, de valamiért mindig "félek", hogy megeszi vagy nem eszi. Eddig ugyan még csak 1-2 alkalommal volt, hogy nem kellett neki, de hogy lehet, hogy ha bébiételt bontok sosincs para bennem, és eszi és eszi és eszi...
2012. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Eszik már darabosat? A saját főztödet pépesíted? Mi lehet a különbség a házi készítésű ételek és a bébiételek között? A bébiételt üvegből adod neki?
2012. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha eddig csak bébiételt evett, akkor ne várd, hogy egyik napról a másikra átálljon, hiszen teljesen mások az ízek, az állag, stb.

Valamint a bébiételekben van nátrium-glutamát is, van is erről egy cikk az interneten. Ez egy ízfokozó, ennek köszönhető, hogy minden bébiételnek van egy hasonló jellegzetes íze.


Nálunk is volt régebben ebből "harc", bár az én kisfiam nem sok üvegeset kapott, de pl. mikor mamánál voltunk, ott azt evett (mama betárazott vagy 20 üveggel, és nem akartam, hogy megsértődjön). Alig tudtam visszaszoktatni.


A taktika: vagy kevered az üvegesed a sajátoddal, és fokozatosan csökkented az üveges mértékét.

Vagy kivárod, míg annyira éhes nem lesz, hogy ráfanyarodjon a tiédre.

Én kivártam, kellett neki 2 hét, hogy teljesen átálljon, de nálunk a kevergetős módszer nem jött be.

+ nyugodtan csináld úgy az ételeiteket, ahogy eddig, nem kell ízetlenebbre. Persze ne legyen túl csípős, fűszeres, de legyen benne minden, ami kell. Te sem szereted az ízetlen ételeket, ne várd el a picitől, hogy ő szeresse. - ezt a doktornénink mondta nekem.

2012. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám még csak 8és fél hónapos, még soha nem adtam neki üveges ételt, kezdetektől fogva csakis az én főztömet eszi(de azért van itthon tartalékban, hátha szükség lenne rá). Én mostanában azt vettem észre hogyha nincs a főzelékekben husi akkor nem annyira kedvérevaló. Úgy sem eszi meg a kislányod ha mondjuk gyümivel kombinálod a saját készítésű ételt? Először csak egy kicsit, aztán fokozatosan növeled az adagot, hátha. Csak egy ötlet! Vagy pl. én szoktam neki úgy is adni a főzeléket, hogy kenyérbe mártogatom, próbáld ki hátha kenyérrel lecsúszik neki :), de szerintem előbb-utóbb úgyis megszereti(gondolom én).
2012. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom akármit főztem neki semmit nem evett meg,csak az üvegeset.Aztán elmúlt egy éves,egyik nap nővéremmel ettünk valamit(már nem emlékszem mi volt)odajött a lányom és kért belőle.Azóta nem kellett neki az üveges csak a rendes főtt étel.Igaz sokminden van amit nem szeret(krumplistésztát meglátja sírva fakad:)),de most 22 hónapos és elég szépen eszik.Szóval ő igenis egyik napról a másikra szokott át az én főztömre.

Ne görcsölj rá ennyire.Biztos nem fog még 20 évesen is üveges kaját enni:)))

2012. jún. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Te jó ég, melyik bébiételben találtál Na-glutamátot? Létezik olyan? :O Én mindig végigböngésztem az összetevőket, 1 éves koráig még olyat sem vettem neki, amiben cukor van, nemhogy ízfokozó!

Inkább fordítva szokott lenni, a házi koszt "ízesebb", mint a bébiételek. Én mindkettőt adtam a babámnak. A bevezetésnél főleg házilag készített püréket kapott, utána már bébiételeket is, aztán 1 éves kora után már egyre ritkábban kapott üvegeset, nem is igényelte.

2012. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Már kb. 8 hónapos korától próbálgatom a saját főztömet adni neki. 2-3 kanál és utána bontani kell az üvegeset, néha abból is már az X-nél tartok, és még mindig nem kell neki. Nagyon rossz evő! Egyfolytában játszik közben, vagy ha már semmi nincs előtte, akkor az etetőszék csatjával bíbelődik, és rimánkodni kell, hogy emelje fel a fejét... Próbáltam, hogy később adtam neki enni, hagytam hogy megéhezzen rendesen.. de annak csak az volt a vége, hogy már egyáltalán nem volt türelme kanalasat enni, csak tápot :S

Mindegy mikor etetem, az első kanálnál el kell terelni a figyelmét, mert mindig szorosra összezárja a száját, holott még azt sem tudja, mit kap.

A májkrémes kenyeret is kb. 3x-i próbálkozásra fogadta el.

Azóta szereti.

Kb. 4-5 hós korától kínszenvedés minden etetés... :S

Tehát még most a fogzásra se nagyon tudnám ráfogni..

2012. jún. 27. 13:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor nem is a házi koszttal van baja, hanem az evéssel...

Azt javaslom neked, amit anno a védőnőnk mondott nekem,és bevált: ne erőltesd az evést, és hagyd, hogy megfogja az ételt, és ha tudja, saját maga tegye a szájába. Adj neki is egy kanalat, még ha csak hadonászik is majd vele.

A nem erőltetés úgy nézne ki, hogy beteszed az etetőszékbe, elérakod a kaját, és ha nem nyúl utána, nem nyitja a száját a kanál láttán, akkor kiveszed a székből és elviszed onnan. Kicsit később újra próbálod, ugyanígy.

Szerintem a kislányod nem igazán kedveli az etetéseket... Próbálj neki kedvet csinálni! Most még nem baj, ha szórakoztatod közben, vagy megetetitek a kedvenc (lehetőleg mosható) játékát is. Vagy ha "egy kanál az anyának, egy a babának" megy. A lényeg, hogy keltsd fel az érdeklődését, és töltsétek vidáman az evésidőt!

2012. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam, több alkalommal!

Eredmény, az összes kanalat a földre dobálta, majd belemarkolt a kajába és azt is utánaküldte... a földre.

2012. jún. 27. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!