Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 honapos babam nagyon rosszul...

2 honapos babam nagyon rosszul alszik, sajnos. Masnak is volt igy?

Figyelt kérdés
Olyan fajo szivvel olvasom, hogy masok 2 honapos babaja atalussza az ejszakat, az en fiam pedig olyan tavol van ettol :( Sajnos meg nincs napirendunk, ez foleg a hasfajas miatt van es az elhuzodo altatasoktol. Sokszor igen nehezen alszik el. A furdes es szopi utan ( 20-21 kozott) altalaban elalszik es innentol kezdve 2-3 orankent ebred, nagyon ehesen. Az alvasai sem nyugodtak. Tekereg, mocorog, felsirdogal. Brutal faradt vagyok, ezt mondanom sem kell. Volt esetleg valaki hasonlo cipoben es tud par nyugtato szot mondani nekem ?:) olyan elkepzelhetetlennek tunik nekem, hogy valaha ataludjuk az ejszakat.. Vagy csak 4 ora!! Az is isteni lenne :/

2012. jún. 27. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy biztatót írjak: 2 éves lányom itt pörög mellettem, dumál, nevetgél, megpuszil és nyoma sincs az első év nehézségeinek.


Igen, fáradt voltam, kivoltam. Nehezen aludt az első hónapokban, amit még tetézett azzal, hogy 7 hónapos koráig üvöltött reggeltől-estig. Nagyon hasfájós, refluxos és érzékeny baba volt.


Voltak megőrülős, kivetem magamat az ablakon napjaim, de túl vagyunk rajta és eskü már nem él olyan mélyen bennem a dolog. Most egy igazi kis mosolygós, nagyon aranyos lány.

Nehéz volt vele, de tényleg megérte.


Kisbabádnak még idegrendszeri érettség kell ahhoz, hogy jókat tudjon aludni egyhuzamban. Ezért te nem tudsz sokat tenni, viszont kitartónak és nagyon türelmesnek kell lenned. Ezzel megalapozod azokat a napokat, amikor olyan kis aranyos lesz, mint most az én kicsi lánykám (aki már nem emlékszik semmi rosszra, viszont nagyon szeret). :)


Lehet már csak pár hét, pár hónap és jobb lesz. Próbálj meg némi rutint kialakítani (amit a baba is alakít majd persze), és hasfájásra vess be pár dolgot, íme a lehetőségek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Tudom sablonos, de szeretet, kitartás, türelem és tényleg jobb lesz!

2012. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh.. Ha tudnad milyen jol estek a szavaid!! Koszonom. Ez a faradtsag remiszto egyebkent ( o, mar en is kivetettem magam a harmadikrol gondolatban), nagyon megviseli a szervezetem. De persze tudom, a kicsi a legfontosabb es mindent erte/ ertuk teszunk. Biztos vagyok benne h kesobb jobb lesz, de irto nehez, na. Megegszer koszonom h irtal, bevallom el is erzekenyultem :D
2012. jún. 27. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hónapos a kisfiam és az elején nekünk is rossz volt. Nem volt hasfájós, de amikor ringatva elaltattam este, mert máshogy nem aludt el, akkor rá egy órára már vissza is ébredt és sírt-sírt, alig lehetett megvigasztalni.

Ezt eljátszotta jó sokszor, aztán egyre hamarabb ébredt vissza. Volt olyan, hogy ki sem mentem a szobájából altatás után, mert tudtam, hogy mindjárt visszaébred és altathatom újra.

Most már odáig jutottunk, hogy leteszem az ágyába és szépen elalszik. Nem ébred vissza csak szopizni háromszor.

Kitartást Neked, mert ahogy nő úgy lesz egyre könnyebb!

2012. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy megnyugtassalak az én kislányom dettó!

most vasárnap lesz 2hós és őszintén szólva nem könnyű!persze ne érts félre imádom Őt és a legcsodásabb "dolog" az életemben,de bizony én is kivagyok néha!

ő este 11körül alszik el és 3körül ébred és utána óránként fent van vagy el sem alszik rendesen hanem tekereg nyöszörög..ehhez hozzájön az is hogy az esti fürdés után csak kézben van el a pocója miatt és ráadásul sokszor csak állva ringathatom mert ha leülök újból rázendít!napközben házimunkát nem is tudok végezni vagy csak igen minimálisat-mert nem sokat alszik vagy ha mégis akkor azt a mellkasomon teszi!és ha ez nem lenne elég apukája távol dolgozik :'( és csak 7végén jön haza így tök 1edül kell megbirkóznom mindennel és kb éjfélkor jutok ágyba..

most már kezdem elfogadni hogy a takarítás le van....és napközben már próbálok rendesen enni még akkor is ha sír közben!

úgyhogy kitartást neked is és aludj vele napközben ha teheted!lassan túl leszünk rajta :)

2012. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

koszonom a hozzaszolast, kedves utolso elotti ! remelem hamarosan nekunk is konyebb lesz.


Alexandra: ugylatom ugyanaz a helyzet Nalatok is ! kitartast kivanok en is :)) Bar Nalatok a helyzet jobb, nekunk meg nem volt 4 ora alvas egyhuzamban soha:( ez a hasfajas is borzalmas, egyebkent. nagyon varaom a 3. honapos kort, allitolag onnantol kezdve picit konnyebb a babakkal.


mosolyogtam azon, amit irtal, az ulve ringatasrol. fiam ugyanez ! ha leulok, utalja :D szoval kemeny kemeny, de birom ha addig elek is ! :D

2012. jún. 27. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:
kitartás, egyre jobb lesz, és akármilyen hihetetlen is meg lehet szokni a nemalvást és a gyakori kelést. Lányom 7,5 hós, éjjelente még mindig 3-szor kel enni, ennek ellenére reggel már kipihenten tudok felkelni, megszokja a szervezet. Nekem 4 hónap kellett hozzá. És aludj vele amikor csak tudsz.
2012. jún. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jelentem a kicsi fiam hasfajasa elmult es egyre jobban alszik :) Mar tobb mint 5 orat is aludt egy szusszra! :)) Kedves hasonlo cipoben jaro Kislanyos Anyuka, Ti hogy vagytok?
2012. aug. 3. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!