Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta eszi meg babátok a...

Mióta eszi meg babátok a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Fiam 1 éves, és még mindig öklendezik a darabos ételtől, nem fogadja el, forgatja a szájában az első pár falatot, utána nem is kéri. Viszont a kenyeret szépen eszi amit darabolok neki, kekszet is fogja, rágja. Más is volt így? NEm lehurrogó válaszokat szeretnék kapni, hanem tanácsot, tapasztalatot, ki hogyan csinálta, meddig tartott ez... Nem szeretném erőltetni sem neki, viszont már van 6 foga, szerintem "kellene" rágnia.
2012. jún. 27. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónaposan egyik napról a másikra úgy döntött, hogy nem eszi meg a püréket, csak a darabos ételt, ekkor 8 foga volt. Szerintem várd ki jelezni fogja.
2012. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom lassan 1 éves. 9 foga van és még mindig nem hajlandó normál, "tartós" ételt megenni.

Ő is eszi a kekszeket, kenyeret, stb.. Kb. 6-7 darabnál abbahagyja az evést és nem akar többet enni.

Gondolkoztam már azon, hogy ilyenkor közlöm vele, hogy egészségére és vége az evésnek, de akkor szerintem éhen halna.


Én nagyon elvagyok keseredve emiatt, de ha erőltetem, annál rosszabb lesz, mert lehet, hogy ezzel csak rosszat csinálnék. Gondolok itt arra, hogy megutálná az evést.

Védőnő szerint agyi érés kell ehhez is, mint minden máshoz .. nos, néha jó lenne, ha már agyilag minden rendben lenne .. de ez még sok idő (szerintem). :(((

2012. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Az a baj, hogy a védőnők mindent mondanak és semmit. LEgalábbis nekem még soha nem segített... De minden baba más, csak olyan soknak tűnik, hogy egy éves, és még mindig itt tartunk... Mások meg már ezerrel eszik a pörköltet :)
2012. jún. 27. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:
12,5 hós a fiam, és nem nagyon eszi meg a darabos kaját, 5 foga van. Nem aggódok ezen, majd eljön az ideje, biztosan jelezni fogja nekem. :)
2012. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora óta eszi a fiam. Nála az vált be, hogy az elején ketté vettem az adagot a felét pürésítettem, és abba kevertem a darabosat, de legelőször azt is megtörtem kicsit villával. Aztán már nem, folyamatosan egyre nagyobb rész volt a darabos, csak, hogy szokja. Remélem tudtam segíteni.
2012. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Itt a 6. (utolsó) válaszoló voltam!

Úgyhogy szerintem türelem Nektek, bár tudom nagyon nehéz.

2012. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem6-7 hónapos korától kb.ez babafüggő.neki foga sem vol,mégis azt ette.
2012. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ne aggódj az én lányom 16 hós és még mindíg nem eszik˝,pörköltet,eszik virslit szalámit kenyeret fött ételbe csak az üveges 12 hós darabos kaját amit főzök one,

ez van türelmesnek kell lennünk nekem is mindíg eszt mondják :)

2012. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok ,ja és van 16 foga ez nem fog függő hanem babafüggő,valamelyik baba fog nélkül az inyével rág
2012. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, és hogy leírtátok a tapasztalatokat! Türelmesen várunk, aztán majdcsak alakul a fiúcska :) Egyébként én is pürésítek meg villázok.
2012. jún. 29. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!