Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos babatoknak, hogy...

7 honapos babatoknak, hogy nez ki egy napja, miket eszik es mit tud csinalni? Ha, mar eszik darabos eteleket, hogy csinaltatok, hogy szoktattatok ra a ragasra? (Mennyit eszik es hany kg? )

Figyelt kérdés
A kisfiam 7 honapos mult egy hete. 4 honapos kora ota hozzataplaljuk.Mar sokmindent eszik,de baby eteleket. Szeretnem ha ragcsalna,mert szeretnek neki fozni. O reggelkel 7:30kor akkor rizspudingot kap ket uveggel,neha melle gyumit. 11:30-12:00 korul ebed,fozelek,(ket uveg)kicsi gyumi, 15:00 tapszer 210ml,este 7:00-7:30 korul furdetes es 210ml tapszer pici kakaoval,mert nem nagyon akarja meginni. (De mar lassan igy se) Utana reggelig alvas,neha rosszabb napjain ejszaka felebred iszik egy kis vizet es szundi tovabb.

2012. ápr. 18. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam szombaton töltötte be a 7. hónapját. Szintén 4 hós kora óta hozzátáplálom.

Reggel 7 körül kel, akkor kb. 200-240 ml tápszert eszik, 10-kor tízóraizik tejpépet kis gyümölccsel (150-200 g). 13:00 körül ebéd 200 g főzelék, 16:30 uzsi gyümölcs gabonapéppel vagy Sinlaccal vagy keksszel sűrítve (150-200 g), vacsi 20:30 240 ml éjszakai tápszer.

Napközben átlag 3 órát alszik (kivéve mikor nem..), az éjszakákat eddig átaludta, 3 napja ébred kb 2x, mert jönnek a felső fogai, de éjjel nem kap enni, max inni.

Oda-vissza forog, mászik, ül, áll, egész nap beszélget..

Az ételeit nagyrészt én készítem neki, ritkán kap üvegeset (nem akartam, hogy hozzászokjon). Kb. 2 hete kezdtem 1-1 ételt kicsit darabosabbra hagyni, eleinte fura volt neki, nem tetszett, de most már nincs gond, szépen megeszi. Villával töröm, ha szeretném hogy darabos legyen. Meg szokott kapni kifli véget vagy babakekszet, hogy rágcsáljon.

76 cm és 8500 gramm.


A te kisfiad mekkora? Miket tud csinálni?

2012. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
75 cm es 11,5 kg. Tud forogni,ulni ugy ahogy de meg el szokott dolni.Nem magatol ul fel.Neha hatra fele tolja magat egy kicsit,de nem sokat. Ha hason van akkor rogozik a labaval es ma reggel vettem eszre,hogy a pocijat egy kicsit fel is emelte. Ha felallitjuk azt nagyon szereti,all mint a covek.O eddig sokat volt ugraloban es hintaban,de probalom minnel tobbet foldre tenni,ha birja,hogy fejlodjon. Bar olvastam ,hogy valamelyik vallasban a gyereket 1 eves koraig bebugyolalva tartjak es amikor kivettek belole hamar vegig ment a fejlodesi lepcsokon.Erdekes. Neked megeszi a tapszert a baboca? Mert nekem mar nagyon nem akarja.Meddig kell neki tapszert adni,vagy is meddig ajanlatos?
2012. ápr. 19. 11:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Nalunk az alvas ugy nez ki,hogy minden eves utan alszik. 3 honapos kora ota atalussza az ejszakat,de mostansag mar ebred egy kis vizert vagy cumiert.Mar 8 foga van.Lehet azert az is bezavart nala meg sokszor eldugul az orra,de parologtatunk es megis.Jujj o is nagyon tudja mondani a magaet.Anya,nyanya,tyatya,gaaa,gaa.stb.:D Olyan edes meg olyan mint aki az abc-t gyakorolja.:D En foztem neki krumplit a spenotba,jo puhara. Ragcsalta nem is volt gond,elotte puha banant es koretet probaltam,csak ugy ,de nem nagyon akarta.Oklendezett tole.De ma kapott szajban olvados kekszet azt ragcsalta kicsit.Egyszer kohogott tole egy picit,de elvolt vele. Azt lehet adni neki nem? Ugy nem tud tul nagy falatot leharapni?
2012. ápr. 19. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, minimum 1 éves koráig kell neki adni tápszert. Azaz 1 éves koráig az étkezés 50%-nak tejalapúnak kell lennie. Esetleg vannak ízesített tápszerek, azokkal is próbálkozhatsz. Nálunk szerencsére nincs gond a tápszerrel, megeszi. Időnként van, hogy nem kell neki annyira pár napig, akkor csak a felét eszi meg, aztán visszaáll. Én nem szívesen tennék bele neki kakaót, tele van adalékanyagokkal. Meg egyébként sem szeretném, ha hozzászokna az édességekhez.

Mondjuk kapott csokis tejpépet meg kakaós reggeli italt, megpróbáltam mindkettőt már, de egyiket sem szereti. Ennek én örülök, inkább maradjunk a joghurtoknál, gyümölcsöknél, kekszeknél ha nasizni akar.

Én a Detki bio babakekszet szeretem, azt egy ideig el tudja csócsálni, és tönkölybúzából van. Bár most vettem neki Hipp babakekszet is, eszegeti ugyan, de fél perc alatt darabokra töri a szájában, és köpi ki. Ezt inkább a gyümölcsbe fogom felhasználni.


Ő elég sokat volt hason az első perctől kezdve, meg amúgy sem egy nyugodt baba, állandóan jön-megy, nincs megállás. Mindent akaratból csinál, szerintem ezért is kezdett ilyen hamar mocorogni.

Van neki is egy jumpere, szeret benne lenni. Meg van egy holdkompja is, de azt nem erőltetem, így is elég hamar elkezdett mindent, és ha így folytatja 1-2 hónapon belül járni fog. De nem akarom erőltetni, szóval inkább mellékelem a kompot.


Hát, ha át akarod szoktatni a saját főztödre, (szerintem) nem lesz egyszerű. Én is kínlódtam vele kb. 1 hónapja, mert pár napig üvegeset kapott, aztán úgy hozzászokott, hogy nem akart mást enni. Kb. 2 hét volt, mire visszaálltunk a hazai kosztra, azóta nincs vele gond. De vigyázok is, ha nem muszáj, nem adok neki üvegeset.


Miket adsz már neki enni? Ez a rizspuding milyen? Még nem hallottam róla.

2012. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!